مشارکت همگانی برای جهانی شدن مقبره الشعرا

به گزارش کنفرانس هکا، شهردار تبریز بر استفاده از ایده های شهروندان برای جهانی سازی مقبره الشعرا تاکید کرد و گفت: در این خصوص باید از تجربه دیگر شهرها و کشورها بهره گرفت.

مشارکت همگانی برای جهانی شدن مقبره الشعرا

به گزارش خبرنگاران، یعقوب هوشیار در چهل و پنجمین قرار خدمت شهرداری تبریز اظهار کرد: نمونه مشابهی همچون مقبره الشعرا در تبریز و ایران وجود ندارد و به همین جهت باید این ظرفیت بزرگ را درک کرده و درآمد پایدار از این مجموعه را افزایش داد.

وی با بیان اینکه سال آینده شاهد حضور انبوه جهانگردان در مقبره الشعرا خواهیم بود، اضافه نمود: باید با استفاده از تکنولوژی های روز و نصب چند دوربین امکانی فراهم کرد تا بازدید از این مجموعه از هر نقطه دنیا برای معرفی به جهانگردان فراهم شود.

هوشیار با تاکید بر لزوم اجرای برنامه های فرهنگی در این مجموعه جهانگردی شرح داد: مجموعه فرهنگی شهرداری تبریز باید در ایام عید نوروز در مقبره الشعرا مستقر شده و یادمان این مجموعه ار طرف شهرداری تبریز به میهمانان خارجی اهدا شود.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: افزایش تعداد نگهبانان، بهبود نورپردازی، ایجاد فضای سبز مطلوب و کاشت گلهای رنگارنگ لاله، تکمیل موزه با هدف افزایش فضای فرهنگی، نصب چند المان نوستالژیک و ... می تواند در جذب جهانگرد برای این مجموعه فرهنگی و تاریخی موثر باشد.

مقبره الشعرا یکی از جاذبه های مهم جهانگردی و جهانگردی تبریز و مدفن بیش از 400 شاعر و عارف از جمله شهریار، خاقانی، ثقه الاسلام، قطران تبریزی و ... است که هر ساله در فصل جهانگردی و ایام نوروز میزبان میهمانان داخلی و خارجی می شود.

ضلع شمالی این مجموعه شهریور سال گذشته با هشت هزار مترمربع مساحت و با هزینه 25 میلیارد تومان تکمیل و به بهره برداری رسید که در ادامه عملیات اجرای سنگفرش بهسازی و مناسب سازی صحن جنوبی مرکزی مقبره الشعرا، ضلع شرقی، غربی و جنوبی پیرامون موزه احد حسینی به مساحت 5 هزار متر مربع با پیشرفت 80 درصدی با استفاده از سنگ اسپراخون و همچنین ترکیبی از سنگ قرمز آذرشهر و سنگ کوبیک و مطابق با معماری مقبره الشعرا از طریق شهرداری منطقه 10 در حال اجراست.

همگون سازی معابر پیرامون مجموعه مقبره الشعرا، ساماندهی ورودی این مجموعه، حذف انواع موانع فیزیکی و بصری، حصارزدایی و حذف نرده های محوطه پارک، کاشته شدن گونه های مختلف گیاهی همچون کاج سیاه، سرو، اقاقیا، نارون و دیگر گونه های گیاهی در محوطه این مجموعه، ساماندهی سیستم های نورپردازی، تعمیر نیمکت ها و فضای سبز از دیگر اقداماتی است که از طریق شهرداری منطقه 10 اجرا شده است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 13 بهمن 1402 بروزرسانی: 13 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14776

به "مشارکت همگانی برای جهانی شدن مقبره الشعرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت همگانی برای جهانی شدن مقبره الشعرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید