راهنمای اتصال گوشی به چاپگر HP به دو روش بی سیم و با سیم

به گزارش کنفرانس هکا، در این مطلب نحوه اتصال گوشی به چاپگر HP را شرح می دهیم تا شما بتوانید به طور بی سیم و با سیم گوشی را به پرینتر اچ پی متصل کنید. بعلاوه بعضی از مشکل های رایج و عیب یابی هر ایراد را هم مطرح نموده تا شما بتوانید در هر صورت از پرینتر اچ پی خود بهره ببرید.

راهنمای اتصال گوشی به چاپگر HP به دو روش بی سیم و با سیم

اتصال گوشی تلفن خود به یک چاپگر بی سیم HP به شما امکان می دهد اسناد و عکس ها را به راحتی از تلفن همراه خود چاپ کنید. چه از یک دستگاه اندروید استفاده می کنید و چه دارای یک دستگاه با سیستم عامل iOS هستید، فرایند اتصال گوشی به چاپگر HP شامل چند مرحله ساده می شود. در این مطلب، ما شما را به وسیله فرایند راه اندازی اتصال گوشی به چاپگر HP، راهنمایی های پیرامون عیب یابی و همه چیزهایی که باید در خصوص اتصال گوشی به چاپگر HP بدانید راهنمایی می کنیم.

چاپگرهای بی سیم HP انعطاف پذیری بسیار بالایی برای پرینت به کاربرها ارائه می دهند. به این معنا که با گوشی هوشمند و تبلت های مختلف هم می توان به پرینترهای اچ پی متصل شد؛ آن هم بدون استفاده از کابل های USB.

این ویژگی در محیط های اداری و حتی خانگی موجب افزایش بهره وری و سرعت کار می شود. شما تنها با اتصال گوشی به چاپگر HP می توانید اسناد، عکس ها، ایمیل ها و موارد دیگر را به طور مستقیم از دستگاه تلفن همراه خود چاپ کنید. هر چند، برای پرینت بی سیم شما حتما باید به اینترنت متصل باشید که در این مطلب به طور مفصل در این رابطه صحبت می کنیم.

نحوه اتصال گوشی به چاپگر HP با کابل

این فرایند بسیار آسان است. در داخل جعبه پرینتر خریداری شده، یک عدد کابل USB هم باید وجود داشته باشد. شما پس از روشن کردن دستگاه، باید یک سر کابل را در داخل جایگاه USB در پرینتر نصب نموده و سر دیگر کابل را در داخل کامپیوتر یا لپ تاپ قرار دهید. در چاپگرهای اچ پی تازه، پرینتر به طور اتوماتیک نصب می شود. اگر پرینتر اچ پی شما قدیمی است، باید با استفاده از سی دی درایور دستگاه، برنامه پرینتر را روی کامپیوتر خود نصب کنید. اگر سی دی خاصی وجود ندارد، نام مدل پرینتر را باید در گوگل جست وجو کنید تا بتوانید درایور سازگار با سیستم عامل کامپیوتر را دانلود و نصب کنید. برای مثال، می توانید این عبارت را جست وجو کنید:

  • HP printer 1500 + driver + free download

پس از نصب درایور موفقیت آمیز دستگاه چاپگر، می توانید فرایند پرینت را امتحان نموده تا از درست کار کردن چاپگر اطمینان حاصل کنید.

پیش احتیاجهای اتصال گوشی به چاپگر HP بدون کابل

قبل از این که نحوه اتصال پرینتر HP به وای فای را شرح دهیم، ابتدا باید مقدمات را برای انجام این فرایند فراهم کنید. بدیهی است که شما پس از خرید پرینتر اچ پی نمی توانید به تنهایی به صورت بی سیم چیزی را پرینت کنید. به همین علت، به دو مورد دیگر هم برای پرینت احتیاج پیدا می کنید.

  • شبکه اینترنت بی سیم: مطمئن شوید که گوشی و پرینتر شما هر دو به یک شبکه اینترنت متصل شده اند. اتصال باید پایدار باشد و با قطعی های مکرر حاکم بر شبکه اینترنت نمی توانید فرایند چاپ را به آسانی ادامه دهید.
  • نرم افزار پرینت موبایل: شما باید اپلیکیشن HP Smart را روی گوشی هوشمند خود دانلود و نصب کنید. مکانیسم اپلیکیشن HP Smart این است با جست وجوی پرینتر های برند اچ پی و مدیریت فرایندهای چاپ روند پرینت بی سیم را تسهیل کند. خوشبختانه این برنامه کاربردی برای هر دو سیستم عامل iOS و اندروید موجود است.

نحوه اتصال گوشی به چاپگر HP با وای فای

مراحل پیش رو در ادامه این مطلب، برای اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp کاربرد دارد. البته نحوه اتصال گوشی آیفون به چاپگر hp هم مشابه به همین روند محسوب می شود و تنها در بعضی از قسمت ها شاید مقداری تفاوت وجود داشته باشد. برای اتصال گوشی هوشمند به پرینتر HP باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

قدم اول) آماده سازی پرینتر اچ پی

ابتدا پرینتر را که قبلا درایور آن را نصب نموده اید روشن کنید. سپس با اسفتاده از صفحه لمسی یا دکمه های موجود روی پرینتر، نام شبکه اینترنت را یافته و پرینتر را به اینترنت وای-فای متصل کنید.

قدم دوم) نصب نرم افزار HP Smart

متناسب با سیستم عامل گوشی (اندروید یا iOS) باید برنامه اچ پی نامارت را دانلود و نصب کنید. در صورتی که از قبل این برنامه را نصب نموده اید، آن را روی گوشی خود اجرا کنید.

قدم سوم) اضافه سازی پرینتر به اپلیکیشن

برای گرفتن پرینت با دستگاه باید پرینتر را به اپلیکیشن اضافه کنید. برای این منظور، روی آیکون + یا گزینه Set Up a New Printer در محیط برنامه ضربه بزنید. برنامه به طور اتوماتیک در پی پرینترهای موجود در اطراف خود می شود. در صورتی که پرینتر روشن باشد، نام دستگاه در داخل برنامه ظاهر می شود. روی نام دستگاه ضربه زده و مراحل داخل برنامه را دنبال کنید تا پرینتر در نرم افزار ثبت شود.

قدم چهارم) شروع فرایند پرینت به وسیله گوشی

اسناد، تصاویر یا فایلی را که می خواهید آن را پرینت بگیرید روی گوشی خود انتخاب کنید. از بین گزینه های موجود در اپلیکیشن اچ پی نامارت باید گزینه Print را انتخاب کنید تا نرم افزار مذکور، اطلاعات درخواستی را به پرینتر مخابره کند. سپس وارد صفحه تازهی می شوید که می توانید تنظیمات چاپ را نظیر مقدار صفحه و تعداد نسخه ها را تغییر دهید. در نهایت با ضربه زدن روی Print، دستگاه چاپگر عملیات را پردازش و اجرا خواهد نمود.

آنالیز خطاهای پرینتر اچ پی و راه چاره های متداول

در ادامه مطلب کوشش می کنیم خطاهای رایج را در پرینترهای اچ پی معرفی نموده و سپس راه چاره های احتمالی را نیز مطرح کنیم.

خطای Printer Not Found در چاپگر HP

برای رفع کردن این خطا، ابتدا باید شبکه وای-فای را آنالیز کنید؛ چرا که هر دو دستگاه پرینتر و گوشی باید به یک شبکه اینترنت متصل باشند. اگر همچنان مشکل پابرجاست، پرینتر و گوشی را ری استارت کنید.

در نهایت امر، اگر همچنان ایراد وجود دارد، نام پرینتر را از برنامه HP Smart حذف و مجدد دستگاه را برای این برنامه تعریف کنید.

کیفیت پرینت در چاپگر HP ضعیف است

حتما باید کارتریج پرینتر اچ پی را هر از چند ماه آنالیز کنید. اگر خیالتان از بابت شارژ بودن کاتریج راحت است، پیشنهاد می کنیم با یک دستمال خشک و نرم کوشش کنید بخش سر چاپگر را تمیز کنید.

عملیات های پرینت در صف انتظار قرار می گیرند

یکی از رایج ترین خطاهای پرینترهای اچ پی در باقی ماندن عملیات های پرینت در صف انتظار است. برای حل این مشکل، ابتدا از داخل نرم افزار تمام عملیات های در حال انتظار (Pending) را لغو کنید. سپس پرینتر و گوشی را یک مرتبه ری استارت کنید. در صورتی که این مشکل در اتصال کابلی رخ می دهد، کابل را از دستگاه ها بیرون کشیده و خوابِ سیم را با تکان دادن سیم به صورت آرام از بین ببرید.

مسائل مربوط به وای-فای

بعضی از ایرادات به اتصال بی سیم مرتبط است. برای مثال قطع و وصلی های پرینتر به شبکه اینترنت می تواند به علت سیگنال ضعیف وای-فای باشد. ساده ترین راه چاره، نزدیک کردن پرینتر به مودم است.

چند قابلیت پیشرفته چاپگرهای HP که احتمالا نمی دانید!

پرینترهای تازه اچ پی قابلیت های بسیار کاربردی دارند که هم برای اهداف خانگی و هم اداری کاربرد و مزیت به شمار میرود. در ادامه تنها به سه قابلیت پرینترهای تازه این برند اشاره می کنیم.

استفاده از قابلیت HP ePrint

قابلیت HP ePrint به شما اجازه می دهد با ارسال یک ایمیل معین به آدرس ایمیل پرینتر، فرایند پرینت یک سند یا فایل شروع شود. به همین علت، از هر دستگاهی می توان با پرینتر کار کرد.

پرینت از فضای ذخیره سازی ابری

در محیط داخل اپلیکیشن HP Smart می توان به وسیله سرویس های فضای ذخیره سازی ابری نظیر گوگل درایو، دراپ باکس و iCloud نیز سفارش پرینت را با تعداد معین دریافت کرد.

قابلیت های شخصی سازی پیشرفته

با استفاده از اپلیکیشن HP Smart می توان شرایط پرینتر را آنالیز کرد. بعلاوه امکان رویت شرایط جوهر یا تونر دستگاه نیز وجود دارد. از طرفی دیگر، می توان فریم ور پرینتر اچ پی را هم به وسیله همین برنامه به روز رسانی کرد.

سوال ها و پاسخ های رایج درباره پرینترهای اچ پی

این احتمال وجود دارد که شما پس از سپری کردن مراحل همچنان سوال های زیادی برای ایجاد شده که در پی پیدا کردن جواب هستید. در ادامه سعی می کنیم به بعضی از مهم ترین سوالات شما پاسخ دهیم.

چگونه موبایل را به چاپگر بی سیم HP متصل کنم؟

برای اتصال تلفن خود به یک چاپگر بی سیم HP، مطمئن شوید که هر دو دستگاه به یک شبکه وای-فای متصل هستند. برنامه HP Smart را دانلود و روی تلفن خود نصب کنید، سپس دستورالعمل های برنامه را دنبال کنید تا چاپگر خود را اضافه کنید و شروع به چاپ کنید.

چه برنامه هایی را برای پرینت از گوشی خود به چاپگر HP احتیاج دارم؟

شما می توانید از برنامه HP Smart که برای iOS و اندروید موجود است، برای چاپ بی سیم از تلفن خود به چاپگر HP بهره ببرید. از طرف دیگر، بسیاری از چاپگرهای HP از چاپ مستقیم از دستگاه های تلفن همراه به وسیله Apple AirPrint (برای iOS) یا Google Cloud Print (برای اندروید) پشتیبانی می نمایند.

آیا می توانم از آیفون خود به چاپگر بی سیم HP چیزی را پرینت کنم؟

بله. شما می توانید با استفاده از برنامه HP Smart یا Apple AirPrint از آیفون خود به چاپگر بی سیم HP اسناد و مدارک مختلف را چاپ کنید. البته مطمئن شوید که چاپگر و آیفون شما به یک شبکه وای-فای متصل هستند، سند یا عکسی را که می خواهید چاپ کنید باز نموده و چاپگر را از گزینه های چاپ انتخاب کنید.

چگونه چاپگر HP خود را برای چاپ موبایل تنظیم کنم؟

ابتدا چاپگر HP خود را با استفاده از کنترل پنل چاپگر به شبکه وای-فای خود متصل کنید. سپس، برنامه HP Smart را روی دستگاه تلفن همراه خود دانلود و نصب کنید. دستورالعمل های راه اندازی برنامه را دنبال نموده تا چاپگر خود را اضافه کنید و آن را برای چاپ موبایل تنظیم کنید.

اگر تلفن من چاپگر HP را در شبکه پیدا نکرد، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر تلفن شما چاپگر HP را در شبکه شناسایی نمی کند، باید این موضوع را آنالیز کنید که هر دو دستگاه به یک شبکه وای-فای متصل باشند. چاپگر و تلفن خود را مجددا راه اندازی کنید، سپس برنامه HP Smart را باز کنید تا چاپگرهای موجود را دوباره اسکن کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ مسئله ای در اتصال شبکه وجود ندارد که بر هر یک از دستگاه ها تاثیر بگذارد.

آیا می توانم اسناد ذخیره شده در سرویس های ابری را از تلفن خود به چاپگر HP چاپ کنم؟

بله. برنامه HP Smart به شما امکان می دهد اسناد ذخیره شده در سرویس های ابری مانند Google Drive، Dropbox و iCloud را چاپ کنید. برای دسترسی و چاپ اسناد به طور مستقیم از این پلتفرم های ذخیره سازی ابری، حساب های خود را در برنامه ثبت کنید.

اگر چاپگر بی سیم HP من از گوشی من چاپ نمی کند، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر چاپگر بی سیم HP شما از گوشی شما چاپ نمی کند، موارد زیر را آنالیز کنید:

  • مطمئن شوید که چاپگر روشن است و به شبکه Wi-Fi متصل است.
  • این موضوع را آنالیز کنید که برنامه HP Smart یا AirPrint به عنوان روش چاپ در تلفن شما انتخاب شده باشد.
  • هر گونه پیغام خطا را در صفحه نمایش چاپگر آنالیز و مراحل عیب یابی ارائه شده به وسیله HP را دنبال کنید.

آیا می توانم عکس ها را از تلفنم به چاپگر HP ارسال و پرینت کنم؟

بله. شما می توانید عکس ها را از تلفن خود به یک چاپگر HP ارسال نموده و سپس با استفاده از برنامه HP Smart چاپ کنید. شما ابتدا باید برنامه را باز کنید، عکسی را که می خواهید از گالری یا رول دوربین تلفن خود چاپ کنید را انتخاب کنید. در صورت لزوم تنظیمات چاپ را تنظیم و سپس دستور پرینت را به چاپگر HP خود ارسال کنید.

آیا برای چاپ از تلفنم به چاپگر بی سیم HP به اتصال به اینترنت احتیاج دارم؟

بله. شما به یک اتصال وای-فای فعال برای هر دو تلفن و چاپگر HP احتیاج دارید. در واقع شبکه وای-فای امکان انتقال داده ها را بین دستگاه ها فراهم و چاپ بی سیم را به صورت امن انجام می دهد.

چگونه می توانم برترین کیفیت چاپ را هنگام چاپ از تلفن خود به چاپگر HP تضمین کنم؟

برای اطمینان از برترین کیفیت چاپ، از تصاویر با وضوح بالا استفاده و تنظیمات چاپ مناسب مانند نوع کاغذ و کیفیت چاپ را در برنامه HP Smart انتخاب کنید. بعلاوه شما باید اطمینان حاصل کنید که چاپگر HP شما دارای جوهر یا تونر کافی برای عملیات پرینت است.

کار با پرینترهای تازه اچ پی بسیار آسان است!

پرینترهای تازه اچ پی که مجهز به فناوری وای-فای هستند، راندمان کار را بیشتر نموده و به تبع سرعت پیشرفت کارهای مختلف را هم افزایش می دهند. شما در حال حاضر خیلی راحت می توانید به وسیله گوشی موبایل خود، یک سند یا فایل را پرینت بگیرید؛ امری که در ده سال اخیر به این راحتی امکان پذیر نبود.

در این مطلب کوشش نموده ایم نحوه اتصال گوشی به چاپگر HP را به طور کامل شرح دهیم. بعلاوه اگر در حین کار با مشکل روبرو شوید، احتمالا با آنالیز بخش سوال های رایج می توانید مشکل خود را حل کنید. در هر صورت، اگر دسترسی به اینترنت را در محل کار یا منزل خود دارید، به جای پرینت به وسیله سیم می توانید پرینت بی سیم را در اولویت خود قرار دهید تا سریع تر کارها را بتوانید به جلو راهنمایی کنید.

منبع: خبرنگاران مگ

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 تیر 1403 بروزرسانی: 18 تیر 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 17177

به "راهنمای اتصال گوشی به چاپگر HP به دو روش بی سیم و با سیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای اتصال گوشی به چاپگر HP به دو روش بی سیم و با سیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید