سفارت ونزوئلا در مسکو: نظامیان روسیه در هیچ عملیاتی شرکت نمی نمایند

به گزارش کنفرانس هکا، در حالی که مقامات بلندپایه روسیه همچنان مداخله آمریکا در همکاری های دوجانبه روسیه با شرکایش را محکوم می نمایند، مستشار نظامی ونزوئلا در مسکو توضیحاتی درباره علت حضور نیروهای ویژه نظامی روسی در این کشور داده است.

سفارت ونزوئلا در مسکو: نظامیان روسیه در هیچ عملیاتی شرکت نمی نمایند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه راسیسکایا گازیتا امروز نوشت: خوزه فارائل پرس مستشار نظامی ونزوئلا در مسکو خاطرنشان کرد که نیروهای نظامی روسیه تنها برای توسعه همکاری های نظامی بین دو کشور به ونزوئلا اعزام شده اند.

این مقام نظامی ونزوئلایی شرح داد: حضور نیروهای ویژه نظامی روسیه در این کشور مربوط به همکاری های نظامی-فنی دوجانبه است و آنها در هیچ عملیات نظامی در داخل ونزوئلا مشارکت نخواهند داشت.

وی تأکید کرد، روسیه شریک راهبردی ونزوئلاست و مقامات کاراکاس برای انعقاد قراردادهای نظامی جدید با مسکو آمادگی دارند، ضمن آنکه این امکان نه تنها برای روسیه، بلکه برای سایر کشورها نیز فراهم است.

مستشار نظامی ونزوئلا همچنین خاطرنشان کرد که ولادیمیر پادرینو وزیر دفاع این کشور میخواهد بزودی به روسیه سفر تا در کنفرانس بین المللی امنیتی که قرار است در اواخر ماه آوریل (اوایل اردیبهشت) در مسکو برگزار گردد، شرکت کند.

آمریکا به حق روسیه در همکاری با سایر کشورها احترام بگذارد

از سوی دیگر، دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه نیز تاکید نمود که مقامات آمریکایی باید به حق قانونی روسیه در داشتن همکاری با کشورهای دیگر احترام بگذارند.

پسکوف در جمع خبرنگاران گفت: روابط دو جانبه ما با سایر کشور نباید مورد نگرانی کشور ثالثی قرار بگیرد. روسیه به هیچ وجه قصد مداخله در امور داخلی ونزوئلا را ندارد و روی این مسئله حساب می نماید که کشورهای دیگر هم از برخورد ما الگوبرداری نموده و اجازه دهند تا مردم ونزوئلا خود سرنوشتشان را مشخص نمایند.

سخنگوی کرملین تاکید نمود: در رابطه با ایالات متحده باید بگویم که آنها در مناطق مختلف دنیا حضور دارند و کسی هم نمی تواند به آنها بگوید که کجا هستند، چه کار می نمایند و برای چه در آنجا حضور دارند. به همین دلیل ما نیز مسلماً امیدواریم که مقامات واشنگتن به حق قانونی روسیه در داشتن روابط با کشورهای دیگری که منافع و علاقه مندی مشترکی دارند، احترام بگذارند.

هشدار به ترامپ: ونزوئلا پنجاه و یکمین ایالت آمریکا نیست

فرانتس کلینتسویچ عضو ارشد کمیته دفاع و امنیت شورای فدراسیون (سنای) روسیه در واکنش به سخنان دونالد ترامپ درباره امکان استفاده از هر گزیه ای برای وادار کردن روسیه به خروج از ونزوئلا، یادآور شد، بعید می داند که مقامات نظامی آمریکایی به خاطر سخنان دونالد ترامپ دست اقدام احمقانه ای در برخورد با روسیه بزنند.

وی گفت: من به سخنان تند ترامپ اعتقادی ندارم. به عقیده من در میان مقامات نظامی آمریکایی هنوز عقل سلیم حاکم بوده و آنها به خوبی از عواقب هرگونه اقدام غیرسنجیده مطلع بوده و از دست زدن به اقدام احمقانه ای علیه روسیه اجتناب می نمایند.

آلکسی پوشکوف عضو کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در پاسخ به سخنان رئیس جمهوری آمریکا که گفته: روسیه باید از ونزوئلا خارج گردد، یادآور شد: ترامپ باید بداند که ونزوئلا 51-مین ایالت آمریکا نیست که از روسیه بخواهد از آنجا خارج گردد. حضور نظامیان روسی در ونزوئلا تنها به دولت قانونی این کشور مربوط می گردد و رئیس جمهور آمریکا حق مداخله در این مسئله دوجانبه را ندارد.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2535

به "سفارت ونزوئلا در مسکو: نظامیان روسیه در هیچ عملیاتی شرکت نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت ونزوئلا در مسکو: نظامیان روسیه در هیچ عملیاتی شرکت نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید