نمایشگاه نقاشی سیروس مقدم تا 14 اسفند برقرار است

به گزارش کنفرانس هکا، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر گشته، نمایشگاه نقاشی سیروس مقدم تا 14 اسفند برقرار است.

نمایشگاه نقاشی سیروس مقدم تا 14 اسفند برقرار است

شرجی عنوان نمایشگاه انفرادی نقاشی های سیروس مقدم است که به دو دوره نقاشی های وی اختصاص دارد. این نمایشگاه روز پنجشنبه و آدینه سوم و چهارم اسفند در گالری گویه افتتاح شد.

سیروس مقدم (کارگردان سینما و تلویزیون) که در رشته نقاشی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تحصیل نموده، پس از 45 سال دوری از هنر نقاشی، نمایشگاهی از آثار قدیمی و تازهش را که حدوداً متشکل از 50 تابلوی نقاشی و طراحی است، روی دیوار برده است.

طی روزهای برگزاری نمایشگاه شرجی هنرمندانی همانند مرتضی اسدی، ایرج اسکندری و جواد بختیاری که از دوستان زمان دانشگاه سیروس مقدم بودند، از این نمایشگاه بازدید کردند. بعلاوه علاوه بر آنها، سینماگرانی چون کوروش قاضی مراد، محمد هادی فدوی (نقاش و طراح صحنه)، رضا راهنمایی (تصویرگر)، کیومرث کیاست (کاریکاتوریست)، عادل علاسوند (نقاش و خطاط)، فواد نجم الدین (نگارگر)، داور یوسفی (نقاش)، جواد نوبهار (نقاش)، ژیلا کامیاب (نقاش)، سعید باباوند (گرافیست)، بهرام حنفی (نقاش و پژوهشگر)، تارا نظم علیزاده (نقاش) و نیوشا نیوژپور (نقاش) نیز برای تماشای این نمایشگاه حاضر شدند.

هومن حاجی عبداللهی بازیگر سریال مرکز نیز در سخنانی بیان نمود: نقاشی ها نیز حالی آشفته و عجیب نداشت و این حال خوب به مخاطب انتقال پیدا می نماید.

علیرضا نجف زاده، کارگردان سریال خوشنام که پیش از شروع فعالیت حرفه ای خود در فیلم و سریال سازی دستیار سیروس مقدم بوده است، با حضور در نمایشگاه شرجی درباره این آثار اظهار کرد: من سالهاست آقای مقدم را می شناسم، می دانستم که خیلی جدی به نقاشی نگاه می نمایند و جسته و گریخته کارهای ایشان را که دی انجام می دادند، دیده بودم وی فکر نمی کردم طی یکی دو سال نقاشی را اینقدر جدی دنبال کردند.

وی توضیح داد: از اینکه آقای مقدم به نقاشی پرداختند، هم افسوس خوردم هم شاد شدم؛ شاد شدم که هنرمندی همانند آقای مقدم می تواند دنبال علایقش برود و در شرایطی تازه خودش را محک بزند و نتیجه اش هم بسیار خوب بوده است. از طرف دیگر افسوس خوردم که اتفاقی افتاد و شرایطی شد تا آقای مقدم از فیلمسازی به سمت نقاشی سوق پیدا کند و به نظر من حیف است.

کارگردان سریال خوشنام گفت: از جنبه ای دیگر، این تابلوهای نقاشی تکرار آقای مقدم هستند که گاهی در قالب نقاشی و گاهی در قالب فیلم و سریال اتفاق می افتد که هر کدام از این رسانه ها مخاطب خودشان را دارند. اما از آنجایی که رسانه فیلم و سریال مخاطب گسترده تری دارد، به نظر من حیف است که امثال آقای مقدم را که یکی از پرکارترین سریال سازان بوده است، محدود به مخاطب خاص کنیم و از این منظر افسوس خوردم.

نمایشگاه نقاشی سیروس مقدم تا روز 14 اسفند 1402 در گالری گویه واقع در میدان هفت تیر، خیابان لطفی، نرسیده به مشاهیر، شماره 39 برقرار است.

منبع: همگردی
انتشار: 9 اسفند 1402 بروزرسانی: 9 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15516

به "نمایشگاه نقاشی سیروس مقدم تا 14 اسفند برقرار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه نقاشی سیروس مقدم تا 14 اسفند برقرار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید