مدارس کشور سه روز تعطیل است ، تشدید کنترل رفت و آمد ها ، هفته سختی را پیش رو داریم

به گزارش کنفرانس هکا، سعید نمکی از تعطیلی مدارس کل کشور به مدت سه روز، تا روز دوشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: تقاضای من از مردم این است که بیشتر همراهی کرده و از تردد ها واقعاً کم کنند.

مدارس کشور سه روز تعطیل است ، تشدید کنترل رفت و آمد ها ، هفته سختی را پیش رو داریم

به گزارش خبرنگاران، رئیس ستاد ملی مدیریت و پیشگیری کرونا درباره نتایج پنجمین جلسه ستاد مبارزه با کرونا گفت: مدارس سراسر کشور برای یک دوره سه روزه از فردا یعنی در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه تعطیل است.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش با کمک صداوسیما و سایر دستگاه ها باید بتوانند آموزش مجازی و آموزش از راه دور برای دانش آموزان فراهم کنند.

سعید نمکی توضیح داد: هفته نسبتاً سختی پیش رو خواهیم داشت و اوج اصلی بیماری در هفته آینده و طی روزهای آینده خواهد بود.

وی تاکید کرد: به چیزی به عنوان قرنطینه شهرها اعتقاد نداریم و این روش را علمی نمی دانیم، اما به دنبال کنترل رفت و آمد افراد هستیم. خواهش من این است که ترددها به حداقل برسد، مگر موارد بسیار ضروری و با اطمینان کافی از اینکه مورد مشکوکی بین مسافران نیست.

رئیس ستاد ملی مدیریت و پیشگیری کرونا ادامه داد: اگر مورد مشکوکی به ابتلا در ورودی و خروجی شهرها دیده شود، حتماً این فرد برای مدت 14 روز به قرنطینه خواهد رفت.

وزیر بهداشت گفت: تقاضای من از مردم این است که بیشتر همراهی کرده و از ترددها واقعاً کم کنند. این اولین درخواست من به عنوان وزیر بهداشت از مردم است.

نمکی درباره تعطیلی دانشگاه ها توضیح داد: دانشگاه ها تا آخر هفته تعطیل هستند، اما پرسنل و اساتید حاضر خواهند بود و به شکل مجازی و از راه دور، آموزش ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: همه ورزشگاه ها و اجتماعات طبق روال قبل تعطیل است. بازی های فوتبال و موارد دیگر بدون تماشاگر برگزار می شود.

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8850

به "مدارس کشور سه روز تعطیل است ، تشدید کنترل رفت و آمد ها ، هفته سختی را پیش رو داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس کشور سه روز تعطیل است ، تشدید کنترل رفت و آمد ها ، هفته سختی را پیش رو داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید