فناوری نو جنگنده های چینی!

به گزارش کنفرانس هکا، دانشمندان چینی در این رابطه، اظهار داشتند: دستگاه رادارگریز پلاسمای نسل تازه از ساختاری کاملا ساده، قابل تنظیم، توان گسترده و چگالی پلاسما، برخوردار است.

فناوری نو جنگنده های چینی!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، داشنمندان چینی مدعی شدند که به یک فناوری نسل تازه دست یافته اند که می تواند هر جنگنده ای را رادار گریز کند.

براساس گزارش ایرنا از نشریه چاینا مورینگ پست، تان چانگ و همکارانش در مرکز فناوری پلاسمای موسسه پیشرانه هوافضای شی آن که زیر نظر شرکت علوم و فناوری هوافضای چین فعالیت می نماید، مدعی شدند که یک دستگاه رادارگریز پلاسما ساخته اند که می تواند تقریبا هر جنگنده ای را از صفحه رادار ناپدید کند.

این فناوری نوین که بر خلاف فناوری قدیمی خود که ابری از پلاسما را روی هواپیما فراوری می کرد، می تواند بخش حساس جنگنده از جمله گنبد رادار، کابین خلبان یا سایر نقاطی که بیشتر مستعد شناسایی رادار دشمن هستند، را مخفی نگه دارد.

بر اساس همین گزارش، این دستگاه با یک پرتوی الکترونی روشن می گردد تا اپراتورهای رادار را فریب دهد.

دانشمندان چینی در این رابطه، اظهار داشتند: دستگاه رادارگریز پلاسمای نسل تازه از ساختاری کاملا ساده، قابل تنظیم، توان گسترده و چگالی پلاسما، برخوردار است.

تان و همکارانش گفتند: این راهکار فنی تازه به زودی می تواند بر روی هر جنگنده ای نصب گردد تا توانایی های نظامی های چین افزایش پیدا کند.

این نشریه هنگ کنگی با بیان اینکه پلاسما از ذرات باردار الکتریکی تشکیل شده و به روشی منحصر به فرد با امواج الکترو مغناطیسی فعالیت می نماید، نوشت: هنگامی که امواج رادار با پلاسما برخورد می نمایند، موجب کاهش انرژی و قدرت امواج می شوند.

بر اساس این گزارش، حتی یک جت جنگنده معمولی می تواند با این دستگاه خود را از دید رادار مخفی نگه دارد و بازی را در نبردهای هوایی تغییر دهد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 اسفند 1402 بروزرسانی: 1 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15269

به "فناوری نو جنگنده های چینی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری نو جنگنده های چینی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید