سرقت اطلاعات کاربران مایکروسافت اج بدون اجازه!

به گزارش کنفرانس هکا، مرورگر مایکروسافت اج دوباره خبرساز شده است؛ این بار به علت سرقت اطلاعات کاربران گوگل کروم. کاربران زیادی ادعا می نمایند که مرورگر مایکروسافت بدون اجازه، اطلاعات موجود در صفحات باز و سایر اطلاعات شخصی را از کروم به سرقت می برد.

سرقت اطلاعات کاربران مایکروسافت اج بدون اجازه!

به گزارش دیجیاتو، مرورگر مایکروسافت گزینه ای دارد که می توانید به وسیله آن اطلاعاتی مانند برگه های باز و تاریخچه را به گوگل کروم انتقال دهید. بعلاوه وقتی برای اولین بار از مایکروسافت اج بهره ببرید، این مرورگر برای یکپارچه سازی اطلاعات از شما اجازه همگام سازی با مرورگرهای دیگر را می گیرد. همین گزینه در تنظیمات فایرفاکس هم وجود دارد.

تا اینجا همه چیز قانونی و صحیح است، اما مشکل از آنجایی آغاز می گردد که مایکروسافت اج کاری ندارد که شما این گزینه را فعال یا غیرفعال نموده اید. این مرورگر داده های کاربر را به وسیله مرورگرهای دیگر مثل گوگل کروم به سرقت می برد. براساس گزارش تام وارن از The Verge، مایکروسافت اج پس از به روزرسانی های اخیر ویندوز، سایت های بازشده در برگه های کروم را بدون اجازه به حافظه انتقال می دهد. بسیاری از کاربران همین سرقت اطلاعات را گزارش نموده اند. البته این مرورگر به تازگی با راه اندازی اتوماتیک، بدون اطلاع کاربر این گزینه را فعال می نماید و همین موضوع مهر تأییدی بر ادعای کاربران است.

سرقت اطلاعات گوگل کروم؛ اقدام عمدی یا سهوی مایکروسافت اج؟

از آنجایی که هنوز مایکروسافت نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده است، می توانیم حدس بزنیم که این مسئله تنها اشکال نرم افزاری یا غیرعمدی است. در هر صورت، مرورگر اج درحال حاضر به حریم خصوصی کاربران احترام نگداشته است.

به تازگی این مرورگر پس از کروم، در رتبه دومین مرورگر دسکتاپ محبوب کاربران نهاده شد. قبلاً مرورگر سافاری با اختلاف اندکی رتبه دوم را دراختیار داشت، اما مایکروسافت اج توانست این رتبه را از آن خود کند. بنابراین، سرقت اطلاعات کاربران به وسیله مایکروسافت اج، تأمل برانگیز و عجیب به نظر می رسد. باید ببینیم که این موضوع در افت رتبه محبوبیت این مرورگر در آینده تاثیر می گذارد یا خیر.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 بهمن 1402 بروزرسانی: 11 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14715

به "سرقت اطلاعات کاربران مایکروسافت اج بدون اجازه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت اطلاعات کاربران مایکروسافت اج بدون اجازه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید