لاوروف مداخله جویی آمریکا در ونزوئلا را محکوم کرد

به گزارش کنفرانس هکا، وزیر امور خارجه روسیه در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود تهدیدات واشنگتن علیه دولت مشروع ونزوئلا را محکوم کرد.

لاوروف مداخله جویی آمریکا در ونزوئلا را محکوم کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دستگاه دیپلماسی روسیه با انتشار بیانیه ای از تماس تلفنی سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با مایک پامپئو، همتای آمریکایی وی اطلاع داد؛ تماسی که به ابتکار عمل طرف آمریکایی صورت گرفت.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است که دو طرف در این تماس تلفنی درباره تحولات ونزوئلا رایزنی کردند.

لاوروف در گفت وگو با پامپئو تهدیدهای آمریکا علیه دولت مشروع ونزوئلا و مداخله آشکار واشنگتن در امور داخلی حکومت مستقل در کاراکاس را محکوم کرد.

وزیر امور خارجه روسیه اقدامات آمریکا را تعرض شدید قوانین بین المللی قلمداد کرد.

لاوروف گفت: مداخله مخرب آمریکا با بهانه ریاکارانه ارائه یاری های انسان محبت آمیز هیچ ارتباطی با فرآیندهای دموکراتیک ندارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تأکید کرد که مسکو آمادگی رایزنی درباره بحران ونزوئلا را دارد و بر این باور است که در این زمینه باید به منشور ملل متحد احترام گذاشته گردد.

لاوروف بیان نمود: با توجه به این که واشنگتن پیشنهاد رایزنی های دوجانبه درباره ونزوئلا را داده، باید گفت که ما آماده چنین اقدامی هستیم و در عین حال ضروری است به اصول معین شده در منشور ملل متحد توجه گردد زیرا فقط ونزوئلایی ها هستند که حق معین آینده خود را دارند.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2125

به "لاوروف مداخله جویی آمریکا در ونزوئلا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف مداخله جویی آمریکا در ونزوئلا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید