لحظه تاریخی پرواز گروهی موشک ها فرارسید

به گزارش کنفرانس هکا، شرکت لاکهید مارتین برای اولین بار در نوع خود 4 موشک LRASM را به صورت گروهی به پرواز درآورد.

لحظه تاریخی پرواز گروهی موشک ها فرارسید

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از ایسنا، شرکت لاکهید مارتین اعلام نموده است که برای اولین بار آزمایش پروازی چهار موشک ضد کشتی دوربرد(LRASM) را انجام داده است. این آزمایش که به صورت چهارگانه به پرواز عایدی، لحظه ای تاریخی برای این شرکت را رقم زد.

این آزمایش که بخشی از دوازدهمین رویداد آزمایشی یکپارچه(ITE-12) در اوایل ماه جاری میلادی بوده است، توان بالای این سلاح را از برنامه ریزی ماموریت تا یکپارچه سازی زنجیره حمله و اثرات آن بر هدف نشان داد.

موشک LRASM یک موشک کروز ضد کشتی است که به وسیله آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی(دارپا) برای نیروی هوایی و نیروی دریایی ایالات متحده طراحی شده است.

این موشک نسخه ای پیشرفته از موشک AGM-158B JASSM-ER است و میخواهد قابلیت های هدف گیری اتوماتیک پیشرفته تری را نسبت به موشک ضد کشتی کنونی هارپون که از سال 1977 در خدمت است، ارائه دهد.

موشک LRASM بعلاوه یک موشک رادارگریز است که قابلیت بقاء و نابودی هدف را در برابر تهدیدات پیچیده دشمن فراهم می نماید. برد آن 200 مایل دریایی معادل 370 کیلومتر است و می توان آن را از طیف وسیعی از هواپیماها پرتاب کرد.

موشک LRSAM حدود 1250 کیلوگرم وزن و 4.26 متر طول دارد. عرض آن 635 میلی متر و ارتفاع آن 450 میلی متر است و طول بال آن 2.7 متر است.

این موشک بعلاوه دارای مجموعه ای از ابزارهای الکترونیکی است تا پس از پرتاب به طور مستقل کار کند.

فناوری LRASM وابستگی به پلتفرم های ISR، پیوندهای شبکه و ناوبری GPS را در محیط های جنگ الکترونیک تهاجمی کاهش می دهد. لاکهید مارتین شرح می دهد که این عملیات راهنمایی پیشرفته به این معنی است که سلاح می تواند از داده های ناخالص نشانه هدف برای یافتن و از بین بردن هدف از پیش تعریف شده خود در محیط های مختلف استفاده کند.

لاکهید مارتین با ITE-12 گام بزرگ بعدی در تکامل LRASM را رقم زد و در این آزمایش، آخرین پیکربندی این موشک را تأیید کرد و زمینه را برای قابلیت های آینده فراهم کرد.

لاکهید مارتین در بیانیه مطبوعاتی خود آورده است: موشک LRASM به عنوان عضوی از خانواده موشک های کروز AGM-158، قابلیت های دوربرد، بسیار قابل دوام و کشنده ای را در برابر رزمندگان سطحی مجهز به قابلیت های دفاعی بسیار بالا ارائه می نماید که هیچ سلاح کنونی دیگری نمی تواند ارائه کند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 فروردین 1403 بروزرسانی: 17 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16546

به "لحظه تاریخی پرواز گروهی موشک ها فرارسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لحظه تاریخی پرواز گروهی موشک ها فرارسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید