محققان روش جدیدی برای تشخیص نارسایی قلبی با استفاده از موبایل ابداع کردند

به گزارش کنفرانس هکا، محققان روی قابلیت جدیدی در گوشی های هوشمند کار می نمایند تا بتوانند به وسیله موبایل نارسایی قلب را تشخیص بدهند.

محققان روش جدیدی برای تشخیص نارسایی قلبی با استفاده از موبایل ابداع کردند

این فناوری تازه که در دانشگاه تورکو مورد آنالیز قرار گرفته و به وسیله شرکت CardioSignal پیشرفته است، از موبایل برای تجزیه و تحلیل حرکات قلب و تشخیص نارسایی قلبی استفاده می نماید.

آمارها نشان می دهد ده ها میلیون نفر در سراسر دنیا از نارسایی قلبی رنج می برند. در اثر نارسایی قلبی، قلب قادر به انجام عملکرد طبیعی خود یعنی پمپاژ خون به بدن نیست.

تشخیص نارسایی قلبی با موبایل به زودی امکان پذیر می گردد

نارسایی قلبی وضعیتی جدی است که برای مبتلایان رخ می دهد. در اثر نارسایی قلبی، بعضی بیماری های قلبی عروقی دیگری نیز ایجاد می گردد که حتی با بروز آن علائم، ممکن است بیمار احتیاج به بستری شدن مکرر در بیمارستان داشته باشد.

تشخیص نارسایی قلبی موضوعی چالش برانگیز است، زیرا علائم آن مانند تنگی نفس، خستگی غیرطبیعی در حین فعالیت و تورم می تواند ناشی از شرایط دیگری نیز باشد. آزمایش ساده ای برای تشخیص نارسایی قلبی وجود ندارد و تشخیص آن به معاینه پزشک، آزمایش خون و تصویربرداری پیچیده مانند اسکن سونوگرافی قلب احتیاج دارد. ژیروکاردیوگرافی یک روش غیر تهاجمی برای میزان گیری ارتعاشات قلبی در قفسه سینه است.

حسگرهای حرکتی داخلی گوشی هوشمند می توانند این ارتعاشات را شناسایی و ثبت نمایند. بعضی از این ارتعاشات حتی قابل تشخیص با گوشی پزشکی نیستند. آخرین مطالعه محققان در خصوص استفاده از حسگرهای حرکتی گوشی های هوشمند برای تشخیص نارسایی قلبی در بیمارستان های دانشگاه تورکو و هلسینکی فنلاند و بیمارستان دانشگاه استنفورد در ایالات متحده اجرا شده است. تقریباً هزار نفر در این مطالعه شرکت نموده اند که حدود 200 نفر از آنها بیماران مبتلا به نارسایی قلبی بودند.

در این مطالعه داده های ارائه شده به وسیله حسگرهای حرکتی گوشی با داده های معمولی مقایسه شد. آنتی ساراست، متخصص قلب، یکی از دو نویسنده اصلی مقاله تحقیقاتی و پروفسور پزشکی قلب و عروق در دانشگاه می گوید: نتایجی که ما با این روش تازه به دست آوردیم امیدوارنماینده است و ممکن است در آینده تشخیص نارسایی قلبی را آسان تر کند.

منبع: دیجیاتو

منبع: انتخاب
انتشار: 23 فروردین 1403 بروزرسانی: 23 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16669

به "محققان روش جدیدی برای تشخیص نارسایی قلبی با استفاده از موبایل ابداع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان روش جدیدی برای تشخیص نارسایی قلبی با استفاده از موبایل ابداع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید