لزوم تدوین راهکارهای اجرایی برای غلبه بر محدودیت های بخش کشاورزی

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/فارس استاندار فارس گفت: برای غلبه بر محدودیت های بخش کشاورزی و استفاده از توانمندی های این حوزه نیازمند تدوین و اجرایی کردن راهکارهای موثر هستیم.

لزوم تدوین راهکارهای اجرایی برای غلبه بر محدودیت های بخش کشاورزی

عنایت الله رحیمی یکشنبه 27 بهمن در مراسم قدردانی از برترین های بخش کشاورزی فارس، حوزه کشاورزی را از توانمندی های این استان دانست و گفت: مردم در بخش کشاورزی تجربه خوبی اندوخته اند و این تجارب را با علم روز تکمیل و به عنوان طلایه دار امنیت غذایی کشور خود را مطرح نموده اند.

او کشاورزی را از بخش های اساسی کشور امر در فراوری مواد غذایی، ارزش اضافه نموده و ایجاد اشتغال دانست و با اشاره به اینکه بخش کشاورزی ما دارای تهدیدها و فرصت هایی است، بر لزوم کوشش برای تبدیل تهدید ها به فرصت و تقویت فرصت ها تاکید نمود.

استاندار فارس وجود اراضی حاضلخیز، اقلیم مطلوب، تجربه موثر، نیروی انسانی فعال و علاقه مند و وجود یکی از قطب های علمی کشور در فارس را از پتانسیل ها و فرصت های بخش کشاورزی این استان برشمرد و اعلام کرد: باید از این فرصت ها برای ارتقا فراوری استفاده بهتر و مفیدتری داشته باشیم.

رحیمی کمبود منابع آب، قطعه قطعه شدن اراضی کشاورزی بر اثر توارث، فرسایش خاک، استفاده زیاد از سموم کشاورزی، تغییر کاربری های بی مورد اراضی کشاورزی را از تهدیدهای این بخش اعلام و اضافه نمود: برای غلبه بر این محدودیت ها و استفاده از توانمندی ها به تدوین و اجرایی کردن راهکارهای موثر احتیاج داریم که رفتن به سمت کشاورزی دانش بنیان، بهره گیری از نظرات کارشناسان و متخصصان و انتخاب نوع کشت مطابق با شرایط اقلیمی و مالی از جمله این راهکارها است.

او در بخش دیگری از سخنان خود به تسهیلات و خدمات ارائه شده از سوی بانک کشاورزی اشاره و اعلام کرد: سال جاری 25 هزار میلیارد ریال در همه بخش های کشاورزی تسهیلات پرداخت شده که در مقایسه با سال گذشته رشد 30 درصدی داشته که درخور توجه است.

استاندار فارس اضافه نمود: در برنامه ششم توسعه در بخش ماشین آلات 1082 میلیارد ریال و در زمینه گلخانه 110 طرح با مساحت 90 هکتار و بالغ بر 2هزار و 268 میلیارد ریال تسهیلات تصویب شده و در حال پرداخت است.

رحیمی ادامه داد: در زمینه اشتغال روستایی نیز بالغ بر 1633 فقره تسهیلات با اعتباری بالغ بر 2739 میلیارد ریال برای اشتغال 2465 نفر در دستور کار قرار گرفته و در بخش بیمه محصولات کشاورزی هم در 5 سال اخیر 5 هزار و 100 میلیارد ریال غرامت پرداخت شده است.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8591

به "لزوم تدوین راهکارهای اجرایی برای غلبه بر محدودیت های بخش کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تدوین راهکارهای اجرایی برای غلبه بر محدودیت های بخش کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید