شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

به گزارش کنفرانس هکا، یکی از قدیمی ترین بناهای طبیعی باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست است. بوداپست در واقع بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور مجارستان می باشد و تاریخ پر شور و پر فراز و نشیب زیادی در خود جای داده است. این کشور دارای باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست است که در نوع خود بی نظیربوده و به دلایل تنوع و قدیمی بودن معروف می باشد. اگر شما درموردباغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست از کسی سوال کنید قطعا به شما پیشنهاد می نماید که به این باغ وحش رفته و از آن دیدن کنید و از آنچه که در آن وجود دارد لذت ببرید.باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست در شهربوداپست قرار گرفته است که همه ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر را به خود جذب می نماید و بینندگان بسیار زیادی دارد. همچنین در نوع خود بی نظیر و معروفیت خاصی نیز دارد دلیل معروفیت و بزرگ بودن باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست را در مطالب بعدی برای شما شرح خواهیم داد و این که در این باغ وحش شما چه چیزهایی را خواهید دید و با چه عجایب و ویژگی های خاص و بی نظیر از این باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست آشنا خواهید شد که شما را جذب نموده و قطعاً قصد سفر به این شهر و بازدید از باغ وحش باغ گیاهشناسی بوداپست و در سر زنده نگاه میدارد.

شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

تاریخچه باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست را می توان یکی از قدیمی ترین باغ وحش های طبیعی در سطح دنیا دانست.باغ وحش و باغ گیاهشناسی بوداپست که در مرکز بوداپست واقع شده است دارای در ابتدا 1072 گونه جانوری بود که در محیط طبیعی و متناسب با محل زندگی خود قرار دریافتد همچنین باید این مورد را بیان نمود که از سال 1866 باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست شروع به کار نموده است . در حال حاضر شما در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپستتنوع بیشماری از گونه های حیوانی،جانوری و همچنین گونه های متفاوت و نادر و بسیار زیادی از گیاهان را مشاهده می کنید. اما در ابتدای شروع به کار این باغ وحش که توسط چند تن ازوطن دوستانمجاری در سال 1866 شروع به کار کرد شما تنها چند میمون و چندیدنجانور بومی ساکن را در آن مشاهده می کردید. اما با گذر زمان و افزایش توجه نسبت به باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپستبا گونه های جانوری نادر بسیار زیادی مثل اژدها، کومودو و …. در آن افزایش پیدا کرد و در حال حاضر یکی از کامل ترین مراکز طبیعی نگهداری حیوانات و گونه های گیاهی در دنیا باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست می باشد. گذر زمان و جنگ دنیای دوم و مسائل عدیده دیگر باعث نابودی و از بین رفتن باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست شد اما مدیران و شهردار و همچنین توسعه شهری باعث شد که این باغ وحش دوباره سر پا گردد واختصاص قسمتی از پارک به تفریحات خانوادگی و خانواده ها باعث شد که باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست به خانواده ها معرفی گرد.

در واقع می توان گفت که ایده ابتدایی برای افتتاح باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست در ابتدا به دنبال افزایش درآمدها با چند حیوان و نمایش ها و شرکت ها و قصد داشتند که این کار را انجام دهند اما بعد از جنگ دنیای دوم چند تن از افرادی که مسئولیت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست را بر عهده دریافت تصمیم دریافتد که یک باغ گیاه شناسی در آن افتتاح نمایند ساختمان های قدیم و آنهایی که از سال 1866 باز مانده بود را بازسازی نموده و محل زندگی جانوران را به صورتی طبیعی تر شده تا احساس نمایند که در محیط زندگی خود زندگی می نمایند.

گونه های باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست گونه های جانوری بسیار زیاد و متفاوتی نگهداری می شوند هرکدام از این گونه ها برای خود تاریخچه و تاریخی دارند که آشنایی با آنها بد نیست و جالب است که بدانید که در پس نگهداری این موجودات چه اتفاقات جالب و جذابی اتفاق افتاده است. گونه های جانوری که در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپستوجود دارند برای اینکه احساس ننمایند که در محیطی خارج از محیط زندگی خود زندگی می نمایند محیطی به وجود آوردند که شبیه محیط زندگی آنها میباشد اولین محیطی که می توان برای شما شرح داد تپه جادویی می باشد که محیط خاص و بی نظیر بوده که در نوع خود متفاوت است و جذابیت خاص و منحصر به فردی را در باغ وحش باغ گیاه شناسی بوداپست پدید آورده است.

تپه جادویی

جدید ترین و متنوع ترین جاذبه گردشگری و بازدید باغ وحش و باغ گیاهشناسی بوداپستتپه جادویی می باشد که در دل سنگ به وجود آمده و تعامل بین انسان و حیوان و محیط طبیعت را به نمایش گذاشته است و از طریق گونه های متفاوت و گوناگونی که در آن وجود دارد بازدید نمایندگان بسیار زیادی را در خود جای داده است که افراد بسیار زیاد علاقه دارند که از آن بازدید نموده و آن را ببیند.

منطقه ساوانا

مورد دیگری که باید به آن اشاره نمود منطقه ساوانا می باشد و هر کدام از قسمتهای باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست با توجه به نوع موجودات ومحیط نامی دارد. منطقه ساوانا شامل جانورانی از جمله زرافه ها و گازل ها است در این منطقه که افراد بسیار زیادی علاقه دیدن آن دارند پستانداران کوچک و حشرات نیز جای داده شده اند و برای بازدید از قسمت حشرات و پرندگان نیز باید به منطقه ساوانا در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست بروید و حیوانات متفاوت و گونه های بی نظیر از حیواناتی مانند غزال ها، پرندگان، حشرات و سایر پستانداران کوچک را نیز مشاهده نموده و از دیدن آنها در یک مکان لذت ببرید

منطقه استرالیا

این منطقه که در کنار دریاچه در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپستواقع شده است شامل موجودات استرالیایی گوزن ها و…. می باشد همچنین دوزیستان، ماهی ها و حیواناتی که در شب فعال می باشند و در نور روز فعال نمیباشند را مشاهده نموده و شما می توانید گونه های جانوری و گیاهی منطقه استرالیا را در آن مشاهده نموده و با گونه های گیاهی و جانوری این منطقه بدون سفر به استرالیا آشنا شوید

خانه یانوس

اگر به بازدید از حیوانات وحشی و حیواناتی که اهلی نمی شوند و به وحشی بودن در محیط طبیعت معروف می باشند علاقه بسیار زیادی دارید در باغ وحش باغ گیاه شناسی بوداپست بهتر است که به خانه یانوس بروید این بخش از باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست توسط اولین مدیر این مجموعه افتتاح شده و در آن گونه های نادری از حیوانات وحشی آسیا و آسیای شرقی نگهداری می گردد که شما می توانید انواع متفاوت از آنها را ببینید و با آنها آشنا شوید البته باید گفت که در محیطی کاملا امن نگهداری می شوند و به شما هرگز آسیب نمی زند

در محیط باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست انواع متفاوتی از گونه ها جانوری مانند سنجاب ها، میمون ها و جانوران سایر کشورهای مختلف از جمله هند، آمریکای جنوبی، آمریکای شمالی و…. را مشاهده کنید و از دیدن آنها لذت میبرید و همچنین با گونه های گیاهی و جانوری مختلف و محیط زندگی آنها در سایر کشورها آشنا میشوید و بدون اینکه به آن کشورها سفر نموده باشید.باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست همانگونه که گفتیم از قدیمی ترین بناهای تاریخی و اولین باغ وحش های افتتاح شده در کشور مجارستان و یا شاید در کل دنیا باشد. این باغ وحش در طول زمان واقیع و قضایای بسیار زیادی را مشاهده نموده است جانوران بسیار زیادی در این باغ وحش نگهداری می شوند برخی از جانوران موجود در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست در زمان جنگ دنیای دوم به دلیل قحطی توسط مردم خورده شده است اما باز هم به خاطر حمایت ها و کوشش بی سابقه مردم این کشور بازسازی شده و به نمایش عموم درآمده است.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: دلتابان
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4637

به "شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید