نیویورک تایمز: ترامپ حساب اش بانکی را در چین حفظ نموده است

به گزارش کنفرانس هکا، نیویورک تایمز در گزارشی نوشت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تایید نموده که در چین حساب بانکی دارد.

نیویورک تایمز: ترامپ حساب اش بانکی را در چین حفظ نموده است

به گزارش بی بی سی، این حساب توسط مدیریت هتل های بین المللی ترامپ کنترل می گردد و بین سال های 2013 تا 2015 در چین مالیات های مربوط به این کشور را پرداخت نموده است.

یک سخنگوی دونالد ترامپ گفته این حساب برای آنالیز بالقو ه گی ها احداث هتل در آسیا گگردده شده است.

ترامپ انتقاد هایی را علیه شرکت های آمریکایی که با چین داد و ستد دارند مطرح نموده بود. او همچنین در سال های اخیر جنگی تجاری را با چین شروع کرد.

نیویورک تایمز که اخیرا به سوابق مالیاتی دو دهه اخیر ترامپ و شرکت هایش دست پیدا نموده بود، اکنون اطلاعات مربوط به حساب بانکی او در چین را نیز بر اساس همین سوابق منتشر نموده است.

نیویورک تایمز پیشتر ادعا نموده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در بیشتر سال های اخیر هیچ مالیاتی به دولت فدرال نداده و در سالی که به ریاست جمهوری انتخاب شد، و همین طور در سال نخست ریاست جمهوری اش فقط 750 دلار به دولت فدرال مالیات داده است.

اکنون بر اساس گزارش تازه این روزنامه، حساب بانکی ترامپ در چین نشان می دهد او 188 هزار و 561 دلار مالیات محلی پرداخت نموده است.

دولت ترامپ در رقابت های انتخاباتی، از هانتر بایدن، پسر جو بایدن رقیبش در انتخابات ریاست جمهوری، به خاطر تجارت با چین انتقاد نموده بود.

در دوران ریاست جمهوری ترامپ، چین و آمریکا روابط پر تنشی را تجربه کردند و مشاجره لفظی این دو کشور بر سر همه موضوعات از ویروس کرونا گرفته تا قانون امنیتی جنجالی که چین بر هنگ کنگ تحمیل نموده، نشان از این موضوع دارد.

یک دفتر غیرفعال

آلن گارتن، وکیل سازمان ترامپ گفته مدیریت هتل های بین المللی ترامپ در یک بانک چینی دارای دفاتر در ایالات متحده، حساب باز نموده است تا مالیات محلی را پرداخت کند.

این وکیل به نیویورک تایمز گفت از سال 2015 هیچ معامله، تبادل یا فعال تجاری انجام نشده و دفتر همچنان غیر فعال است.

او گفت اگرچه حساب بانکی باز است، اما از آن موقع، هیچ گاه برای هدف دیگری استفاده نشده است.

دونالد ترامپ در ایالات متحده و خارج از آن منافع تجاری متعددی دارد. این دارایی ها عمدتا شامل زمین های گلف در اسکاتلند و ایرلند و هتل های زنجیره ای پنج ستاره لوکس است.

بنابر گزارش نیویورک تایمز ترامپ حساب های بانکی خارجی خود را در چین، انگلیس و ایرلند نگهداری می نماید.

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: فرارو
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12031

به "نیویورک تایمز: ترامپ حساب اش بانکی را در چین حفظ نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: ترامپ حساب اش بانکی را در چین حفظ نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید