نامزد دمکرات ها پیروز کرسی آریزونا شد

به گزارش کنفرانس هکا، ایرنا نوشت: با خاتمه یافتن تقریبی شمارش آرای انتخابات میان دوره ای آمریکا در ایالت آریزونا در بامداد سه شنبه، راهیابی کریستن سینما نامزد حزب دمکرات به سنای آمریکا محرز شد.

نامزد دمکرات ها پیروز کرسی آریزونا شد

به گزارش نیویورک تایمز، وی جایگزین جف فلیک عضو جمهوریخواه این مجلس می گردد که با اعلام بازنشستگی، از شرکت در انتخابات انصراف داده بود.

این نخستین بار از 1988 است که یک نماینده دمکرات موفق به کسب کرسی سنای آمریکا از ایالت آریزونا می گردد. سینما از سال 2013 عضو مجلس نمایندگان آمریکا بوده و پیش از آن هم در سنای ایالتی آریزونا عضویت داشته است.با پیروزی وی، شمار کرسی های حزب دمکرات در سنای آمریکا به 47 می رسد.جمهوریخواهان 51 کرسی را در اختیار دارند و هنوز تکلیف کرسی های ایالت فلوریدا و می سی سی پی تعیین نشده است. در فلوریدا هم اکنون بازشماری آرای اخذ شده در جریان است و انتخابات در ایالت جنوبی می سی سی پی هم به علت نرسیدن هیچ یک از نامزدها به حد نصاب آرا، به دور دوم کشیده شده است. در پی انتخابات هفته گذشته آمریکا، دموکرات ها در مجلس نمایندگان پیروز شده و کنترل این مجلس را به دست گرفتند. با این وجود، حزب جمهوریخواه موفق شد همچنان اکثریت کرسی های خود در سنا را حفظ کند.

52310

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1234

به "نامزد دمکرات ها پیروز کرسی آریزونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد دمکرات ها پیروز کرسی آریزونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید