شناخت جاذبه های ایران نقش مهمی در معرفی آن ها دارد

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس جمهور در دیدار دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، این صنعت را حائز اهمیت دانست و گفت: شناخت هر چه بیشتر سازمان جهانی گردشگری از ایران و ظرفیت های فرهنگی، تمدنی و جاذبه های گردشگردی آن در معرفی این ظرفیت ها به کشورهای مختلف نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

شناخت جاذبه های ایران نقش مهمی در معرفی آن ها دارد

به گزارش خبرنگاران، زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته با سید ابراهیم رئیسی دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس جمهور در این دیدار ضمن ابراز رضایت از تعامل و همکاری های خوب سازمان جهانی گردشگری با وزارت گردشگری و میراث فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، ارتباط با سازمان های بین المللی مرتبط با صنعت گردشگری را حائز اهمیت دانست و ضمن تشویق دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به بازدید از جاذبه های گردشگری ایران اضافه نمود: شناخت هر چه بیشتر سازمان جهانی گردشگری از ایران و ظرفیت های فرهنگی، تمدنی و جاذبه های گردشگردی آن در معرفی این ظرفیت ها به کشورهای مختلف نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

رئیسی همچنین با اشاره به پروژه ایران هراسی برخی کشورهای غربی، رویکردهای استعماری را از اهداف پشت پرده چنین اقداماتی دانست و بر ضرورت مقابله با آن تاکید کرد.

زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری نیز در این دیدار، حضور رئیس جمهور در اجلاس بین المللی گردشگری را اقدامی کم سابقه و نشان دهنده اهمیت و اهتمام دولت جمهوری اسلامی ایران به موضوع گردشگری توصیف کرد و گفت: این حضور پیامی بسیار مثبت برای فعالان صنعت گردشگری در ایران و منطقه خواهد داشت.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری با انتقاد از تبلیغات منفی برخی رسانه های غربی علیه جمهوری اسلامی ایران، معرفی فرهنگ و تمدن غنی ملت ایران و همچنین جاذبه های تاریخی و گردشگری کشورمان را از جمله اهداف سفرش به ایران دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های بسیار خوبی در بخش گردشگردی به ویژه گردشگری سلامت دارد و اقدام دولت این کشور در لغو ویزا با ده ها کشور جهان گامی بسیار مهم در توسعه گردشگری ایران است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 25 بهمن 1402 بروزرسانی: 25 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15099

به "شناخت جاذبه های ایران نقش مهمی در معرفی آن ها دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناخت جاذبه های ایران نقش مهمی در معرفی آن ها دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید