علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند چیست؟

به گزارش کنفرانس هکا، در پاره ای از موارد، وقتی که ماشین لباسشویی را به دور تند می بریم، سروصدای گوش خراش و اذیت کننده ای به گوش می رسد که تا زمان خاموش کردن دستگاه نیز ادامه می یابد. یافتن علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند از جمله موضوعات مهمی است که باید آن را به تعمیرکاران ماهر و مجرب واگذار کنید. این مشکل تنها مربوط به یک برند خاص نیست و احتمال مشاهدۀ آن در تمامی مدل های مختلف وجود دارد. در صورت روبرو با آن، لازم است سریعاً با تعمیرکاران برای تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند چیست؟

دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی هنگام چرخش

صدا دادن ماشین لباسشویی به اندازه کم یک امر عادی است. این امر وقتی دردسرساز می شود که شاهد به وجود آمدن مواردی همچون تق تق کردن، زوزه کشیدن، ضربه زدن و… از سمت دستگاه باشیم. بهتر است به دلایل اصلی ایجاد این دسته از سروصداها بپردازیم و شما را بیشتر با آ ن ها آشنا کنیم.

عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

اولین گزینه ای که به عنوان دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند باید به آن اشاره کرد، پر کردن بیش از حد دستگاه است. متأسفانه بسکمک از کاربران به این امر مهم توجه ندارند و ظرفیت ماشین لباسشویی خود را در نظر نمی گیرند. اگر در درون این دستگاه ها بیش از حد مشخص شده از طریق شرکت تولیدکننده لباس بریزید، اندازه مصرف برق افزایش می یابد و به موتور فشار بسیار زیادی وارد می شود.

ترکیب این موارد در کنار هم سروصدای ناشی از شستشو در حالت تند را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. البته استفاده از ماشین لباسشویی برای شستشوی تنها یک یا دو عدد لباس نیز امری نامناسب است.

اجسام خارجی در دیگ

یکی دیگر از اشتباهات کاربران، عدم بررسی جیب لباس های مختلف پیش از قرار دادن آن ها در درون ماشین لباسشویی است و همین امر دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند محسوب می شود. تصور کنید که در یک جیب شما دسته کلیدتان قرار داشته باشد. وجود این جسم فلزی در درون دستگاه منجر به ایجاد سروصدای بسیار زیادی می شود؛ زیرا کلیدها در دور تند به صورت مداوم به دیگ برخورد می کنند. این موضوع می تواند به ساختار داخلی دیگ و سایر قطعات ماشین لباسشویی نیز آسیب برساند. به منظور جلوگیری از این امر باید جیب لباس های خود را پیش از وارد کردن آن ها به درون دستگاه بررسی کنید.

خراب شدن شفت یا بلبرینگ

همۀ ماشین های لباسشویی دارای شفت و بلبرینگ های اختصاصی خود هستند. به مرور زمان، هر یک از بخش ها دچار فرسودگی می شوند. چنانچه تعمیرکاران دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند را این موضوع بدانند، باید نسبت به تعویض یا تعمیر شفت و بلبرینگ ها اقدام کنند.

در بیشتر موارد می توان شفت را تعمیر کرد، اما تعویض بلبرینگ به جای تعمیر آن ها گزینۀ بهتری به نظر می رسد

خراب بودن موتور

یکی از مهم ترین قطعات موجود در ماشین های لباسشویی، موتور است که وظیفه اصلی چرخاندن دیگ را بر عهده دارد. چنانچه موتور به هر دلیلی آسیب دیده باشد، سروصدای دستگاه در زمان شستشوی لباس ها به شکل قابل توجهی افزایش می یابد. این موضوع تا زمانی که موتور تعمیر نشود، ادامه خواهد یافت. خراب شدن موتور این دستگاه ها را می توان به گزینه هایی همچون اتصالات الکتریکی ارتباط داد.

آسیب دیده سه شاخه نظام

احتمال دارد که دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند مربوط به خراب شدن قطعه ای به نام سه شاخه نظام باشد. این قطعه در پشت دیگ واقع شده است و نقش مهمی را در چرخش صحیح آن ایفا می کند. این بخش نیز به دلیل استفادۀ مداوم و طولانی مدت کارکرد اصلی خود را از دست می دهد و دیگر قابل بهره برداری نخواهد بود. با به کارگیری یک سه شاخه نظام تازه و یا تعمیر همان قطعۀ قبلی می توان از شر سروصدای بیش از حد ماشین لباسشویی راحت شد.

این مورد در ماشین لباسشویی سامسونگ نیز گاها اتفاق می افتد.

تعمیرکاران حرفه ای دلیل لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ هنگام خشک کن را به آسیب دیدن قطعه ای به نام سه شاخه نظام ارتباط می دهند. این قطعه در زبان انگلیسی با نام Drum spider یا درام عنکبوتی نیز شناخته می شود؛ زیرا از یک ساختار سه بخشی تشکیل شده است. سه شاخه نظام مهر ه های گوناگونی را در دل خود جای داده است که هر کدام از آن ها به یک بخش از دیگ متصل می شوند. در صورت خراب شدن این قطعه (معمولاً به دلیل زنگ زدگی و یا فرسودگی) لازم است که تعمیرکاران آن را تعویض کنند.

چرا ماشین لباسشویی صدا می ده

مواردی که به عنوان دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند به شمار می روند باید از طریق تعمیرکاران حرفه ای و باتجربه ای همچون کارشناسان سلام ریپیر بررسی شوند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که سروصدای نامناسب از سمت لباسشویی تنها مربوط به دور تند نیست و حتی در حالت عادی نیز ممکن است با آن روبرو شوید. در این حالت، باید به گزینه های دیگری همچون خرابی کمک فنرها، تراز نبودن دستگاه و… دقت داشته باشیم.

خراب شدن کمک فنرها

برخی تعمیرکاران، دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند را به آسیب دیدن کمک فنرها ارتباط می دهند. این قطعات دیگ را به صورت معلق نگه می دارند و نقش بسیار مهمی در این دستگاه ها دارند. فرسودگی یا کیفیت نامناسب ساخت می تواند منجر به خراب شدن کمک فنر ها شود. به منظور رفع کلیۀ ایرادات فنی این بخش از ماشین لباسشویی باید آن ها را تعویض کنیم.

باز نبودن پیچ ترانزیت

به منظور جلوگیری از آسیب دیدن ماشین های لباسشویی در زمان حمل ونقل، چند پیچ در بخش تحتانی دستگاه قرار می گیرد که به آن ها پیچ ترانزیت نصب می شود. این پیچ ها وظیفه دارند تا قطعات گوناگون دستگاه را ثابت نگه دارند. اگر پیچ های ترانزیت را پیش از قرار دادن ماشین لباسشویی در محل مدنظرتان باز نکنید، دیگ دستگاه به خوبی نمی چرخد و همین امر موجب ایجاد سروصدا خواهد شد. به همین دلیل است که شرکت های تولیدکننده توصیه می کنند فرایند نصب ماشین های لباسشویی را به کنندگان رسمی آن ها بسپارید.

تراز نبودن دستگاه

شاید تعجب کنید، اما در برخی از مواقع دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند به موضوع ساده ای همچون تراز نبودن ارتباط دارد. احتمالاً از این موضوع آگاه هستید که این دستگاه ها نیز باید با سطح زمین تراز شوند، در غیر این صورت به خوبی عمل نمی کنند و حتی امکان خراب شدن موتور آن ها نیز وجود خواهد داشت.

با یک تراز بسیار معمولی می توان محل قرارگیری ماشین لباسشویی را به دقت تنظیم کرد. امروزه پایه های خاصی در بازار به فروش می رسند که با جایگذاری آن ها کف ماشین های لباسشویی می توانید سروصدای ایجادشده را تا حد مناسبی کاهش دهید (البته اگر سروصدا ربطی به مسائل فنی نداشته باشد)

بسکمک از کاربران در زمان نصب ماشین لباسشویی خود به این موضوع مهم توجه نمی کنند و آن را امری بی فایده می دانند، در حالی که عدم تراز بودن می تواند منجر به لرزش لباسشویی شود و حتی به سایر بخش های آن آسیب جدی وارد کند.

رفع صدای ماشین لباسشویی در کوتاه ترین زمان

دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند را می توان به موارد متعددی ارتباط داد، از پر کردن بیش از حد دستگاه گرفته تا قرارگیری اجسام خارجی در درون دیگ. مهم آن است که در زمان مشاهدۀ چنین ایراد خاصی، دستگاه را خاموش کنید و با تعمیرکاران مراکز معتبری همچون سلام ریپیر تماس بگیرید.

کارشناسان فعال در این مجموعه دارای دانش و تخصص لازم به منظور رفع کلیۀ مسائل فنی لوازم خانگی دارند و می توانید به آن ها اطمینان کامل داشته باشید.

برای ارتباط با سلام تعمیر میتوانید از طریق راه های ارتباط زیر استفاده کنید.

  • آدرس سایت: https://salamrepair.com
  • شماره تلفن: 09100933008 - 02191011150
منبع: هفت گنج
انتشار: 14 فروردین 1403 بروزرسانی: 14 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16455

به "علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید