مجوز ایرلاین های گران فروش را لغو می کنم

به گزارش کنفرانس هکا، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با شرکت های گران فروش بلیت هواپیما تعارف نداریم، گفت: اگر شرکت های هواپیمایی سیاست هایی که گذاشته شده را رعایت نکنند، تا لغو مجوز، مقابل آن ها می ایستم.

مجوز ایرلاین های گران فروش را لغو می کنم

به گزارش خبرنگاران، مهرداد بذرپاش در آیین بهره برداری از هشت پروژه در فرودگاه مهرآباد اظهار کرد: صنعت هوانوردی مسافری یعنی قیمت، فناوری، فروش، خرید، کنترل موجودی. وقتی درباره صنعت هوایی حرف می زنیم این نیست که بگوییم هواپیما آوردیم یا می آوردیم. باید مدیریت صنعت را انجام دهیم که از مدیریت فنی خیلی بالاتر است. اگر نگاه ما به صنعت ناقص باشد یک جاهایی از صنعت می لنگد.

وی با بیان اینکه مردم به عنوان مشتریان اصلی صنعت به اندازه خدمات توجه می نمایند و فعالیت ها و خدمات پشت صحنه را کمتر مورد توجه قرار می دهند، اضافه کرد: تصور مردم از صنعت هوایی، جزئی از صنعت است و می تواند بازدارنده و پیش برنده باشد. ما در استفاده از حمل و نقل هوایی چند گیر داریم که یکی از آنها تحریم هاست. با این وجود اتفاقات خوبی طی سال های اخیر روی داده است.

محکوم به توسعه ناوگان هوایی هستیم

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کردی ما محکوم به توسعه ناوگان هستیم چرا که یکی از مسائل امروز حمل ونقل هوایی ناترازی عرصه و تقاضاست. این وظیفه ما است که مشکل را برطرف کنیم و به تقاضاها پاسخ دهیم. ما نمی توانیم به مردم بگوییم تحریم هستیم و باید مسائل را مدیریت کنیم. البته در حوزه توسعه ناوگان محدودیت اطلاع رسانی داریم تا واردات ضربه نخورد.

از تهاتر نفتی برای واردات هواپیما استفاده می کنیم

بذرپاش با اشاره به ضرورت توسعه ناوگان هوایی اظهار کرد: از تمام شرکت های هواپیمایی می خواهیم هر کدام که امکان دارند واردات هواپیما را انجام دهند. برای توسعه ناوگان هوایی از منابع وزارت راه و شهرسازی و تهاتر نفتی استفاده می کنیم؛ حتی اگر لازم باشد برای این کار مجوز هم می گیریم. یکی از اصلی ترین برنامه های وزارت راه و شهرسازی توسعه ناوگان است و هر مجوزی که لازم باشد برای این کار صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه بلیت هواپیما بهانه رابطه صنعت با مردم است، گفت: مردم بلیت را از ایرلاین می خرند اما پشتیبان شرکت، فرودگاه است. من پشت شرکت ها هستم اما اگر شرکت های هواپیمایی سیاست هایی که گذاشته شده را رعایت ننمایند، تا لغو مجوز مقابل آن ها می ایستم. با کسی تعارف نداریم، با لغو مجوز یک ایرلاین هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شرکت هواپیمایی که خودش صاحب همه اختیارات نیست، مگر می توان ایرلاین را بدون خدمات هواپیمایی و فرودگاهی و غیره تصور کرد؟ دولت سیاستی دارد، همان طور که در پروازهای خارجی اجازه آزادی عمل دادیم در پروازهای داخلی هم یاری می کنیم تا رضایت مندی مردم محقق گردد. همین الان امکان صدور مجوز برای 20 شرکت هواپیمایی داریم، اما اگر یک ایرلاین در کترینگ خدمات نامناسب دهد، کل خدمات صنعت هوایی زیر سوال می رود.

بذرپاش با اشاره به پرداخت یارانه سوخت به شرکت های هواپیمایی گفت: وقتی سوخت لیتری 600 تومانی می دهیم یعنی رایگان، در این حوزه بعضی بخش های دولت ملاحظاتی دارند ولی به احترام نظر ما در موضوع نرخ سوخت هواپیما اقداماتی نکرده اند. در موضوع نرخ بلیت، بخش اعظم شرکت ها با ما همراه هستند و فقط دو تا سه شرکت کم کاری می نمایند، قطعا صرفه و صلاح شرکت ها، مردم و کشور باید توامان رعایت گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 17 بهمن 1402 بروزرسانی: 17 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14900

به "مجوز ایرلاین های گران فروش را لغو می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز ایرلاین های گران فروش را لغو می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید