موش پیوندی که 4 درصد آن انسان است

به گزارش کنفرانس هکا، دانشمندان جنین را بیشتر رشد ندادند. اگرچه آزمایش های قبلی نشان می دهد که محققان موجودات پیوندی را در مراحل فراتر از جنین تولید کرده اند.

موش پیوندی که 4 درصد آن انسان است

این جنین پیوندی توسط تیمی در دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو و مرکز جامع سرطان روزول پارک پرورش داده شد

محققان با پیشرفت مهم اصلاح ژنتیکی اندام ها، پیروز به تولید جنینی حاوی سلول های انسانی و موش شده اند. این جنین پیوندی (کیمرا) که به افسانه انسان-حیوان برمی شود، توسط تیمی در دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو و مرکز جامع سرطان روزول پارک پرورش داده شد.

این جنین موش حاوی 4 درصد سلول های انسانی است که نسبت به آنچه قبلاً به دست آمده بود، بسیار بالاتر است.

مقاله ای از جزئیات این تحقیق بیان می کند: غیر ممکن است (سلول های بنیادی) انسان اولیه که اساسا در جنین موش مشارکت دارد، تولید شود. تولید موجود پیوندی واجد شرایط اولیه (سلول های بنیادی) بعضی از مشخصه های معمول سلول های بنیادی را در پستانداران ترکیب کرده و می تواند اعمالی مانند تولید اندام های انسانی در حیوانات را فعال سازد.

این آزمایش، سلول های خونی انسان و سلول های چشم را شامل می شود، که نشان می دهد امکان تولید سلول های بالغ انسانی با سرعتی بسیار بیشتر از حد ممکن در جنین انسان وجود دارد.

این موضوع می تواند پیامد های مهمی در درمان بیماری های انسانی، از جمله کووید19 داشته باشد، زیرا از این طریق می توانیم سلول ها، بافت ها یا اندام هایی را برای اهداف تحقیقاتی پرورش دهیم.

دانشمندان سلول های بنیادی انسان را به جنین موش تزریق کرده و اجازه دادند تا به مدت دو هفته رشد کند، سپس زمانی که جنین را تجزیه و تحلیل کردند، سلول های انسانی را در کبد، مغز، چشم ها، قلب، خون و مغز استخوان مشاهده کردند.

دانشمندان جنین را بیشتر رشد ندادند. اگرچه آزمایش های قبلی نشان می دهد که محققان موجودات پیوندی را در مراحل فراتر از جنین تولید کرده اند.

در سال 1984 دانشمندان پیوند گوسفند- بز را بوجود آوردند که تا بزرگسالی اش به حیات خود ادامه داد. همچنین دانشمندان در چین به تازگی موجود پیوندی خوک - میمون را تولید کردند که البته تنها چند هفته توانست زنده بماند.

این تحقیق در مجله ساینس ادونس منتشر شد.

منبع: ایندیپندنت

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: فرادید
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 10721

به "موش پیوندی که 4 درصد آن انسان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موش پیوندی که 4 درصد آن انسان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید