سوخو 35 روسی یا اف 35 آمریکایی؛ کدام جنگنده بر آسمان حکومت می نماید؟، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، Su-35 و F-35 هواپیماهای جنگنده مدرنی هستند که برای ماموریت های مختلف ساخته شده اند و به وسیله کشورهای جداگانه پرواز داده می شوند. در حالی که این دو هواپیما شباهت هایی دارند، اما تفاوت های مهم متعددی نیز دارند.

سوخو 35 روسی یا اف 35 آمریکایی؛ کدام جنگنده بر آسمان حکومت می نماید؟، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، Su-35 ساخت روسیه یک هواپیمای جنگنده است که برای عملیات رجحان هوایی ساخته شده است. این یک هواپیمای بسیار مانورپذیر است که مجهز به تجهیزات اویونیک و تسلیحات پیشرفته، از جمله سیستم راداری قوی و موشک های هوا به هوای مختلف است. می تواند به 2.25 ماخ برسد و تا 3600 کیلومتر برد داشته باشد.

از سوی دیگر، F-35 یک هواپیمای جنگنده چند منظوره است که برای ایالات متحده و متحدانش در نظر گرفته شده است. می تواند عملیات هوا به هوا، هوا به زمین و جنگ الکترونیک را انجام دهد. این دستگاه دارای فناوری رادارگریز پیشرفته، مجموعه حسگر قدرتمند و سیستم های تسلیحاتی پیشرفته مختلف است. می تواند به 1.6 ماخ برسد و تا 2200 کیلومتر برد داشته باشد.

Su-35 از نظر سرعت و برد بهتر از F-35 عمل می نماید، در حالی که F-35 از نظر پنهان کاری و فناوری حسگر برتر عملکرد بهتری دارد. علاوه بر این، Su-35 نسبت به F-35 مانور پذیرتر است و برای قابلیت های رادارگریز و حسگر طراحی شده است.

Su-35 عموماً از نظر هزینه های تهیه و نگهداری از F-35 مقرون به صرفه تر است. از سوی دیگر، F-35 بسیار ماژولار و سازگار با یک پلت فرم واحد است که بسیاری از خدمات و کشورها می توانند از آن استفاده نمایند. Su-35 و F-35 هواپیماهای جنگنده پیشرفته ای هستند که برای وظایف خاص و نیازهای عملیاتی پیشرفته اند. انتخاب بین این دو با توجه به خواسته ها و اولویت های خاص کشور یا ارتش معین می گردد.

Su-35 یک هواپیمای جنگنده است که برای انجام وظایف با مانور بالا ساخته شده است. از سوی دیگر، F-35 یک هواپیمای جنگنده چند منظوره است که قادر به نبرد هوا به هوا، حملات هوا به زمین و جنگ الکترونیک است. طراحی آیرودینامیکی آن دارای مشخصات پنهانی با سطح مقطع راداری کوچک است که تشخیص آن را برای سیستم های راداری دشمن سخت می نماید. این هواپیما بعلاوه دارای فناوری کنترلی پیشرفته است که کنترل و پایداری خوبی را در حالت های مختلف پرواز فراهم می نماید.

Su-35 برای پرواز با سرعت بالا و مانورپذیری بالا بهینه شده است، در حالی که F-35 برای ویژگی های رادارگریز و پرواز مطمئن در موقعیت های مختلف پرواز بهینه شده است. موتورهای بردار بال و رانش با شیب تند Su-35 به آن مزیت قابل توجهی در پیچ های G بالا و قابلیت مانور می دهد. به طور همزمان، سیستم کنترل برتر F-35 و طراحی رادارگریز هواپیماها را قادر می سازد تا از شناسایی و درگیری با اهداف از فواصل دور جلوگیری نمایند.

به طور کلی، Su-35 و F-35 طراحی های آیرودینامیکی متفاوتی دارند که متناسب با وظایف فردی و الزامات عملیاتی آن ها طراحی شده است، و هر دو هواپیماهای بسیار پیچیده و توانمند در نقش های مربوطه هستند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 بهمن 1402 بروزرسانی: 10 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14694

به "سوخو 35 روسی یا اف 35 آمریکایی؛ کدام جنگنده بر آسمان حکومت می نماید؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوخو 35 روسی یا اف 35 آمریکایی؛ کدام جنگنده بر آسمان حکومت می نماید؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید