نجات 2 فرد گرفتار در چاه توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر کردستان

به گزارش کنفرانس هکا، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: نجاتگران جمعیت هلال احمر استان کردستان کار نجات دو فرد گرفتار گردیده در چاه را با موفقیت انجام دادند.

نجات 2 فرد گرفتار در چاه توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر کردستان

محمد باقر محمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، اظهار کرد: به دنبال تماس تلفنی و درخواست فرماندار شهرستان قروه با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان کردستان مبنی بر گرفتار شدن دو فرد در چاه در روستای جعفر حسن خان در کیلومتر 20 جاده قروه به بیجار، بلافاصله سه تیم از نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان قروه و واکنش سریع استان به محل اعزام شدند.

وی درباره جزئیات این حادثه اضافه نمود: سه نفر در هنگام حفر چاه در محل روستای جعفر حسن خان با ریزش چاه دچار حادثه می شوند که یک نفر توانسته بود خود را رها کند و دو نفر دیگر در میان آوار حاصل از ریزش دیواره چاه محبوس گردیده بودند که با کوشش پنج ساعته نجاتگران جمعیت هلال احمر استان کردستان از میان آوار نجات پیدا کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان با تأکید بر عکس العمل سریع و به موقع جمعیت هلال احمر استان در حوادث توضیح داد: در این حادثه 13 نفر نجاتگر در قالب دو تیم آوار، یک تیم کوهستان با بهره گیری از 2 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودرونجات مجهز به تجهیزات نجات در ارتفاع و آوار به مدت پنج ساعت توانستند هر دو مصدوم گرفتار گردیده را زنده از زیر آوار خارج و تحویل مراکز درمانی دهند.

محمدی اعلام کرد: جمعیت هلال احمر استان کردستان در تمامی شعب سطح استان پایگاه امداد و نجات با حضور نجاتگران آموزش دیده و واکنش سریع را در اختیار دارد و در صورت بروز حوادث آمادگی های لازم برای ارائه خدمات امداد و نجات را دارد.

وی در سرانجام اضافه نمود: مرکز پاسخ گویی شبانه روزی جمعیت هلال احمر استان کردستان با شماره اختصاصی 112 آماده دریافت اخبار و اطلاعات حوادث است و از همه همشهریان درخواست می گردد از تماس های غیر ضروری با این شماره خودداری نمایند.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 414

به "نجات 2 فرد گرفتار در چاه توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات 2 فرد گرفتار در چاه توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید