نوجوان مشهور فعال محیط زیست بار دیگر سوژه نقاشی خیابانی شد

به گزارش کنفرانس هکا، نقاشی دیواری بزرگی از گرتا توبرگ ـ نوجوان مشهور فعال محیط زیست ـ بر روی ساختمانی واقع در مرکز شهر سانفرانسیسکو کشیده می گردد.

نوجوان مشهور فعال محیط زیست بار دیگر سوژه نقاشی خیابانی شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از گاردین، آندرس ایگلسیاس ـ هنرمند آرژانتینی که آثار هنری خود را با نام مستعار Cobre امضا می نماید ـ مسوولیت خلق این نقاشی دیواری بزرگ در مرکز شهر سانفرانسیسکو را بر عهده دارد.

این هنرمند در رابطه با سوژه نقاشی هایش اعلام کرد: تغییرات اقلیمی حقیقت دارد. گرتا دختر بی نظیری است و می داند که چه کاری انجام می دهد؛ امیدوارم این نقاشی دیواری بتواند مردم را متوجه این حقیقت کند که باید از کره زمین محافظت نمایند.

این اولین باری نیست که این دختر نوجوان حامی محیط زیست به عنوان سوژه هنر خیابانی انتخاب می گردد. اوایل امسال جودی توماس هنرمند بریتانیایی یک نقاشی پانزده متری از گرتا تونبرگ را روی ساختمان مقابل کارخانه تنباکو معروفی در بریستول خلق کرد.

گرتا تونبرگ نوجوان سوئدی است که این روزها به عنوان یکی از مشهورترین فعالان محیط زیستی دنیا شناخته می گردد. او که اکنون تنها 16 سال دارد به عنوان یکی از نامزدهای صلح نوبل و از رهبران جنبش اعتراضی برای محافظت از زمین برای نسل های بعدی شناخته می گردد. گرتا تونبرگ اخیرا در اجلاس تغییرات اقلیمی سازمان ملل رهبران دنیا را کسانی قلمداد کرد که رویاها و کودکی او را دزدیده اند.

او در بخشی از این سخنرانی گفت: من نباید این بالا باشم. من باید در آن سوی اقیانوس سر مدرسه ام باشم. ولی شما اینجا سراغ ما جوانان را برای امید می گیرید؟ چه طور جرأت می کنید؟ شماها رؤیاها و کودکی من را با حرف های پوچ خود دزدیده اید. تازه من جز خوش اقبال ها هستم. مردم دارند زجر می کشند. مردم دارند می میرند. اکوسیستم ها به طور کلی دارند فرو می پاشند. ما در شروع یک انقراض بزرگ هستیم. با این حال شما فقط درباره پول و افسانه های رشد مالی بی نهایت بحث می کنید؟ چه طور جرأت می کنید؟

سخنرانی اخیر گرتا تونبرگ بازتاب فراوانی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی داشت تا جایی که لئوناردو دی کاپریو در ملاقات اخیرش با گرتا تونبرگ از او به عنوان رهبر دوران معاصر یاد کرد.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7181

به "نوجوان مشهور فعال محیط زیست بار دیگر سوژه نقاشی خیابانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوجوان مشهور فعال محیط زیست بار دیگر سوژه نقاشی خیابانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید