عایق های تک لایه با خاصیت ضدمیکروبی به بازار می آید

به گزارش کنفرانس هکا، یک شرکت آمریکایی گرافن سفید را روانه بازار خواهد کرد که عایق تک لایه ای بوده و خواصی نظیر شفافیت بالا، استحکام قابل توجه، وجود خاصیت ضدمیکروبی و ضدآتش را دارد.

عایق های تک لایه با خاصیت ضدمیکروبی به بازار می آید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت گرولتکس (Grolltex) یکی از تولیدکنندگان مواد دوبعدی و گرافن، اقدام به توسعه ظرفیت تولید ویفر های هشت اینچی کرده به طوری که در حال حاضر امکان تولید سی هزار ویفر در سال با استفاده از زیرساخت های تک لایه CVD این شرکت وجود دارد. این نوع گرافن تک لایه برای الکترونیک پیشرفته و دیگر نانوادوات استفاده شده و می توان از آن برای حوزه هایی نظیر اینترنت اشیا، نیمه هادی، زیست حسگری و ادوات پوشیدنی استفاده کرد.

جف درا مدیرعامل این شرکت می گوید: این تنها سایت تولید تجاری گرافن تک لایه در کالیفرنیا بوده که بالاترین ظرفیت تولید در آمریکا نیز است. تقاضا برای گرافن با گرید الکترونیک رو به افزایش است. خط تولید ما قابلیت تولید گرافن تک لایه و نیترید بور هگزاگونالی تک لایه را دارا است.

نیترید بور هگزاگونالی که به گرافن سفید شهرت دارد، تک لایه ای عایق است که دارای خواص جالب توجهی نظیر شفافیت بالا، استحکام قابل توجه، وجود خاصیت ضدمیکروبی و ضدآتش است. شرکت گرولتکس در حال توسعه خط تولید خود برای تولید گرافن و نیترید بور هگزاگونالی است.

درا می گوید: شاید جالب باشد بدانید که ما در حال حاضر چهار مورد ارزیابی روی موادمان را داریم که توسط مشتریان در حال انجام است. آن ها در حال بررسی و تست نانومواد ما روی محصولات خود هستند. زیست حسگری یکی از اولین حوزه هایی بود که گرافن ما در آن مورد استفاده قرار گرفت. گرافن برای شناسایی DNA، تشخیص عوامل بیماری در خون و رصد گلوکز در عرق در این حوزه استفاده شده است. این فناوری ها به صورت ادوات قابل پوشیدن در حال اثبات عملکرد و ایمنی خود هستند.

این شرکت با استفاده از روش CVD اقدام به تولید گرافن تک لایه با ضخامت یک اتم در مساحت های بالا می کند. این نوع گرافن به دلیل خواص و ویژگی هایی که دارد برای استفاده در صنعت الکترونیک مناسب است.

گرولتکس از فناوری برای تولید استفاده می کند که پتنت آن توسط دانشگاه کالیفرنیا به ثبت رسیده است، روشی که تولید گرافن، نیترید بور هگزاگونالی و دیگر مواد دوبعدی را با کیفیت بالا امکان پذیر می کند.

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6077

به "عایق های تک لایه با خاصیت ضدمیکروبی به بازار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عایق های تک لایه با خاصیت ضدمیکروبی به بازار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید