قیمت کالای اساسی در کردستان گرانتر از سایر استانهاست؟

به گزارش کنفرانس هکا، معاون هماهنگی امور مالی استاندار کردستان گفت: کالاهای اساسی مشمول تنظیم بازار در کردستان گران تر از متوسط کشوری عرضه نمی گردد و عرضه گران تر کالا و اجناس در کردستان نسبت به سایر استان های کشور را تأیید نمی کنیم.

قیمت کالای اساسی در کردستان گرانتر از سایر استانهاست؟

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، حسین فیروزی روز شنبه در حاشیه بازدید از چند فروشگاه عرضه مواد خوراکی، مُبل و لوازم التحریر در سنندج با اشاره به اینکه این بازدید به منظور نظارت بر توزیع و عرضه کالاها انجام شد، اظهار کرد: کیفیت و قیمت کالاهای موجود در بازار احتیاج به آنالیز بیشتری دارد که این مهم باید توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام گردد.

وی اضافه کرد: نظارت بر بازار توسط بخش دولتی روزانه به طور مرتب انجام می گردد اما مسئله مهمتر تقویت نظارت خود اصناف و مردم از بازار استان است.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار کردستان توضیح داد: احتیاج است در وضعیت کنونی هم، بازاریان با کاهش حاشیه سود خود، رعایت حال مردم را نمایند تا اعتماد مردم به بازاریان برگردانده گردد.

وی با اعلام اینکه کالاهای اساسی مشمول تنظیم بازار در کردستان گران تر از متوسط کشوری عرضه نمی گردد مطرح کرد: عرضه گران تر کالا و اجناس در کردستان نسبت به سایر استان های کشور را تأیید نمی کنیم و این حواشی تنها بار روانی منفی ایجاد می نماید.

فیروزی ادامه داد: بی شک در تعدادی از فروشگاه های استان گران فروشی وجود دارد ولی این موضوع عمومیت ندارد.

وی گفت: اثر ذهنیت گران تر بودن کالا در بازار کردستان نسبت به سایر نقاط کشور، منجر به خروج سرمایه از استان می گردد.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار کردستان گفت: به مردم اطمینان می دهیم نظارت بر بازار جدی تر از همواره پیگیری می گردد و اجناس و کالاها گران تر از سایر نقاط کشور هم عرضه نمی شوند.

وی در خاتمه یادآور شد: از ادارات دولتی و نهادهای حکومتی و مردم می خواهیم خریدهای خود را در بازار استان انجام دهند که در غیر این صورت اقتصاد استان کوچک تر شده و این به نفع کسی نیست.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3497

به "قیمت کالای اساسی در کردستان گرانتر از سایر استانهاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت کالای اساسی در کردستان گرانتر از سایر استانهاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید