شنا در دوران بارداری چه فوایدی دارد؟

به گزارش کنفرانس هکا، این که چه کارهایی در دوران بارداری مجاز و غیرمجاز است، بخش عمده ای از سوالات زنان باردار است که به خاطر آن به پزشک مراجعه می نمایند. از سوالاتی که ممکن است در زمینه شنا در دوران بارداری برای شما ایجاد گردد این است که:

شنا در دوران بارداری چه فوایدی دارد؟

آیا می توانم در بارداری آغاز به شنا کردن کنم؟

اگر قبل از بارداری شنا می کردم، در بارداری می توانم ادامه دهم؟

در چه شرایطی شنا کردن برای من ممنوع است؟

از چه لباسی برای شنا کردن می توانم استفاده کنم؟

در چه ماهایی با محدودیت روبرو می شوم یا در کل روند بارداری می توانم شنا کنم؟

آیا کلر برای جنین ضرری ندارد؟

در این مقاله می خواهیم درباره شنا کردن در دوران بارداری و همه آن چه که باید درباره این موضوع بدانید، صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پاسخ به اولین سوال بله است. اگر بارداری سالمی را تجربه می کنید، باید زیر نظر پزشک منظم ورزش کنید. شنا در دوران بارداری و در کل ورزش کردن فوایدی شامل: یاری به کاهش درد، یبوست، ورم و پف، افزایش انرژی، یاری به خواب بهتر، بهبود کشش، قدرت و تحمل عضلانی، بهبود خلق و خو بهبود و تصحیح وضعیت ها (posture) و هم چنین ممکن است در پیش گیری از دیابت بارداری و درمان آن مفید باشد. ورزش های مناسب در بارداری مثل پیاده روی، شنا، تمرین های کششی و یوگا است.

یبوست در بارداری

خوردن بستنی در بارداری مفید یا مضر؟

فواید شنا در دوران بارداری

شنا در حقیقت یکی از مهم ترین ورزش ها در بارداری است. مفید بودن این ورزش به این خاطر است که هیچ گونه فشار و استرس اضافی به بدن تحمیل نمی نماید. از طرفی آب یاری می نماید تا وزن اضافی تان را حفظ کنید و از از صدمه و رگ به رگ شدن عضلات نیز پیش گیری می نماید. علاوه بر این ها آب باعث خنک شدن و محافظت در فصل گرما به خصوص در تابستان می گردد.

اگر در دوران بارداری شنا می کنید، باید به این نکته توجه کنید که آب استخر نباید کم تر از 32 درجه سانتی گراد باشد. البته بسیاری از استخر های عمومی خنک تر از این مقدار است. مگر این که آب برای یک کلاس به خصوصی گرم شده باشد.

از دیگر فواید شنا:

  • بهبود گردش خون
  • تقویت عملکرد قلب و ریه
  • افزایش قدرت عضله و قدرت
  • ایجاد استقامت
  • کاهش تورم و احتباس مایعات
  • سوختن کالری، که یاری می نماید تا به مدیریت افزایش وزن یاری کند
  • خواب خوب
  • از بین بردن خستگی
  • تسکین درد

اگر پیش از بارداری منظم ورزش می کردید، باید بتوانید در بارداری هم به روال معمول خود ادامه دهید. حتی اگر قبلا هم ورزش نکردید، شنا ورزشی بی خطر است. در سه ماه اول بارداری روزانه می توانید حدود 30 دقیقه ورزش کنید. فقط باید اطمینان حاصل کنید تا بدن تان را به تدریج گرم و خنک کنید و بیش از حد به خودتان فشار نیاورید. در سه ماه دوم بارداری نیازی به کم کردن مدت شنا و تغییر برنامه نیست. مگر تغییرات خاصی به وجود بیاید که باید با پزشک خود مشورت کنید. و اما شنا برای سه ماه سوم!

در این سه ماه که مادر با افزایش وزن چشمگیری همراه است، آب از صدمات پیشگیری نموده و احساس بی وزنی به مادر می دهد که بسیار لذت بخش است. فقط هر چند دقیقه یکبار خود را با حرکاتی مثل شناور ماندن در آب آرام کنید.

سخت ترین مرحله پیدا کردن لباس شنای مناسب است که امروزه مایوهای بارداری در دسترس هستند.

کلر

تحقیقاتی درباره مضر بودن کلر برای نوزاد وجود ندارد. به هر حال باید بیشتر نگران باکتری ها و میکروب های موجود در آب بود تا کلر موجود در آب!

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: کتاب کاله
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3019

به "شنا در دوران بارداری چه فوایدی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنا در دوران بارداری چه فوایدی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید