نحوه ثبت نام آزمون دولینگو چگونه است؟

به گزارش کنفرانس هکا، آزمون دولینگو یکی از آزمون های زبان است که برای ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان مانند ایالات متحده، کانادا و … مورد استفاده قرار می گیرد. این آزمون به صورت آنلاین و به وسیله کامپیوتر شخصی شما برگزار می گردد و برای شرکت در آن نیازی نیست که به صورت حضوری به مرکز آزمون مراجعه کنید. بعلاوه زمان برگزاری و هزینه ثبت نام در آزمون دولینگو نسبت به سایر آزمون های زبان بین المللی کم تر است که این دو مورد برای بسیاری از شرکت کنندگان جزو مزایای آن محسوب می شوند. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد این آزمون، ممکن است قصد شرکت در آن را داشته باشید. به همین جهت، در این مقاله نحوه ثبت نام آزمون دولینگو را در هر مرحله برای شما شرح خواهیم داد.

نحوه ثبت نام آزمون دولینگو چگونه است؟

نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون دولینگو چگونه است؟

از آنجایی که آزمون دولینگو به صورت آنلاین برگزار می گردد و برخلاف آزمون هایی مثل تافل احتیاجی به رزرو مرکز امتحان نیست، شما می توانید در هر زمانی حتی چند دقیقه پیش از آغاز آزمون، در آن ثبت نام کنید. قیمت ثبت نام آزمون دولینگو 59 دلار است و برای ثبت نام، ضروری است مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله 1: ورود به وب سایت رسمی دولینگو

وارد وب سایت رسمی آزمون دولینگو به آدرس Duolingo English Test شوید و با کلیک بر روی دکمه Sign Up، معینات خود را تکمیل کنید تا حساب کاربری شما ایجاد گردد. در این مرحله، اطلاعاتی از جمله سن شما، آدرس ایمیل و بعلاوه گذرواژه مورد نظر شما درخواست می گردد. بعلاوه امکان این وجود دارد که با استفاده از اکانت گوگل خود حساب کاربری ایجاد کنید. پس از کلیک بر روی دکمه Next و ایجاد حساب کاربری، وارد اکانت خود می شوید.

مرحله 2: پاسخ به سوالات نظرسنجی

در این مرحله از شما دو سوال پرسیده می گردد که به چه علت اقدام به ثبت نام در آزمون دولینگو نموده اید، چه زمانی قصد شرکت در امتحان را دارید و این که چگونه با آن آشنا شده اید. شما می توانید از بین گزینه های موجود، یکی را انتخاب کنید.

مرحله 3: فرم ثبت نام

پس از پاسخ به سوالات نظرسنجی و ایجاد حساب کاربری، شما به صفحه ثبت نام راهنمایی می شوید و در این صفحه می توانید در آزمون دولینگو ثبت نام کنید، آزمون تمرینی بدهید یا در آزمون ثبت نام شده شرکت کنید. بعلاوه راهنمای قوانین و الزامات آزمون نیز در این صفحه آمده است.

· شرکت در آزمون تمرینی: با انتخاب این گزینه، یک آزمون تمرینی 15 دقیقه ای دریافت می کنید که به شما یاری می نماید برای شرکت در آزمون آمادگی پیدا کنید.

· خرید آزمون: با انتخاب این گزینه، می توانید با پرداخت هزینه مورد احتیاج در آزمون دولینگو ثبت نام کنید و ظرف 21 روز آینده در آن شرکت نمایید.

مرحله 4: انتخاب تعداد آزمون و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دولینگو

در این مرحله، می توانید تعداد آزمون را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که قیمت ثبت نام آزمون دولینگو برای یک آزمون معادل 59 دلار و برای دو آزمون معادل 98 دلار (49 دلار به ازای خریداری هر دو آزمون به صورت همزمان) می باشد. با کلیک بر روی گزینه Continue، شما به صفحه پرداخت هزینه آزمون دولینگو منتقل می شوید و قادر خواهید بود با استفاده از کارت یا پی پال، هزینه آزمون را پرداخت نمایید.

در صورتی که امکان پرداخت در این مرحله را ندارید، ارزیشن این مرحله را برای شما انجام خواهد داد.

قیمت آزمون دولینگو چقدر است؟

هزینه ثبت نام آزمون دولینگو برای یک آزمون معادل 59 دلار است. در صورتی که قصد دارید به طور همزمان در دو آزمون ثبت نام کنید، قیمت آزمون دولینگو معادل 98 دلار خواهد بود.

نمره آزمون دولینگو ظرف دو روز ارائه می گردد. اما در صورتی که تمایل دارید نمره آزمون دولینگو را سریع تر دریافت کنید، می توانید گزینه نتیجه سریع تر (Faster Result) را انتخاب کنید و با پرداخت 40 دلار اضافی، نمره خود را ظرف 12 ساعت دریافت کنید. به خاطر داشته باشید که در صورت انتخاب این گزینه، عبارت آن در سبد خرید شما ظاهر می گردد.

چگونه هزینه ثبت نام آزمون دولینگو را پرداخت کنیم؟

هزینه ثبت نام آزمون دولینگو به وسیله کارت های اعتباری قابل پرداخت است. شما می توانید برای پرداخت این هزینه از خدمات ارزیشن در زمینه ثبت نام آزمون دولینگو یاری بگیرید.

در مراحل بعدی از جمله دریافت و ریپورت نمره احتیاجی به پرداخت هزینه نخواهد بود و شما می توانید نمره خود را تا 30 روز به طور رایگان به دانشگاه های مورد نظر خود ارسال کنید.

آیا در صورت لغو آزمون دولینگو، هزینه برگشت داده می گردد؟

پس از ثبت نام در آزمون دولینگو، ضروری است ظرف 21 روز در آن شرکت کنید. در صورتی که هزینه ثبت نام را بپردازید ولی در آن شرکت نکنید، هزینه ای به شما برگشت داده نمی گردد. البته در مواردی که در طول آزمون مشکل پیش بیاید و یا در مدت زمان تعیین شده هزینه آزمون را دریافت نکند، می توانید موضوع را به صورت کتبی و ظرف 24 ساعت به موسسه دولینگو شرح دهید تا هزینه آزمون به شما برگشت داده گردد و یا زمان جدیدی برای آن معین گردد.

برای شرکت در آزمون دولینگو به چه چیزهایی احتیاج داریم؟

شما برای شرکت در آزمون دولینگو به موارد زیر احتیاج پیدا خواهید کرد:

· مدرک شناسایی معتبر مانند گذرنامه

· کامپیوتر یا لپ تاپ مناسب

· اتاقی با سکوت و نور مناسب

· سرعت اینترنت مناسب

· الزامات سخت افزاری و نرم افزاری آزمون دولینگو

· مرورگر پشتیبانی شده

· میکروفن مناسب

· دوربین جلوی مناسب کامپیوتر

· بلندگوی مناسب

طبق قوانین و مقررات برگزاری آزمون دولینگو، شما در زمان شرکت در امتحان مجاز به استفاده از هدفون یا هندزفری نیستید و در صورت تخطی از قوانین نتایج شما تایید نمی گردد و ضروری است مجدد در آزمون شرکت کنید. بعلاوه در زمان انجام آزمون اجازه یادداشت برداری ندارید و در صورتی که این کار به منزله تقلب محسوب گردد، ممکن است از شرکت مجدد در آزمون محروم شوید.

آیا می توان با موبایل در آزمون دولینگو شرکت کرد؟

شما مجاز هستید که با استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ خود در آزمون شرکت کنید. اما اجازه ندارید که از هیچ گونه سیستم تلفن همراه، نوت بوک، chromebook یا آیپد برای شرکت در امتحان بهره ببرید.

گفتنی است که سیستم لینوکس و ChromeOS نیز برای شرکت در این امتحان مجاز نیستند و در صورت استفاده از این سیستم ها، نتیجه آزمون شما تایید نمی گردد و نمی توانید دوباره در آن شرکت کنید. بنابراین پیش از آغاز آزمون از این که هیچ کدام از این دستگاه ها در اتاق آزمون وجود ندارند، اطمینان حاصل نمایید.

آیا احتیاج به رزرو زمان آزمون دولینگو وجود دارد؟

زمان ثابتی برای شرکت در آزمون دولینگو وجود ندارد و می توانید هر زمانی که در آن بیش تر احساس راحتی و آمادگی می کنید را انتخاب نمایید. این امتحان به حدود یک ساعت زمان احتیاج دارد و مهم است که اتصال اینترنت شما ثابت و مناسب باقی بماند.

سخن آخر

ثبت نام در آزمون دولینگو بسیار ساده و سرراست است. شما می توانید با پرداخت هزینه آزمون، ظرف مدت زمان 21 روز از ثبت نام در آن شرکت کنید. شرکت در آزمون دولینگو به علت هزینه مناسب و امکان شرکت در خانه، انتخابی آسان برای ارزیابی زبان انگلیسی به شمار می رود و محدودیت خاصی نیز برای شرکت در امتحان وجود ندارد. شما می توانید به راحتی در ارزیشن هزینه آزمون دولینگو خود را پرداخت کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 19 اسفند 1402 بروزرسانی: 19 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15841

به "نحوه ثبت نام آزمون دولینگو چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ثبت نام آزمون دولینگو چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید