فتحی: پول پاتوسی را صرف پروپیچ کردیم تا محروم نشویم، هزینه انتقال صیادمنش صرف بحران ها شد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرعامل باشگاه استقلال گفت پولی که قرار بود صرف ماندن پاتوسی گردد هزینه فرار این باشگاه از محرومیت در ماجرای شکایت پروپیچ شده است.

فتحی: پول پاتوسی را صرف پروپیچ کردیم تا محروم نشویم، هزینه انتقال صیادمنش صرف بحران ها شد

به گزارش خبرنگاران، امیرحسین فتحی در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه استقلال، درباره آخرین شرایط آبی پوشان گفت: روز 25 اردیبهشت امسال رای کمیته انضباطی فیفا به باشگاه استقلال ابلاغ شد. طبق این رای ما باید ظرف 60 روز تا دوشنبه آینده (24 تیر 1398) بدهی 430 هزار دلاری پروپیچ را پرداخت کنیم. پانزده روز بعد از ابلاغ رای فیفا، روز اول ژوئن (شنبه 11 خرداد 1398) باید به خاطر جذب پاتوسی 350 هزار دلار به باشگاه کیپ تاون پرداخت می کردیم تا بند خرید دائمی این بازیکن فعال گردد. در جلسات متعدد هیئت مدیره، این شرایط خیلی سخت و بحرانی را آنالیز کردیم و بلافاصله با باشگاه کیپ تاون وارد مذاکره و مکاتبه شدیم تا باتوجه به این موضوع شرایط جدیدى را براى به خدمت دریافت پاتوسى ایجاد کنیم.

وی اضافه نمود: از طرفی دیگر به طور موازی با یاری وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال پیگیر این بودیم که جریمه 430 هزار دلاری پروپیچ را از درآمد 850 هزار دلاری استقلال در فیفا پرداخت کنیم. پس به این فکر بودیم که پاتوسی را هم جذب کنیم اما در نهایت به خاطر حفظ موقعیت باشگاه و احتمال محرومیت های سنگین بابت پرونده پروپیچ، تصمیم بر این شد که نسبت به خرید دائمی پاتوسی اقدام نکنیم مگر اینکه فیفا بپذیرد جریمه پروپیچ را از محل مطالبات ما بپردازد.

مدیرعامل استقلال افزود: تا همین لحظه هم هنوز نتوانسته ایم رضایت فیفا را بابت پرداخت جریمه پروپیچ جلب کنیم و با فیفا در حال رایزنى و مذاکره هستیم و در زاگرب حضور داریم. یعنی هنوز فیفا قبول نکرده که از محل طلب های استقلال این جریمه را پرداخت کند. به همین خاطر ما 430 هزار دلار آماده کردیم تا به وسیله سفارت ایران در زاگرب به پروپیچ پرداخت کنیم. به این نکته مهم توجه کنید که ما می توانستیم 350 هزار دلار پاتوسی را پرداخت کنیم و اکنون به خاطر طلب پروپیچ در آستانه محرومیت باشیم. مشکل پروپیچ مربوط به دوران مدیریت فعلی نبوده اما از ماه ها قبل این مسئله به معضل جدی تبدیل شده بود.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته توانستیم خطر پرونده 400 هزار دلاری یازالده گومز را رفع کنیم. به همه مسائلی که اشاره کردم، مسائلی مثل پرونده بویان و سرور جپاروف را هم اضافه کنید. هنوز نتوانستیم در این پرونده ها با آنها به توافق برسیم اما پرونده الحاجی گرو و نویمایر را با توافق بستیم. همه بازیکنان خارجی که در دوره مدیریت فعلی جذب شدند و بعدا آنها را نخواستیم، با همه آنها از جمله نویمایر، گرو و ایسما توافق و تسویه کردیم. البته بین همه این پرونده ها فعلا مشکل پرونده 430 هزار دلاری پروپیچ در حدی بود که از خرید بازیکن و مربی جدید برای حفظ موقعیت باشگاه مهمتر بود. با این وجود یک مربی مجرب و مقتدر خارجی هم استخدام کردیم. در همین شرایط بسیار سخت مالی، ما به دلیل آنالیز های فنی و اصرار فراوان دوستداران استقلال به سراغ جذب مربی معتبر خارجی رفتیم.

مدیرعامل استقلال با اشاره به جذب استراماچونی، گفت: در سخت ترین شرایط استراماچونی را به استقلال آوردیم. از روزی که ایشان کارشان را در باشگاه آغاز کردند، هیچ اقدامی در حوزه فنی بدون هماهنگی با ایشان انجام نگرفته است. اولویت سرمربی استقلال جذب یک مهاجم طراز اول بود. حتی به طور مکتوب هم به باشگاه اعلام کردند که هدف اول جذب این مهاجم باشد. خوشبختانه به این هدف رسیدیم. از نظر رزومه شیخ دیاباته جزو بهترین خارجی هایی است که به استقلال آمده است منتهی در بین اخبار کذب و شایعات بی اساس و موج تخریب ها، چندان به حضور این بازیکن بزرگ پرداخته نشد.

فتحی درباره درآمد باشگاه استقلال از انتقال صیادمنش هم گفت: پول انتقال صیادمنش هزینه سخت ترین بحران ها شده است. اگر قرار باشد من هر روز درباره بحران های مالی صحبت کنم، حوصله همه سرخواهد رفت. بیان برخی مسائل جز ناامیدی فایده دیگری ندارد. بله، من این را می دانم که عده ای هم می گویند که باشگاه دروغ می گوید اما من دو راه دارم، راه اول اینکه مدام بحران های مالی استقلال را به رسانه ها انتقال دهم تا طرفدار باور کند که پول صیادمنش هزینه چه مسائل مهمی شده، راه دوم اینکه با روش های مختلف این شرایط را اداره کنم و اجازه ندهم برخی اتفاق ها رخ دهد. من راه دوم را انتخاب کردم و صادقانه به طرفداران استقلال می گویم که مسائل مالی باعث می گردد گاهی اوقات برخی از حرف های گذشته نسبت به امروز تغییر کند.

فتحی درباره جذب دیاباته گفت: اولویت اصلی و تاکید آقای استراماچونی این بود که ما اول شیخ دیاباته را جذب کنیم و اگر بودجه باشگاه اجازه داد به سراغ جذب پاتوسی هم برویم، حال ممکن است این سوال مطرح گردد که چطور پول براى جذب مهاجم بود ولى براى پاتوسى نه؟! جذب پاتوسى به 450 هزار دلار نقد احتیاج داشت (350 هزار دلار باشگاه 100 هزار دلار بازیکن) حال آنکه پول دیاباته به تدریج و در طول یک فصل تأمین و پرداخت می گردد.

مدیرعامل استقلال در خاتمه خطاب به طرفداران این باشگاه گفت: از طرفداران محجوب استقلال می خواهم که فقط نیمه خالی لیوان را نبینند. شرایط کلی تیم و برنامه های آماده سازی نسبت به گذشته وضعیت بهتری داشته. یک سرمربی مجرب خارجی در رأس امور فنی قرار گرفته، خواسته های طرفداران درباره برخورد با حاشیه ها مورد توجه و رسیدگی قرار گرفته. همین حالا که به خاطر جدایی پاتوسی ناراحت هستید، یک فوروارد خوب خارجی از سری آ و لیگ فرانسه به استقلال آمده است. بازهم بازیکنان لازم طبق نظر کادرفنی جذب خواهند شد. طرفداران و عاشقان استقلال مطمئن باشند خبرهاى خوبى در راه خواهد بود.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4137

به "فتحی: پول پاتوسی را صرف پروپیچ کردیم تا محروم نشویم، هزینه انتقال صیادمنش صرف بحران ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتحی: پول پاتوسی را صرف پروپیچ کردیم تا محروم نشویم، هزینه انتقال صیادمنش صرف بحران ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید