هر گردنبند برای کدام مدل یقه مناسب است؟

به گزارش کنفرانس هکا، وجود تنوع گسترده در طرح و مقدار گردنبند ها، انتخاب برترین گردنبند برای استایل را چالش برانگیز می نماید. مهم ترین قانون، انتخاب گردن بند با در نظر داشتن یقه لباس است. یقه شما همانند یک راهنما، طرح کلی برترین گردنبندی که می توانید با لباس خود ست کنید را به شما نشان می دهد. این راهنما به تصمیم گیری شما در انتخاب برترین گردنبند متناسب با طول، عرض و شکل یقه یاری می نماید.

هر گردنبند برای کدام مدل یقه مناسب است؟

نحوه انتخاب گردنبند متناسب با یقه

در مسیر انتخاب گردنبند متناسب با یقه لباس، باید پاسخ به دو سؤال اساسی را نظر بگیرید. از آنجا که اکسسوری ها هرگز فقط یک آیتم تزیینی نیستند بلکه بیان گر سبک شخصی شما هم هستند، ابتدا باید بدانید که می خواهید گردنبندتان دقیقاً چه کاری برای شما انجام دهد؟ آیا می خواهید گردنبند توجه همه را جلب کند یا زیبایی لباس شما را مرکز توجه قرار دهد؟ به عبارت دیگر آیا می خواهید برترین ویژگی های شما و اندام شما را برجسته کند، یا خود گردنبند به تنهایی یک بیانیه خاص باشد؟

علاوه بر این، طول گردنبند هم بسیار مهم است. بنابراین سؤال دومی که باید پاسخ دهید آن است که دقیقاً کجا می خواهید مرکز توجه ایجاد کنید؟ مهم است به خاطر داشته باشید که به طور طبیعی نگاه ها و توجه ها در همان جایی که طول گردنبند به خاتمه می رسد، متمرکز می گردد.

انواع گردنبند برای یقه های مختلف

با توجه به گستردگی در تنوع انواع گردنبند برای یقه های مختلف، در اینجا 9 یقه رایج و پرطرف دار به همراه گردنبند متناسب با آن ها را آنالیز خواهیم کرد.

1. گردنبند برای یقه V

یقه V شکل یا همان یقه هفت، به صورت باریک و کشیده است. برترین گردنبندی که با این یقه ست می گردد، گردنبندی است که مدل یقه را تکرار کند و توجه را به سمت یقه جلب کند. در واقع باید گردنبندی را انتخاب کنید که شکل یک V کوچک تر ایجاد کند و به زیبایی در داخل یقه بیفتد. نباید فراموش کنید که گردنبند پهن تر یا بلندتر از یقه V نپوشید. در این صورت گردنبند شما با یقه شما رقابت خواهد نمود. در عوض آویز های کوتاه می توانند یک نقطه کانونی ایجاد نمایند و با این یقه به خوبی هماهنگ شوند.

2. برترین گردنبند برای یقه گرد

اگر لباس شما یقه گرد است، مطمئن شوید که گردنبند شما نیز فرم گردی داشته باشد. گردنبند V شکل یا گردنبندی با آویز نوک تیز بدترین انتخاب برای یقه های گرد هستند. تی شرت های گرافیکی یقه گرد معمولاً به گردنبند های کوتاه احتیاج دارند تا با چاپ هم پوشانی ایجاد ننمایند. یک زنجیر طلایی ساده یا چوکر برترین انتخاب برای یقه گرد هستند.

تی شرت های سفید یقه گرد هم پس زمینه ای عالی برای جواهرات جسورانه فراهم می نمایند. گردنبندهای طلای چند لایه با مقدار های کوتاه را می توانید با تی شرت های یقه گردی که یقه نسبتا تنگ تری دارند به راحتی ست کنید.

3. گردنبند مناسب برای یقه اسکوپی

یقه اسکوپی دارای برش U شکل است و فضای باز زیادی را به جا می گذارد. هدف گردنبند شما در این یقه باید پر کردن آن فضای خالی باشد. بعلاوه یقه اسکوپی یقه ای است که بر استخوان ترقوه تأکید می نماید. بنابراین اگر می خواهید استخوان ترقوه شما برجسته تر باشد، یک گردنبند کوتاه و گرد انتخاب کنید. می توانید گردنبند هایی با مهره های بزرگ یا آویزدار هم انتخاب کنید. گردنبند های بلند هم با این سبک یقه انتخابی عالی هستند. اما اگر یقه شما کوتاه است، گردنبندتان نباید پایین تر از یقه بیفتد. یقه اسکوپی بعلاوه گزینه ای عالی برای گردنبندهای حاشیه دار و گردنبند های پهن تری که لایه لایه هستند به شمار می رود.

4. گردنبند برای یقه هالتر

یقه هالتری توجه ها را بر شانه ها متمرکز می نماید و آن ها را لاغرتر نشان می دهد. بنابراین گردنبند V شکلی انتخاب کنید که فرم کلی شما را کشیده تر جلوه دهد. اگر می خواهید توجه ها را به سمت قفسه سینه و گردن جلب کنید، می توانید از گردنبند چوکر بهره ببرید. اگرچه گردنبند های بلندتر در این مدل یقه توجه را به سمت شکم جلب می نمایند اما می توانید در طول های کوچک و میانه از گردنبندهای چند لایه هم بهره ببرید.

5. برترین گردنبند برای یقه اسکی

یقه هایی مانند یقه اسکی، توجه را از گردن دور می نمایند. به همین علت می توانید با خیال راحت آویزی بلندتر از یقه را برای ست کردن انتخاب کنید. گردنبندی را انتخاب کنید که چشم ها را به سمت پایین و دور از گردن متمرکز کند تا از شلوغی بیشتر یقه جلوگیری کنید. این مدل یقه به خوبی با گردنبند های چند لایه بلند و میانه هماهنگ می گردد.

6. گردنبند مناسب یقه قایقی

از آنجا که از این یقه برای برجسته تر کردن ناحیه استخوان ترقوه استفاده می گردد، زنجیر های بلند، چوکرها و گردنبندهای لایه لایه، به شکلی که مجذوب کنندهیت و کاریزما را در بخش گردن و استخوان ترقوه را افزایش دهند، انتخابی بسیار عالی برای یقه قایقی هستند.

7. مناسب ترین گردنبند برای یقه دلبری

برترین انتخاب برای این نوع یقه گردنبندی است که انحنای یقه دلبری را افزایش دهد. یک گردنبند با طول میانه برای این نوع یقه مناسب است زیرا چشم ها را به سمت انحنای قلبی یقه راهنمایی می نماید.

می توانید به سراغ یک گردنبند گرد پهن بروید زیرا می تواند یقه و گردن برهنه را تکمیل کند. توجه داشته باشید که یقه دلبری به خودی خود چشم نواز است. بنابراین باید مراقب باشید که از زیاده روی در اکسسوری خودداری کنید و گردنبندهای شلوغ انتخاب نکنید. مثلاً یک گردنبند با زوایای تیز باعث ایجاد فضایی گیج نماینده می گردد. بهتر است آن را ساده نگه دارید.

8. گردنبند برای یقه مربعی

یقه مربعی با منحنی های طبیعی بدن تضاد دارد و ظاهر زاویه دارتری ایجاد می نماید. در این مدل یقه بهتر است گردنبند شما هم لبه دار باشد. زیرا گردنبندی با الگو های هندسی مکمل این شکل یقه است. الگو های هندسی با ایجاد ظاهری مجذوب کننده و هماهنگ در محل استخوان ترقوه، یک اکسسوری عالی برای تمام لباس های رسمی و حتی مهمانی هستند. آویز های مربع یا مستطیل شکل به برترین وجه با یقه های مربعی مطابقت دارند. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که گردنبندی با شکل دقیق مربع ممکن است یقه شما را بیش از حد زاویه دار و جعبه مانند جلوه دهد.

9. گردنبند برای لباس یک شانه یا بدون بند

برای لباس هایی با مدل تک شانه باید جسورانه تر عمل کنید. لباس های یک شانه فضایی را برای یک گردنبند استیتمنت ایجاد می نمایند. همین قانون در خصوص لباس های بدون بند و یقه هم صدق می نماید. هر دو استایل، فضای خالی قابل توجهی در بخش گردن باقی می گذارند که می توان آن را با یک گردنبند زیبا پر کرد. نباید فراموش کنید که طول گردنبند خود را با یقه تک شانه یکی نگه دارید تا دو نقطه کانونی ایجاد نگردد.

به سراغ آویز های کوتاه تر بروید. آن ها توجه را روی گردن و استخوان ترقوه شما حفظ می نمایند. آویز های کوتاه تر می توانند گردن شما را هم برجسته تر نمایند. به همین علت چوکر ها به برترین شکل با یقه های بدون بند و تک شانه ست می شوند. گردنبند های چوکر توجه را در گردن شما متمرکز و از شکم دور می نمایند. اگر می خواهید بر گردن خود تأکید نکنید، یک گردنبند پرنسس بپوشید. گردنبندی که همانند نواری پهن دور گرد شما را احاطه می کنن. این باعث می گردد چشم ها به سمت شانه های شما متمرکز شوند.

نکات خاتمهی انتخاب گردنبند مناسب یقه لباس

  • اگر یقه شما کوچک است، با گردنبند های بلندتر توجه را به سمت پایین نبرید.
  • به یقه های شلوغ گردنبند اضافه نکنید.
  • فاصله خالی زیادی بین گردنبند و یقه خود باقی نگذارید.
  • با یقه هایی که با قلاب یا پاپیون تزیین شده اند گردنبند نپوشید.
  • اطمینان حاصل کنید که استایل نهایی کاملا هماهنگ است و گردنبند شما با لباس شما و بقیه اکسسوری ها به خوبی ترکیب شده است.
  • هنگام انتخاب گردنبند مناسب برای هر یقه، حتماً موقعیت را در نظر بگیرید. هر چه رویداد مجذوب کننده تر باشد، انتخاب جواهرات، جسورانه تر پیش می رود.
  • برای جلوگیری از ایجاد ظاهری گیج نماینده، زمانی که لباس شما شلوغ است، گردنبند های ساده و بلند بپوشید.
  • گردنبند شما باید شکل صورت شما و ویژگی های شما را تقویت کند، نه اینکه به صورت بیضی شکل طول بیشتری اضافه کند یا صورت گرد را کوتاه تر کند. بنابراین هنگام انتخاب گردنبند، فرم صورت را هم در نظر بگیرید.
  • هنگام انتخاب انواع گردنبند برای یقه های مختلف اگر گردنتان بلند است و می خواهید توجه را از آن دور کنید، گردنبند چوکر انتخاب کنید. برای گردن های کوتاه تر، یک گردنبند V شکل یا گردنبندی با آویزی که بالای آخرین دکمه باز قرار می گیرد، انتخاب کنید.
  • اگر یقه شما از پشت پایین تر است، گردنبندی را در نظر بگیرید که به زیبایی روی کمر شما بیفتد.

منابع: romadesignerjewelry, medium, blog.melorra

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16876

به "هر گردنبند برای کدام مدل یقه مناسب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر گردنبند برای کدام مدل یقه مناسب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید