سازمان بنادر به دنبال ایجاد ظرفیت های جدید حمل و نقل کانتینری

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در مورد ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی این سازمان، اضافه نمود: اقدامات مناسبی به منظور ایجاد تعامل بین شهرهای بندری و بنادر تجاری صورت و انعقاد قرارداد در این رابطه در دستور کار قرار گرفته است تا شاهد تعامل حداکثری 15 بندر و 12 شهر بندری باشیم.

سازمان بنادر به دنبال ایجاد ظرفیت های جدید حمل و نقل کانتینری

وی توضیح داد: از جمله اقدامات دیگری که در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است افزایش سهم حمل و نقل دریایی، اعمال هرچه بیشتر حاکمیت دریایی، ارتقای ایمنی دریانوردی و توجه به محیط زیست دریایی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های سواحل مکران، گفت: از بندر جاسک به عنوان ظرفیت جدید بنادر در سواحل مکران استفاده خواهد شد و مطالعات در این رابطه در حال اجرا است. بنابراین یکی از بنادر بزرگ کشور در سواحل مکران جانمایی می گردد تا از ظرفیت های بندری به نحو مطلوب استفاده کنیم و در این رابطه باید دسترسی پسکرانه ای مناسبی برای جاسک در بخش جاده و ریل ایجاد گردد.

وی در مورد افزایش سهم ریل در بنادر کشور گفت: در این حوزه اقدامات برجسته در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری اجرا شده است و تعامل بسیار مطلوبی با راه آهن وجود دارد و همچنین در زمینه توسعه زیرساخت های ریلی در بنادر کشور قراردادی با مشاوران مطرح بین المللی منعقد گردیده است و مرحله دوم طرح جامع بنادر بازرگانی نیز مد نظر قرار گرفته است که سهم قابل توجهی در توسعه زیرساخت های ریلی بنادر خواهد داشت.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 694

به "سازمان بنادر به دنبال ایجاد ظرفیت های جدید حمل و نقل کانتینری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بنادر به دنبال ایجاد ظرفیت های جدید حمل و نقل کانتینری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید