سوهان قم، ثبت بین المللی می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم گفت: سوهان قم، ثبت ملی شده و به زودی نیز ثبت بین المللی می گردد.

سوهان قم، ثبت بین المللی می گردد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران منطقه قم، اسرافیل شعاعی عصر امروز در حاشیه دهمین جلسه ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری در شهرک صنعتی شکوهیه عنوان نمود: یکی از رویکردهای مهم در توسعه اشتغال و فراوری، احیای واحدهای نیمه کاره است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم اضافه نمود: متأسفانه بسیاری از واحدهای راکد و نیمه کاره در قم، گرفتار بروکراسی های بانکی و عدم دریافت تسهیلات هستند.

وی اظهار کرد: باید مسائل این واحدها به لحاظ اقتصادی و موانع قانونی، برطرف گردد تا بتوان آنها را به چرخه فراوری بازگرداند.

شعاعی در مورد طراحی شهرک صنعتی کفش و دمپایی بیان نمود: در طراحی این مجموعه، بسته سوغات قم مطرح است که تجربه آن را در مشهد مقدس نیز داشتیم.

وی گفت: 23 تا 40 میلیون نفر زائر سالیانه در قم حضور دارند و این طرفیت مهمی در طراحی بسته سوغات قم است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم اضافه نمود: یکی از سوغات مهم در قم، سوهان است درباره این سوغات، برنامه ریزی و ثبت ملی صورت گرفته است و برای ثبت بین المللی درخواست داده ایم.

وی عنوان نمود: سوهان قم، ثبت ملی شده و به زودی نیز ثبت و برند سازی بین المللی می گردد. همچنین در قم، خوشه سوهان فعال است.

شعاعی اظهار کرد: این سوغات شیرین کالایی مناسب برای 85 کشور دنیا در مورد صادرات است، در طراحی بسته سوغات قم، علاوه بر سوهان از کفش و دمپایی و پوشاک نیز استفاده می کنیم که فراوری کفش و دمپایی در این شهرک هدف گذاری شده و پوشاک نیز در کهک فراوری می گردد.

وی بیان نمود: این شهرک صنعتی در 96 هکتار شامل 63 هکتار صنعتی است که برای احداث آن 100 میلیارد تومان بودجه احتیاج است.

همچنین مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم در دهمین جلسه ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری عنوان نمود: حفظ اشتغال موجود هدف نخست رونق فراوری در قم است و در این باره از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

وی در مورد فاز توسعه شهرک های صنعتی گفت: این فاز در 78 هکتار و شهرک قنوات در 80 هکتار و ناحیه صنعتی سیرو در 24 هکتار در دستور کار استان قرار گرفته است.

شعاعی اضافه نمود: یکی دیگر از اقدامات در روزهای آینده تغییر کاربری در شهرک صنعتی شهاب و انتقال بنکداران به آن بخش است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 700 میلیارد تومان برای تأمین برق شهرک های صنعتی استان قم مورد احتیاج است که پرداخت آن در توان قم نیست.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3782

به "سوهان قم، ثبت بین المللی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوهان قم، ثبت بین المللی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید