سومین دوره مسابقات سراسری متالوگرافی برگزار گردید

به گزارش کنفرانس هکا، سومین دوره مسابقات سراسری متالوگرافی به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار گردید.

سومین دوره مسابقات سراسری متالوگرافی برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، در این آیین دکتر عباس کیان وش دبیر علمی سومین دوره مسابقات سراسری متالوگرافی در دانشگاه تبریز گفت: علم متالوگرافی از جمله مهم ترین بخش مهندسی مواد است که تحول و پیشرفت مهندسی علم مواد مدیون این رشته است و بدون آن نمی توان به آنالیز ومطالعه ساختار داخلی فلزات و سایر مواد دست یافت. وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه در هر جامعه ای توسعه کشورها و ملت ها به میزان زیادی به رشد و توسعه فراوری علم و فناوری وابسته است، توضیح داد: دولتمردان و دست اندرکاران کشورمان نیز باید بیش از اینها به توسعه و فراوری علم با توجه به احتیاج کشور و حل مسائل کشور توجه داشته باشند.

این عضو هیات علمی دانشکده فنی مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز در پایان برگزاری این نوع مسابقات را برای رشد و تعالی آینده دانشجویان که در آینده آینده سازان کشور به شمار می روند، معین نماینده عنوان نمود.

دکتر شاهین خامنه اصل مدیرگروه مهندسی مواد دانشکده فنی مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز هم در این آیین داشتن مسئولیت پذیری، ریسک پذیری و احترام را از جمله سه شاخص مهم بالندگی و توسعه صنعت و علم اعلام کرد و گفت: دانشجویان شرکت نماینده در چنین مسابقاتی نیز در راستای این شاخص ها حرکت می نمایند که در آینده برای موفقعیت و شکوفایی این دانشجویان و به ویژه توسعه دانش مهندسی علمی کشور مثمرثمر خواهد بود.

سید رضا دامادی رئیس سومین دوره مسابقات سراسری متالوگرافی در دانشگاه تبریز نیز در این آیین گفت: این دوره از مسابقات با شرکت 21 تیم از دانشگاه های شهر کرد، صنعتی ارومیه، صنعتی مالک اشتر، صنعتی اصفهان، ارومیه، بناب، تبریز، صنعتی شریف، صنعتی شاهرود، صنعتی امیر کبیر و... برگزار می گردد.

وی در ادامه با بیان اینکه این دوره مسابقات در دو بخش متالوگرافی و الکتروشیمی برگزار می گردد، توضیح داد: این مسابقه نو پا که سومین دوره خود را تجربه می نماید، با تکیه بر توان علمی و نیروی دانشجویی، تجربه و راهنمایی اعضای هیئت علمی گروه مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه تبریز برنامه ریزی گردیده است.

دامادی در بخش دیگر سخنان خود برگزاری این نوع مسابقات را برای تمرین و تقویت فعالیت های مشارکت اجتماعی دانشجویان ضروری اعلام کرد و گفت: دانشجویانی که در این گونه فعالیت های علمی و فوق برنامه فعالیت و مشارکت دارند، در آینده فردی موفق و کارآفرین خواهند شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، سومین دوره مسابقات سراسری متالوگرافی از سوی انجمن علمی مهندسی مواد دانشکده فنی مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز و با همکاری اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار گردید.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 865

به "سومین دوره مسابقات سراسری متالوگرافی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین دوره مسابقات سراسری متالوگرافی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید