مورچه های آتشین برای ملکه خود قایق ساختند

به گزارش کنفرانس هکا، 5000 مورچه آتشین به دستور ملکه خود با به هم پیچیدن اندام ها و فک پایین خود یک قایق شناور ساختند تا کلونی خود را از مرگ نجات دهند.

مورچه های آتشین برای ملکه خود قایق ساختند

تینا مزدکی: شخصی با ویدئویی که از یک کلنی مورچه زیر یک آبنما در حیات خلوت خانه ای گرفته است، نشان می دهد هنگامی که سطح آب در لانه این مورچه ها بالا می رود نوزادان خود را جمع آوری می نمایند و درست قبل از این که آب خانه آن ها را در بر بگیرد به یکدیگر یاری می نمایند و یک قایق نجات می سازند.

این نوع رفتار مورچه ها شناخته شده است، در واقع مورچه ها به همین رفتارهای اجتماعی جمعی خود معروف هستند. هنگامی که آن ها سعی می نمایند کنار یکدیگر شنا نمایند به طور ناخودآگاه دست و پا زدن آن ها باعث دفع یکدیگر می گردد، با این حال آنها به یاری پدیده ای به نام Cheerios effect که در اثر کشش سطحی آب به وجود می آید در کنار یکدیگر می مانند.

Cheerios effect که در اثر کشش سطحی آب به وجود می آید

این پدیده درست مانند زمانی است که غلات صبحانه شما در یک کاسه شیر، فرورفتگی مقعری را در سطح آب ایجاد می نماید تا به صورت خوشه ای روی آب بماند.مورچه های آتشین با این پدیده از ملکه خود محافظت می نمایند، همه مورچه ها از بزرگ و کوچک، با گره زدن آرواره ها و دست و پاهای خود به یکدیگر قایق نجاتی می سازند که مرکز آن به اندازه کمی فرو رفته است تا ملکه در مرکز آن بنشیند.

مورچه های آتشین یک قایق شناور تشکیل دادند تا کلنی را از غرق شدن در یک استخر نجات دهند

این لانه مورچه ها هنگام جستجو در حیات خانه ای پیدا شد و به طور دقیق تعداد مورچه های آن تعیین نبود اما به گفته شخصی که این لحظه را ثبت نموده، به راحتی 5000 مورچه دیده می گردد که با نگه داشتن حباب هوا سعی می کردند قایق خود را روی آب نگه دارند. آن ها برای محافظت از ملکه خود ساختاری را ایجاد کردند که شکستن آن به 400 برابر وزن بدن خود آن ها نیاز دارد. این قایق به راحتی می تواند تا دوازده روز روی آب بماند اما در این فیلم دیده می گردد که مورچه ها یک اردک پلاستیک پیدا کردند و خود را نجات دادند.

در یک نقطه مورچه های آتشین به سر یک اردک لاستیکی زرد پناه می برند

  • عمر زندگی روی کره زمین چقدر است؟

  • اف 35 یا اف 32، کدام جنگنده بهتر است؟

  • انگلیس در حال آزمایش یک سلاح مخوف است!/ عکس

منبع: livescience

323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 بهمن 1402 بروزرسانی: 1 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14397

به "مورچه های آتشین برای ملکه خود قایق ساختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورچه های آتشین برای ملکه خود قایق ساختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید