متقاضیان بلاتکلیف مسکن ملی بخوانند

به گزارش کنفرانس هکا، کسانی که از سال گذشته در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده و هنوز نتیجه پالایش آنها اعلام نشده به ادارات راه و شهرسازی استان مربوطه، شرکت عمران شهرهای نو محل سکونت خود و یا بنیاد مسکن مراجعه نمایند.

متقاضیان بلاتکلیف مسکن ملی بخوانند

به گزارش ایسنا، پس از از اجرای طرح نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم، پروژه اقدام ملی مسکن دولت قبل با آن تلفیق شد. این در حالی است که بسیاری از متقاضیان اقدام ملی عنوان می نمایند هنوز پیامک معین شرایط پالایش آنان برایشان ارسال نشده است.

آنطور که محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - گفته است، یک میلیون و 400 هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن از پارسال و 3 میلیون و 170 هزار متقاضی در سامانه نهضت ملی ثبت نام نموده اند.

وی درباره تکلیف متقاضیانی که پیامک معین شرایط آنها ارسال نشده اضافه کرد: متقاضیانی که پیش از این در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده اند و هنوز نتایج آن ها پالایش و اعلام نشده، می توانند به ادارات راه و شهرسازی استان و یا شرکت عمران شهرهای نو محل سکونت خود و در شهرهای زیر صد هزار نفر نیز به بنیاد مسکن مراجعه نمایند تا از نتیجه ثبت نام خود مطلع شوند.

بنابراین گزارش، قانون جهش فراوری و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) مصوب 17 مردادماه 1400 یکی از برنامه های کلان دولت سیزدهم محسوب می گردد. دولت با تلفیق دو طرح نهضت ملی مسکن و اقدام ملی مسکن میخواهد چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال احداث کند. بانک ها موظف شده اند سالیانه 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح جهش فراوری و تامین مسکن اختصاص دهند. طبق آخرین آماری که وزارت راه و شهرسازی ارایه داده تا روز 17 بهمن ماه 1400 تعداد 209 هزار و 212 واحد نهضت ملی مسکن کلنگ زنی و برای یک میلیون واحد تامین زمین شده است.

رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ وعده داده که تا سرانجام امسال 800 هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله عملیات اجرایی برسد. وام این واحدها در تهران 450 میلیون تومان، دیگر کلانشهرها 400 میلیون، مراکز استانها 350 میلیون، سایر منطقه ها شهری 300 میلیون و روستاها 250 میلیون تومان با نرخ سود حداکثر 18 درصد معین شده است. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن 4.7 میلیون تومان خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13778

به "متقاضیان بلاتکلیف مسکن ملی بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان بلاتکلیف مسکن ملی بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید