عسل محلی حساسیت های فصلی را درمان نمی کند

به گزارش کنفرانس هکا، تهران- خبرنگاران- برخلاف باور عموم، عسل محلی درمان حساسیت های فصلی نیست.

عسل محلی حساسیت های فصلی را درمان نمی کند

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی خبرنگاران از تارنمای کیوریوسیتی، بدون تردید علائم ناشی از حساسیت های فصلی آزاردهنده هستند اما داروهای موجود در بازار برای درمان این علائم نیز عوارض خود را دارند و به همین دلیل است که بسیاری از افراد برای درمان حساسیت های فصلی خود به سراغ عسل محلی می روند؛ اما مطالعات جدید نشان داده است که این عسل ها حساسیت فصلی را درمان نمی نمایند.

باور عموم بر این است که حساسیت های فصلی را همان گرده گل هایی ایجاد می نمایند که زنبورها از آن ها عسل می گیرند، درنتیجه با خوردن عسل محلی خود را در معرض مقداری از ماده ای که به آن حساسیت دارید قرار داده اید و به این ترتیب در برابر آن مصون می شوید.

اما حقیقت این است که گرده موجود در عسل آن گرده ای که عامل بروز حساسیت فصلی تان شده، نیست. اغلب حساسیت های فصلی در تابستان توسط گرده درختان و چمنزارها و در پاییز به دست گرده کهنه ماش (ragweed)، ایجاد می شوند.

دلیل حساسیت شما این است که این درختان و چمنزارها به طور مستقل گرده خود را در هوا منتشر می نمایند، این در حالی است که زنبورها عموماً به گرده افشانی گیاهانی یاری می نمایند که ابزار لازم برای این کار را ندارند.

اما حتی اگر واقعاً گرده گل عامل حساسیتتان باشد هم باز عسل محلی آن را درمان نمی کند. چون زنبورها از شهد گل عسل می گیرند و نه از گرده آن و هر گرده ای که درون عسل وجود دارد، به طور تصادفی به آن راه یافته است.

البته اگر برای تسکین آلرژی های خود به عسل متوسل می شوید لازم نیست از این کار دست بردارید. عسل خوشمزه است و از شکر سالم تر است. اما اگر به دنبال تسکین فوری هستید، آنتی هیستامین بهترین گزینه برای شماست.

علمی**9418** 1055

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2651

به "عسل محلی حساسیت های فصلی را درمان نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسل محلی حساسیت های فصلی را درمان نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید