معرفی تعدادی از مشهورترین جاهای دیدنی ایغدیر

به گزارش کنفرانس هکا، ایسکانیوز/ این خبر به جهت معرفی تعدادی از مشهورترین جاهای دیدنی ایغدیر برای شما نوشته شده است.

معرفی تعدادی از مشهورترین جاهای دیدنی ایغدیر

کوه آرارات

کوه آرارات، قله اصلی ترکیه و نماد شهر ایغدیر است. این کوه که تا حدود 5000 متر ارتفاع دارد، به کوه آگری نیز مشهور است. در دل این کوه داستانها و حتی افسانه های شنیدنی وجود دارد؛ از جمله این موارد میتوان به وجود تکه هایی از کشتی حضرت نوح در این منطقه اشاره کرد. بنا به داستان ها و شواهد، کشتی حضرت نوح پس از آنکه دچار عذاب الهی می شود در این منطقه فرود می آید و جالب است که بدانید تکه چوب های باستانی بجای مانده، اشیای تاریخی و همچنین یافتن بخشی از لنگر کشتی نوح، همه و همه راستی این داستان را اثبات می کنند.

با گذشت زمان و گرم شدن تدریجی کره زمین، به مرور برف ها و یخچال های این کوه آب شدند. این امر باعث شد تا محل قرارگیری کشتی بطور شگفت انگیزی معین شود و پس از آن بود که باستان شناسان پیروز شدند به اتاقک کوچکی که مربوط به قسمتی از کشتی بوده است وارد شوند و نکات جالب توجه و بسیار مهمی را بدست آورند. این کوه همیشه پوشیده از برف که یک آتشفشان خفته است، محل بسیار مناسبی برای انجام تفریحاتی مانند اسکی، شکار و کوهنوردی است.

بیشتر بخوانیدآشنایی با کوه آرارات | قدمگاه نوح پیامبر

سنگ قبرهای قوچی شکل

در شهرستان کاراقویونلو، سنگ قبرهایی به صورت سر قوچی وجود دارند که برای توریستان و توریست ها بسیار مجذوب کننده است. علت وجود سنگ قبرهای قوچی شکل، نمادی است برای ادای احترام به رزمندگان و از دست رفتگان این شهر.

موزه شهیدان ترک

موزه شهیدان ترک یا یادبود نسل کشی ایغدیر نیز از مراکز دیدنی در تور ایغدیر است. در طی جنگ جهانی اول، هنگام جنگ ترک ها با ارامنه، ارامنه شروع به نسل کشی ترک ها کردند و جنگ بسیار سنگینی برای هر دو قوم بود؛ این موزه نیز یاد بودی برای از دست رفتگان این جنگ است. ساخت این بنا در سال 1997 کلید خورد و به مدت دو سال طول کشید. ارتفاع این ساختمان نیز حدود 43.5 متر است که این موزه را به یکی از بلندترین ساختمان های موجود در ترکیه تبدیل کرده است.

منبع: همگردی
انتشار: 29 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13459

به "معرفی تعدادی از مشهورترین جاهای دیدنی ایغدیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی تعدادی از مشهورترین جاهای دیدنی ایغدیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید