ملی پوش سنگنوردی: 12 روز در جاکارتا بدون تمرین ماندم، زحمات یکساله ام هدر رفت

به گزارش کنفرانس هکا، احسان اسرار معتقد است مهیا نبودن فضای تمرینی در پالمبانگ باعث از دست رفتن آمادگی تیم ملی سنگ نوردی و کسب نتایج ضعیف شد.

ملی پوش سنگنوردی: 12 روز در جاکارتا بدون تمرین ماندم، زحمات یکساله ام هدر رفت

ملی پوش خراسانی تیم ملی سنگ نوردی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران- منطقه خراسان، در خصوص کسب نتیجه نه چندان مطلوب در بازی های آسیایی جاکارتا اظهار کرد: پیش از بازیهای آسیایی جاکارتا، مسابقات انتخابی تیم ملی سنگ نوردی برگزار گردید. باتوجه به اینکه در مسابقات انتخابی جاکارتا شرایط خیلی خوبی داشتم و بهترین رکوردها را کسب کردم، اما در بخش انفرادی رضا علیپور برای بازیهای آسیایی انتخاب شد.

ملی پوش سنگ نوردی خراسانی با اشاره به برگزیده شدن در بخش تیمی تیم ملی سنگ نوردی بیان کرد: رشته سنگ نوردی ورزش بسیار حساسی است. ورزشی است که قهرمان آن با اختلاف صدم ثانیه معین می گردد. متاسفانه در پالمبانگ دهکده دوم مسابقات آسیایی اندونزی به تیم ما اجازه تمرین ندادند.

وی اضافه نمود: آخرین تمرینم 12 روز پیش از مسابقه صورت گرفت. در حالی که سایر رقبا 3 روز پیش از مسابقات وارد دهکده بازی ها گردیده بودند و در اوج آمادگی خود به سر می بردند. خداراشکر با برنامه ریزی هایی که پیش از مسابقات داشتم توانستم آمادگی خود را حفظ کنم، ولی دوری چند روزه از فضای تمرینی، تاثیرات منفی خود را منتقل نموده بود. قطعا اگر محلی برای تمرین تیم ملی سنگ نوردی درنظر گرفته می شد نتیجه بهتری حاصل می شد. متاسفانه محلی که برای تمرین تیم ملی سنگ نوردی ایران درنظر گرفته گردیده بود، محل برگزاری مسابقات بود و از همین رو اجازه تمرین به تیم ما را ندادند.

احسان اسرار بیان کرد: تیم ملی سنگ نوردی پیش از سایر تیم ها به مسابقات اعزام گردیده بود. چند روز پس از ورودمان به اندونزی، رضا علیپور و مهدی علیپور در بخش انفرادی به رقابت با حریفان پرداختند. رضا علیپور دهمین مدال طلای ایران را به ارمغان آورد و مهدی علیپور هفتم شد. پس از آن، تیم سنگ نوردی سه نفره ایران نتوانست به جمع چهار تیم برتر رقابت ها راه یابد و از کسب مدال بازماند.

وی در خصوص اردوهای آمادگی مسابقات آسیایی جاکارتا گفت: وضعیت اردوها در ایران از لحاظ کیفی شرایط خیلی خوبی داشت، اما ایجاد وقفه و فاصله زمانی که در پالمبانگ ایجاد شد باعث شد از آمادگی خود فاصله بگیریم. فدراسیون نیز زحمات زیادی برای سنگ نوردان کشید. فدراسیون سنگ نوردی نیز با کمیته ملی المپیک جهت فراهم کردن محل تمرین برای سنگنوردان مکاتبه ای انجام داد، ولی در دهکده مسابقات اجازه تمرین به تیم ملی سنگ نوردی ایران ندادند. متاسفانه زحمات یک ساله ام فقط به دلیل عدم وجود مکان مناسب جهت تمرین پیش از مسابقات به راحتی هدر رفت.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 707

به "ملی پوش سنگنوردی: 12 روز در جاکارتا بدون تمرین ماندم، زحمات یکساله ام هدر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوش سنگنوردی: 12 روز در جاکارتا بدون تمرین ماندم، زحمات یکساله ام هدر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید