سنت های اصیل ایرانی با لبخند بهار زنده می شوند

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - جشنواره لبخند بهار نوروز 1401 شامل اجرای نمایش، آیین های محلی، عروسک گردانی و احیای سنت های ملی است.

سنت های اصیل ایرانی با لبخند بهار زنده می شوند

به گزارش روابط عمومی جشنواره لبخند بهار، امسال و در راستای پویش لبخند بسازیم کارناوال های بزرگ شادی در 22 منطقه تهران حرکت خواهند کرد.

نوروزخوانی، اجرای نمایش های عروسکی با حضور هنرمندان تئاتر، برگزاری نمایشگاههای مختلف برای معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و سوغات منطقه ها مختلف ایران، پایکوبی های محلی، آوازخوانی و اجرای موسیقی های شاد محلی مناسب با فضای نوروز بخش هایی از این برنامه هاست.

برای نخستین بار عروسک های غول پیکر ننه سرما و عمونوروز که برای این رویداد طراحی و ساخته شده، در شهر تهران به حرکت درآمده و برای بچه ها و خانواده ها برنامه اجرا خواهند کرد.

توجه به زنده کردن آیین های درست نوروزی یکی از مهمترین اهداف رویداد لبخند بهار است. اجرای موسیقی محلی، استفاده از تکم چی ها، توجه به آیین های منطقه ها مختلف ایران (کردستان، خراسان، لرستان، آذربایجان و ...) و هفت سین گردانی از بخش های مختلف این جشنواره نوروزی است.

جشنواره لبخند بهار به همت اداره کل فرهنگی شهرداری تهران از 25 اسفندماه تا 6 فروردین ماه در 22 منطقه تهران برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13838

به "سنت های اصیل ایرانی با لبخند بهار زنده می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنت های اصیل ایرانی با لبخند بهار زنده می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید