نگرانی برای ایمنی مسافران خط 7 وجود ندارد

به گزارش کنفرانس هکا، علی امام مدیرعامل شرکت مترو در گفت و گو با خبرنگاران، در خصوص کامل نبودن هواکش های میانی خط هفت گفت: بحث ایمنی مسافران از مهمترین موضوعاتی است که ما در جریان بهره برداری ایستگاه ها مدنظر قرار می دهیم و سامانه های متعددی قبل از بهره برداری رسمی در جهت بحث ایمنی مورد بهره برداری قرار می گیرند و پس از تأیید زمان بهره برداری رسمی ایستگاه ها اعلام می شود یکی از آن سامانه ها سیگنالینگ است و سامانه دیگر سامانه اطفای حریق است که اگر حادثه ای در مترو رخ داد و آتش سوزی رخ داد چگونه مردم به سرعت از محل آتش سوزی تخلیه و با استفاده از سیستم های تهویه و هوارسان دود از ایستگاه ها تخلیه شود.

نگرانی برای ایمنی مسافران خط 7 وجود ندارد

وی با تاکید بر اینکه در ایستگاه های مورد بهره برداری سیستم های هوارسان که وظیفه هواکشی و هوادهی را دارند ایجاد شده است گفت: آنچه در زمان حریق مورد توجه است سناریوهایی است که طراحان ایستگاه برای زمان بحرانی پیش بینی کرده اند که این هواسازها در حال حاضر در بخش خروج هوا و دمیدن هوا برای تازگی هوای ایستگاه ها راه اندازی شده اند.

امام تاکید کرد: در سایر کلان شهرهای دیگر که خطوط مترو در آن فعال است و حتی مترو سایر کشورها چند سالی است موضوع هواکش ها حذف شده است زیرا هم هزینه تملک زمین وجود دارد و هم بحث برق رسانی و جت فن ها و سیستم های هوارسانی می توانند وظیفه مکش و دمیدن هوا را انجام دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که طولانی بودن خط هفت سبب نمی شود وجود هواکش های میانی برای زمان های بحرانی لازم باشد، گفت: بهره برداری در مترو از قدیم به صورت فاز به فاز انجام می گرفته و همچنان خط هفت مترو در حال تکمیل است به این مفهوم نیست که ایستگاه های مورد بهره برداری ایمنی ندارند و جان مردم در خطر است. می توان سناریوهای متفاوتی برای حفظ ایمنی جان مسافر طراحی کرد که ممکن است برخی دلسوزان از این سناریوهای جایگزین اطلاعی نداشته باشند. در حال حاضر برای بهره برداری از این بخش خط هفت نیازی به هواکش های میان تونلی نیست اما پس از کاهش سرفاصله ها این سیستم نیز تکمیل می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که شنیده شده برای خط هفت هواکش میان تونلی طراحی نشده گفت: طراحی این خط مربوط به گذشته است و ده سال است که احداث این خط آغاز شده، در 17 نقطه از این خط هواکش میان تونلی طراحی شده که تعداد کمی از این نقاط به دلیل داشتن معارض و یا کمبود نقدینگی زمین هایش را نتوانسته ایم تملک کنیم ،اما بیشتر این زمین ها تملک شده است و برخی از هواکش ها در حال بهره برداری است و در آینده به تدریج هواکش های میان تونلی باقی مانده خط هفت تکمیل می شود.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2334

به "نگرانی برای ایمنی مسافران خط 7 وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی برای ایمنی مسافران خط 7 وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید