مردی که از فضا پایین افتاد

به گزارش کنفرانس هکا، مردی که از فضا افتاد لقبی است که به ولادیمیر کوماروف فضانورد ناکام اتحاد جماهیر شوروی داده اند.

مردی که از فضا پایین افتاد

به گزارش خبرنگاران ، در سال 1967، اتحاد جماهیر شوروی پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت. علاوه بر رویدادهای روی زمین، بخشی از این جشن ها شامل یک شیرین کاری در فضا بود که در نهایت به مرگ بی علت فضانوردی به نام ولادیمیر کوماروف، که به مردی که از فضا افتاد معروف شد، ختم شد.

برنامه شامل ارسال دو فضاپیما به مدار بود. سایوز 1، حاوی کوماروف، قرار بود ابتدا پرتاب می گردد و یک روز منتظر رسیدن سایوز 2 می شد. سفینه ها سپس قرار بود به هم برسند، و کوماروف یک راهپیمایی فضایی انجام دهد و از سفینه خود خارج می گردد و به سایوز 2 برود . سپس دو فضانورد سوار بر سایوز 2، قبل از اینکه هر دو کشتی به سمت زمین حرکت نمایند، وارد سایوز 1 بشوند.

در روز پرتاب، گاگارین طبق پروتکل معمول عمل نکرد و قبل از رفتن به سکوی پرتاب برای صحبت با کوماروف، خواهان لباس فشاری شد. این احتمال وجود دارد که او سعی نموده است پرتاب را آنقدر به تعویق بیندازد تا لغو گردد، اما این ترفند کار نکرد. کوماروف به فضا پرتاب شد و به فضا رفت. با این حال، هنگامی که به آنجا رسید، هنگامی که یکی از صفحات خورشیدی باز نشد، همه چیز به سرعت خراب شد و سفینه او دیگر نیروی لازم را نداشت.

آژانس فضایی شوروی دستور فرود او را صادر کرد، اما کپسول او آغاز به چرخش کرد. او راهی برای کنترل ارتفاع خود نداشت و نمی توانست کف فضاپیما را به سمت زمین بگیرد، در این شرایط موشک های فرود که سرعت سقوط را کند می کردند، نمی توانستند فرود را مهار نمایند. بنابراین، او مستقیماً به پایین سقوط کرد و مثل یک شهاب سنگ 2.8 تنی به زمین برخورد کرد.

در گزارش مرگ دردناک فضانورد مشهور بیشتر درباره این حادثه ناگوار بخوانید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 اسفند 1402 بروزرسانی: 13 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15616

به "مردی که از فضا پایین افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردی که از فضا پایین افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید