رژیم مدیترانه ای از ابتلا به آلزایمر حفاظت نمی کند

به گزارش کنفرانس هکا، نتایج یک آنالیز جدید برای نخستین بار نشان داده است، رژیم مدیترانه ای از افراد در برابر ابتلا به آلزایمر حفاظت نمی کند.

رژیم مدیترانه ای از ابتلا به آلزایمر حفاظت نمی کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز جدید برای نخستین بار نشان داده است، رژیم مدیترانه ای از افراد در برابر ابتلا به آلزایمر حفاظت نمی نماید. رژیم غذایی مدیترانه ای شامل مقادیر زیادی از سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، ماهی و روغن زیتون است.

کارشناسان فرانسوی این پژوهش دریافتند، مصرف زیاد میوه، سبزیجات و ماهی نمی تواند مانع خوبی برای ابتلا به آلزایمر در سال های پیری باشد.

سال ها دانشمندان تصور می کردند، مصرف مقادیر زیادی از غذاهای سالم می تواند افراد را از خطر ابتلا به فراموشی و آلزایمر دور نگه دارد و این تحقیق جدید نتیجه بیش از دو دهه مطالعه تمام تحقیقات قبلی را نقض می نماید.

محقق ارشد این پژوهش می گوید: درحالی که به نظر می رسد تمام ابعاد رژیم غذایی مدیترانه ای در کاهش ریسک ابتلا به آلزایمر مهم است، اما یافته های ما نشان می دهد این رژیم در کاهش بروز آلزایمر نقش چندانی ندارد.

آمارها حاکی از آن است که حدود 850 هزار نفر در انگلیس دچار آلزایمر هستند و انتظار می رود که این تعداد تا سال 2025 به یک میلیون افزایش یابد و تا سال 2050 نیز به دو میلیون نفر برسد.

آمارها همچنین نشان می دهد، بیش از 6 میلیون نفر از مردم آمریکا به متداول ترین نوع آلزایمر و شدیدترین حالت آن مبتلا هستند.

انتهای پیغام/

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2348

به "رژیم مدیترانه ای از ابتلا به آلزایمر حفاظت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم مدیترانه ای از ابتلا به آلزایمر حفاظت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید