سرمربی وزنه برداری بانوان: هدفمان مدال 2020 آسیا و 2024 المپیک است

به گزارش کنفرانس هکا، سرمربی تیم ملی وزنه برداری بانوان گفت: در نظر داریم سال آینده در مسابقات بزرگسالان آسیا به مدال برسیم.

سرمربی وزنه برداری بانوان: هدفمان مدال 2020 آسیا و 2024 المپیک است

مریم امرالله در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به برگزاری مسابقات وزنه برداری قهرمان کشوری و انتخابی تیم ملی در اصفهان، اظهار کرد: خوشبختانه تعداد ورزشکاران نسبت به سال گذشته که اولین دوره بود، دو برابر شده است و این نشان دهنده این است که در وزنه برداری در حال رشد هستیم.

وی با بیان اینکه خانواده وزنه برداری بانوان در حال گسترده شدن است، توضیح داد: البته این افزایش بدان معنا نیست که همه خوب و در حد بالا هستند. هر چه به مراحل پایانی برسیم کیفیت ورزشکاران بهتر می گردد.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بانوان تاکید نمود: در طول مسابقات سطح تکنیکی و فنی بازیکنان را آنالیز خواهیم کرد. امیدوارم بتوانیم از بین آنها نفراتی را به تیم ملی اضافه کنیم. چیزی که مشهود است این است که سطح بازیکنان ملی با بقیه زیاد است و این نشان دهنده این است که در تیم ملی پیروز کار نموده ایم و اردوهای ملی برای آن ها کارساز بوده است.

امراله اضافه نمود: اگر بتوانیم بازیکنان بیشتری در اختیار داشته باشیم بهتر است. امیدوارم یک تیم بزرگتر را برای آینده برون مرزی بعد از این مسابقات در اختیار داشته باشیم .

وی با بیان اینکه این مسابقات در رده های سنی بزرگسالان و جوانان برگزار می گردد، گفت: اردوی تیم ملی برای مسابقات بزرگسالان آسیا از هفته آینده برگزار می گردد و بعد از آن مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا را در کره شمالی در پیش داریم و ترجیح می دهیم نفرات بیشتری را به ویژه جوانان در طول اردوهای بعدی به مرور به اردو دعوت کنیم.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بانوان ادامه داد: حتی از نفرات ذخیره نیز استفاده می کنیم تا بتوانند تمرینات تیم ملی را ببینند و سطح تکنیک خود را بالا ببرند و ما نیز بتوانیم روی آن ها سرمایه گذاری کنیم.

امراله با بیان اینکه در استان ها خوشبختانه سرمایه گذاری خوبی شده است، اظهار کرد: بعضی استانها تیم های کاملی در جوانان و بزرگسالان اعزام کردند. برای افزایش دانش مربیان چند کارگاه تا کنون برگزار شده و قرار است در طول اردوها نیز مربیان استانها را دعوت کنیم تا با علم روز تمرین آشنا شوند.

وی در مورد برخورد دیگر کشورها با وزنه برداری دختران ایران، گفت: برخوردهای بسیار مهیج و خوبی داشتند. از بودن تیم ایران راضی بودند. در مسابقات چین که بودیم اعتقاد داشتند چون تیم وزنه برداری مردان ایران قوی است، دختران ایران در حال حاضر قوی نیستند، اما قطعا در آینده نزدیک دختران ایرانی در حد و اندازه های مدعیان در مسابقات حاضر خواهند شد و آنچه برای من جالب بود این بود که همگی اعتقاد داشتند تکنیک دختران ایرانی خوب است.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بانوان درخصوص برنامه آینده تیم گفت: در نظر داریم زودتر از آنچه که می توان پیش بینی کرد، بازیکنان را به سکو نزدیک کنیم و سال آینده در بزرگسالان آسیا به مدال برسیم و در المپیک 2024 پاریس سکو در اختیار داشته باشیم.

turkeyro.ir: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

dorezamin.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4280

به "سرمربی وزنه برداری بانوان: هدفمان مدال 2020 آسیا و 2024 المپیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی وزنه برداری بانوان: هدفمان مدال 2020 آسیا و 2024 المپیک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید