ماسوله میزبان کارشناسان ایکوموس جهانی

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از حضور کارشناسان ایکوموس جهانی از 12 تا 17 اسفندماه در ماسوله اطلاع داد.

ماسوله میزبان کارشناسان ایکوموس جهانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، ولی جهانی با اعلام این خبر گفت: منظر فرهنگی ماسوله از مهم ترین ظرفیت های ایران برای ثبت در لیست میراث جهانی یونسکو است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اضافه نمود: در سال گذشته پرونده ثبت جهانی این اثر ارزشمند در کمیته میراث جهانی یونسکو در ریاض مورد آنالیز نهاده شد و بر اساس نظر کمیته میراث جهانی، مقرر شد ایران با مشورت ایکوموس که نهاد مشورتی یونسکو در آنالیز پرونده های میراث جهانی است نسبت به بازنگری این پرونده و اصلاح و تکمیل آن اقدام کند، از این رو طی چند ماه گذشته کارشناسان معاونت میراث فرهنگی و ایکوموس در همکاری کارشناسی در حال بازنگری و تکمیل پرونده ثبت جهانی منظر فرهنگی ماسوله هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان اضافه نمود: به همین دلیل دو تن از کارشناسان اعزامی ایکوموس از 12 تا 17 اسفندماه در ایران حضور داشته و در حال بازدید کارشناسی از منطقه ها باستانی و تاریخی و فرهنگی ماسوله هستند.

او توضیح داد: جلسات کارشناسی مشترک ایران و ایکوموس برای بازنگری پرونده ماسوله در طول این سفر در حال اجرا است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 16 اسفند 1402 بروزرسانی: 16 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15740

به "ماسوله میزبان کارشناسان ایکوموس جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسوله میزبان کارشناسان ایکوموس جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید