عبداله موحد: افتخار می کنم یکی از فرزندان این سرزمین هستم

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، استاد عبداله موحد عصر امروز با حضوردر فدراسیون کشتی در حاشیه دیدار از اردوی تیم های کشتی امید گفت: امکاناتی که در حال حاضر شما در اینجا دارید، ما هرگز نداشتیم. خوشبختانه کسی در فدراسیون کشتی حضور دارد که شما را دوست دارد و خودش در این تشک عرق ریخته و می داند که شما چقدر زحمت می کشید. تا زمانی که افرادی مانند علیرضا دبیر در اینجا هستند زحمت هیچکس بی اجر نخواهد ماند.

عبداله موحد: افتخار می کنم یکی از فرزندان این سرزمین هستم

وی ادامه داد: موقعی که ورزش را شروع کردیم این امکانات نبود. ما در باشگاهی حضور داشتیم که هر طرف تمرین می کردیم به علت کوچکی جا سرمان به دیوار می خورد. روی تشک برزنتی کشتی می گرفتیم که زانوهایمان آسیب می دید.

موحد شرح داد: عمر کوتاه است و می خواهم بگویم هر روز از عمرتان می گذرد یک روز کم شده است. سعی کنید از گذشت ایام بهره ای بگیرید و وقت را هدر ندهید. این توصیه من به شما است. هر روز سعی کنید یک موضوع جدید به دانسته هایتان اعم از ورزش و یا درس اضافه کنید. شما حتما می توانید این درخواست من را انجام دهید چرا که خودم نیز انجام داده ام و در خردسالی هم ورزش کردم و هم درس خواندم. خیام آن دانشمند بزرگ گفتهرگز دل من ز علم محروم نشد کم ماند ز اسرار که معلوم نشد هفتاد و دو سال فکر کردم شب و روز معلومم شد که هیچ معلوم نشد. آخر کار برای کسی معلوم نمی گردد و چه کار کنیم و چه نکنیم، عمر می گذرد و بهتر است تا زنده هستیم کاری بکنیم که از زندگیمان لذت ببریم.

دارنده 5 مدال طلای جهان گفت: اطمینان دارم که اگر زحمت لازم را بکشید همه شما نتیجه خوبی را می گیرید. خوشبختانه سرپرستان شما در حال حاضر کسانی هستند که خود می دانند که چقدر سختی می کشید و زحمات شما بی نتیجه نخواهد ماند و باید بگویم که در زمان ما اینگونه نبود.

موحد ادامه داد: برای من افتخار بزرگی است که می بینم شما در ورزش کشتی هستید و این را از ته دلم می گویم. زمان ما امکانات یا نبود و یا خیلی ضعیف بود. شما همه می توانید مدال گیر و مدال آور آینده باشید.

این پیشکسوت کشتی ایران گفت: افتخار می کنم یکی از فرزندان این سرزمین هستم. نشد آن چیزی که در مغزم بود انجام دهم. دلم نمی خواست در آمریکا باشم و دوست داشتم که در ایران بودم و به جوانان خدمت می کردم اما نشد. برای یکایک شما آرزوی موفقیت می کنم و مطمئنم اگر زحمت بکشید به درجاتی از قهرمانی می رسید که من و امثال من بوده اند.

وی افزود: یا نیاید به کشتی می آمدید، یا اگر آمدید، ششدانگ کار کنید چون وقتی که می گذارید بر نمی گردد و حیف است که وقت را بی نتیجه از بین ببرید.

موحد در پرسش علیرضا دبیر مبنی بر حضور در مسابقات انتخابی گفت: ما انتخابی می گرفتیم و هیچ وقت ما را بدون کشتی و انتخابی اعزام نکردند. اول در استان تهران و در ادامه در قهرمانی کشور و در ادامه در انتخابی تیم ملی حضور داشتیم.

دارنده مدال طلای المپیک 1968 مکزیکوسیتی در خاتمه در مورد پهلوانی و قهرمانی گفت: در گذشته به کسی که حامی ضعفا بود پهلوان می گفتند نه اینکه قهرمان باشد. سعی کنید این چهار مورد زور، فن، عقل و جرأت را همزمان داشته باشید، ما در قدیم کشتی گیری داشتیم که در تمرینات همه را می برد اما در مسابقه نمی توانست نتیجه بگیرد، چرا که جرأتش کم بود.

در این دیدار فدراسیون کشتی با اهدای لوح یادبود از این قهرمان گرانقدر کشتی کشور تقدیر بعمل آمد و در ادامه عکس یادگاری با حضور استاد موحد و ملی پوشان گرفته شد.

10az10.ir: 10az10: آگهی رایگان، رپورتاژ رایگان، آگهی بنری ارزان، خرید بک لینک

russiaro.ir: روسیه: سفر به کشور پهناور تزارها، مسکو، سن پطرزبورگ، سوچی و کازان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6283

به "عبداله موحد: افتخار می کنم یکی از فرزندان این سرزمین هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبداله موحد: افتخار می کنم یکی از فرزندان این سرزمین هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید