مثبت شدن 50 درصد آزمایش های کرونا در اهواز

به گزارش کنفرانس هکا، خبرگزاری خبرنگاران-سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: نتیجه 50 درصد آزمایش های کرونا مثبت می شوند که این شرایط نگران کننده است.

مثبت شدن 50 درصد آزمایش های کرونا در اهواز

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،شایسته شمی پور به مراجعه روزانه یک هزار و 200 تا یک هزار و 500 نفر به مراکز نمونه گیری غرب اهواز اشاره کرد و اضافه نمود: طی روز های اخیر شاهد افزایش 80 درصدی مراجعه به مراکز درمانی هستیم.

وی با بیان اینکه با توجه به بخشنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افرادی که دارای علائم بیماری هستند، نیازی به انجام آزمایش کرونا ندارند و باید خود را در خانه قرنطینه کنند، گفت: البته باید مراقبت های لازم برای جلوگیری از درگیری ریه را انجام دهند.

شمی پور می گوید: تزریق واکسن از ابتلا به بیماری جلوگیری نمی کند، بلکه مانع عوارض جدی در صورت ابتلا به بیماری کووید-19 می شود و آمار مرگ و میر را کاهش می دهد.

استقبال از دز سوم واکسن کرونا مطلوب نیست

سرپرست شبکه بهداشت غرب اهواز میزان تزریق دز اول واکسن را 95 درصد و دز دوم را بیش از 80 درصد گفت و ادامه داد: استقبال از دز سوم مطلوب نیست و باید برای تشویق مردم بیشتر تلاش شود.

شمی پور به واکسیناسیون گروه سنی 9 تا 12 سال در کنار سایر گروه های سنی در اهواز اشاره کرد و گفت: امیدواریم در روز های آینده شاهد سرعت واکسیناسیون به ویژه دُز سوم در خوزستان باشیم.

وی می گوید: با توجه به وجود نقاط حاشیه ای و روستا ها در غرب اهواز، گروه های سیار مرکز بهداشت غرب اهواز، کار واکسیناسیون را در منازل انجام می دهند.

سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز بهترین راه چاره برای افراد مبتلا به امیکرون را استراحت و مصرف مایعات اعلام کرد و اضافه نمود: البته افرادی که بیماری زمینه ای دارند، باید به مراکز درمانی مراجعه کرده و تا بهبودی کامل زیر نظر پزشک باشند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13717

به "مثبت شدن 50 درصد آزمایش های کرونا در اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثبت شدن 50 درصد آزمایش های کرونا در اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید