عموزاد و فیروزپور به مدال طلا دست یافتند، ویسی صاحب نقره شد

به گزارش کنفرانس هکا، 2 نماینده کشورمان به مدال طلا و یک نمایده به نقره مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی دنیا دست یافتند.

عموزاد و فیروزپور به مدال طلا دست یافتند، ویسی صاحب نقره شد

به گزارش، به نقل از سایت فدراسیون کُشتی، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کُشتی آزاد نوجوانان قهرمانی دنیا روز های 7 و 8 مردادماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار گردید که در خاتمه رحمان عموزاد در وزن 48 کیلوگرم و امیرحسین فیروزپور در وزن 80 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و مهدی ویسی در وزن 55 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

در وزن 48 کیلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر نیکولازی سانتلادزه از گرجستان را شکست داد وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل یوتو نیشوچی از ژاپن با نتیجه 4 بر یک پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عموزاد در این مرحله استیو پولین از آمریکا را با نتیجه 12 بر صفر شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال کامران بک کاداموف از ازبکستان را با نتیجه 4 بر 4 مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 55 کیلوگرم مهدی ویسی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر آلین سیوریچی از مولداوی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ریکو سوگانوما از ژاپن با نتیجه 15 بر 5 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ویسی در این مرحله با نتیجه 8 بر 6 از سد روبرت هاوارد از آمریکا گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار خاتمهی مقابل امیدجان جلال اف از ازبکستان با نتیجه 3 بر یک مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین متقی در دور اول با نتیجه 12 بر یک میکا لمکوئل از آفریقای جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم در مصاف با جبرئیل گادجیف از آذربایجان با نتیجه 4 بر 3 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی نیز به گروه بازنده ها راه یافت. متقی در این گروه ابتدا با نتیجه 7 بر 5 میکائیل توپال از ترکیه را مغلوب کرد، اما در دیدار بعد مقابل ریوسوکه کرا از ژاپن با نتیجه 4 بر 2 مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 80 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر یاش از هند را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 16 بر 7 از سد ایون دمیان از مولداوی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله با نتیجه 10 بر صفردنیس ساهالیوک از اوکراین را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در مصاف با ارسلان باگایف از روسیه با نتیجه 8 بر یک به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 110 کیلوگرم سالار حبیبی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر مقابل استپان علی آکسی اف از بلاروس به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی داوید مچیدلیدزه از اوکراین را با نتیجه 9 بر 4 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حبیبی در این مرحله با نتیجه 8 بر 5 مغلوب آرساماج زاسیف از روسیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل کومار آنی رود از هند با نتیجه 8 بر یک مغلوب شد و پنجم شد.

رده بندی انفرادی پنج وزن نخست به توضیح زیر است:

48 کیلوگرم: 1- رحمان عموزاد خلیلی (ایران) 2- کامران بک کاداموف (ازبکستان) 3- یوتو نیشیوچی (ژاپن) و آدیت (هند)

55 کیلوگرم: 1- امیدجان جلال اف (ازبکستان) 2- مهدی ویسی (ایران) 3- ریکیو سوگانوما (ژاپن) و امان (هند)

65 کیلوگرم: 1- جبرئیل گادجیف (آذربایجان) 2- باتیربک چخوربوف (روسیه) 3- مانیش گوسوامی (هند) و ریوسوکه کرا (ژاپن) ... 8- امیرحسین متقی (ایران)

80 کیلوگرم: 1- امیرحسین فیروزپور (ایران) 2- ارسلان باگایف (روسیه) 3- دنیس ساهالیوک (اوکراین) و رحیم ماگامادوف (فرانسه)

110 کیلوگرم: 1- آرساماگ زاسیف (روسیه) 2- گئورگی چیخرادزه (گرجستان) 3- آدیلمیسیرجی (ترکیه) و کومار آنی رود (هند) 5- سالار حبیب (ایران)

در خاتمه مسابقات روز نخست تیم ایران با 86 امتیاز در صدر قرار گرفته است و تیم های روسیه با 65 امتیاز، هند با 60 امتیاز، ازبکستان با 55 امتیاز، ژاپن با 53 امتیاز و آذربایجان با 41 امتیاز در صندلی های دوم تا ششم قرار دارند.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4478

به "عموزاد و فیروزپور به مدال طلا دست یافتند، ویسی صاحب نقره شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عموزاد و فیروزپور به مدال طلا دست یافتند، ویسی صاحب نقره شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید