شاغلینی که سنوات خدمتی آن ها پر شده مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی شوند، کارکنان دولت تا سرانجام عمر کارمند دولت هستند

به گزارش کنفرانس هکا، عضو شورای شهر تهران گفت: هیچ بازنشسته ای در شهرداری بعد از بازنشسته شدن دوباره به کار گرفته نشده است.

شاغلینی که سنوات خدمتی آن ها پر شده مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی شوند، کارکنان دولت تا سرانجام عمر کارمند دولت هستند

سیدحسن رسولی عضو شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ،گفت: کسانی که سنوات خدمتی آنها پر شده و بر فرض مثال اگر دارای مدرک لیسانس هستند و می توانند با 30 سال خدمت بازنشست شوند در صورتی که سنوات آنها بیشتر شده باشد و برای مثال به 35 سال رسیده باشد، تا زمانی که تبدیل وضعیت پیدا ننموده و بازنشست نشده اند مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی شوند.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه هیچ بازنشسته ای پس از بازنشسته شدن دوباره در شهرداری به کارگیری نشده، گفت: کسانی هستند که سنوات خدمتی آنها پر شده ولی همچنان کارمند شاغل هستند و بازنشست نشده اند و این قانون شامل این افراد نمی گردد.

رسولی توضیح داد: به استناد قانون منع به کارگیری بازنشستگان، مدیران کهنسالی که به سن بازنشستگی رسیده اند را نمی توان عزل کرد.

او با بیان اینکه کارکنان دولت یا سازمان های عمومی غیردولتی مثل شهرداری تا سرانجام عمر کارمند دولت شناخته می شوند، گفت: بر اساس قوانین و مقررات مربوط در دوره های مختلف، کارکنان دولت می توانند تبدیل و یا تغییر وضعیت پیدا نمایند.

عضو شورای شهر تهران توضیح داد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان همچنان که از عنوان و محتوای آن پیداست عملا توسط دولت و شهرداری اجرا شده است زیرا شامل آن دسته از کارمندان بازنشسته دولتی و یا شهرداری می شوند که به روش قانونی بازنشست شده باشند و مجدد بر اساس مصوبات سابق هیئت وزیران بازگشت به خدمت نموده باشند.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5775

به "شاغلینی که سنوات خدمتی آن ها پر شده مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی شوند، کارکنان دولت تا سرانجام عمر کارمند دولت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاغلینی که سنوات خدمتی آن ها پر شده مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی شوند، کارکنان دولت تا سرانجام عمر کارمند دولت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید