رونمایی استراماچونی از آبی های مایل به لاجوردی، آغاز حرکت ماشین تبریزی با راننده جوان در جاده لیگ

به گزارش کنفرانس هکا، روز دوم از هفته نخست لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری 4 دیدار پیگیری می شود.

رونمایی استراماچونی از آبی های مایل به لاجوردی، آغاز حرکت ماشین تبریزی با راننده جوان در جاده لیگ

به گزارش ، روز دوم از هفته نخست لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری 4 دیدار پیگیری می شود و در مهمترین مسابقه تیم های ماشین سازی تبریز و استقلال تهران در ورزشگاه بنیان دیزل به مصاف هم می روند.

جمعه اول شهریور/ماشین سازی تبریز- استقلال تهران/ ساعت 18/ ورزشگاه بنیان دیزل تبریز

نخستین بازی روز دوم هفته اول لیگ برتر بین تیم های ماشین سازی و استقلال تهران برگزار خواهد شد.

بی شک تمام هواداران استقلال بی صبرانه منتظر رونمایی از ورژن جدید تیم محبوبشان با هدایت آندره آ استراماچونی، سرمربی خوش پوش و صاحب سبک ایتالیایی هستند تا ببیند این مربی جوان و جدی نسبت به پیرمرد آلمانی (وینفرد شفر) و سرمربی فعلی تیم ملی امید ایران (فرهاد مجیدی) چه تفاوتی در کلاس بازی آبی ها ایجاد کرده است.

استقلال به دنبال خداحافظی با امید نورافکن، روح الله باقری، اللهیار صیادمنش، سید مهدی رحمتی، فرشاد محمدی مهر، میثم تیموری، آرمین سهرابیان، آیاندا پاتوسی، ایسما، گادوین منشا، پژمان منتظری، خسرو حیدری، روزبه چشمی (احتمالی) و طارق همام سراغ جذب آرش رضاوند، حسین پورحمیدی، سیاوش یزدانی، شیخ دیاباته، هروویه میلیچ، عارف غلامی، علی دشتی، محمد بلبلی، مسعود ریگی و میلاد باقری رفت تا با ترکیبی تقریبا جوان در لیگ حاضر شود.

رسول خطیبی هم بار دیگر با قبول کردن هدایت ماشین سازی به لیگ برتر برگشت و تلاش می کند با تیم دوم محمدرضا زنوزی (مالک متمول تراکتور) نتایج بهتری نسبت به قبل بگیرد.

بابک مرادی، حامد لک، خالد شفیعی، سامان نریمان جهان، شاهین ثاقبی، عیسی کامارو، فردین عابدینی، محمد مسلمی پور، ادواردو ماشا و مهدی محمدکمک نفراتی هستند که به دنبال هت تریک خطیبی در بازگشت به ماشین سازی با نظر او جذب شدند تا جای رضا خالقی فر، فرناندو ده خسوس، محمد حسین کنعانی زادگان، سعید مهری، محمد اهل شاخه، احسان علوان زاده، احمد مهدی زاده، فرشاد سالاروند، یوسف سیدی را در این تیم بگیرند.

سبزپوشان تبریزی فصل پیش رتبه سیزدهم لیگ را به دست آوردند، اما استقلال در رده چهارم قرار گرفت.

استقلال در این بازی سیاوش یزدانی را به دلیل محرومیت انضباطی در اختیار ندارد و از طرفی شیخ دیاباته با توجه به آسیب دیدگی اش و میلیچ هم به دلیل دیر اضافه شدن به تمرینات وضعیت مبهمی برای بازی با ماشین سازی دارند.

در سوی مقابل عزیز معبودی هم به دلیل محرومیت دیدار با استقلال را از دست می دهد.

 • داور: پیام حیدری
 • کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی - مهدی الوندی
 • کمک داوران اضافی:بیژن حیدری - علی صفایی
 • داور چهارم: فرهاد مروجی
 • ناظر: فریدون اصفهانیان

جمعه اول شهریور/پیکان تهران- شهر خودرو مشهد/ ساعت 19:10/ ورزشگاه شهدای شهرقدس

یکی از دیدار های جذاب هفته اول بین تیم جوان پیکان و تیم مدعی شهر خودرو برگزار خواهد شد و حسین فرکی و یحیی گل محمدی امیدوار هستند با برتری در این بازی، گام اول را محکم بردارند.

باشگاه پدیده پس از شگفتی سازی در لیگ هجدهم و کسب سهمیه آسیا در مهم ترین اقدام جابجاییی اش مانع حضور یحیی گل محمدی، سرمربی پیروز خود در پرسپولیس شد و با وجود از دست دادن مهره هایی، چون مسعود ریگی، یوسف بهزادی، فرشاد هاشمی، عبدالله حسینی، مرتضی منصوری، محمد قاسمی نژاد، بهنام برزای، میلاد فراهانی و رضا ناصحی سراغ جذب ستارگانی، چون مهدی رحمتی، سروش رفیعی، روح الله باقری، فرشاد محمدی مهر و محمد حسین منادی و علی علیزاده جوان رفت.

در سوی مقابل حسین فرکی هم پس از کسب نتایجی نه چندان خوب با خودروسازان آبی پوش پایتخت در سال گذشته و قرار دریافت در جایگاه یازدهم، به دنبال جبران آن نتایج ضعیف، ابراهیم صالحی، جلال علی محمدی، حسین پورامینی، میثم جودکی، محمد ستاری، میلاد پورصف شکن و میلاد شیخ سلیمانی را جایگزین ابوالفضل رزاق پور، امیر روستایی، مگنو باتیستا، عیسی آل کثیر، محمد قاضی، سامان نریمان جهان، شاهین ثاقبی، آرمان قاسمی و حجت صدقی کرد.

شهریار مغانلو، آقای گل فصل پیش لیگ یک ه م به دنبال اتمام خدمت سربازی اش از ملوان به پیکان بازگشت. هرچند این تیم به دلیل محرومیت فراز امامعلی نمی تواند از او در بازی با شهر خودرو مشهد استفاده کند.

مدیران باشگاه مشهدی در حالی روی استفاده از نام شهرخودرو جای پدیده اصرار دارند که تاکنون اقدام های قانونی برای ثبت این نام در سازمان لیگ انجام نشده است و البته با توجه به ندریافت مجوز از کمیته های انضباطی و مشخص وضعیت فدراسیون تا الان نتوانسته اند مجوز بازی نفرات جدید خود را بگیرند.

 • داور: سیدرضا مهدوی
 • کمک ها: امیررضا آشور ماهانی - احد سلطانی
 • کمک داوران اضافی: علی اصغر مومنی - حسین زمانی
 • داور چهارم: محمد عطایی
 • ناظر: یدالله جهانبازی

جمعه اول شهریور/ فولاد خوزستان- صنعت نفت آبادان/ساعت 20:15/ ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

فولاد و صنعت نفت برگزار کننده نخستین دربی فصل جدید هستند و هر 2 تیم با تغییر سرمربی شان می خواهند سه امتیاز طلایی را از اولین بازی به حساب خود واریز کنند.

جواد نکونام پس از نیم فصل دوری از لیگ برتر جای افشین قطبی را روی نیمکت سرمربیگری فولاد گرفت و با جذب وحید نامداری، احمد عبدالله زاده، روح الله سیف اللهی، شهاب گردان، علی اصغر عاشوری، محمد آبشک، محمد قاسمی نژاد، موسی کولیبالی، وحید حیدریه و هیثم هاشمی زاده جای عبدالله کرمی، رضا میرزایی، ناصر سالاری، مهدی زبیدی و بابک مرادی می خواهد روز های بهتری را نسبت به اولین دوره سرمربیگری اش در لیگ برتر رقم بزند.

از طرفی دراگان اسکوچیچ کروات هم که دوران دوری اش از فوتبال ایران بیش از یک سال طول نکشید جای پائولو سرجیو پرتغالی شد که بهترین نتایج تاریخ برزیل ایران در لیگ برتر را کسب کرد و هواداران پرشور آبادانی انتظار دارند این سرمربی باتجربه روند خوب مرد پرتغالی را در تیم محبوب شان ادامه بدهد.

صنعت نفت هم جزء تیم هایی است که فعالیت خاصی در جابجایی تابستانی نداشت و تنها بازیکنانی، چون محمد اهل شاخه، عبدالله ناصری، عیسی آل کثیر، محمود مطلق زاده و ناصر سالاری جای شهاب گردان، حامد پاکدل و فردین عابدینی را در این تیم دریافتد. البته مطلق زاده، هافبکی که از تیم خونه به خونه به این تیم آمده است به دلیل محرومیت انضباطی نمی تواند در بازی با فولاد به میدان برود.

صنعت نفت دیگر تیم بدون مجوز لیگ برای استفاده از بازیکنان جدیدش است.

 • داور: امیر عرب براقی
 • کمک ها: سعید علی نژادیان - علیرضا ایلدروم
 • کمک داوران اضافی: مهدی سیدعلی - امیرسامان سلطانی
 • داور چهارم:مهدی عالیقدر
 • ناظر:محسن ترکی

شنبه دوم شهریور/ شاهین شهرداری بوشهر- فولاد مبارکه سپاهان/ ساعت 20:15/ ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر

عبدالله ویسی به دنبال جدایی از نفت مسجد سلیمان با رساندن شاهین بوشهر از لیگ یک به لیگ برتر، بار دیگر به این رقابت ها بازگشت و البته در نخستین گام باید هدایت تیم محبوب بوشهر که پس از هفت سال لیگ برتری شده است مقابل تیمی عهده بگیرد که سابقه اخراج از آن را در کارنامه اش دارد.

سپاهان که فصل پیش در آخرین روز لیگ جام قهرمانی را به پرسپولیس واگذار کرد در این فصل تیم قدرتمندتری تشکیل داده و امیر قلعه نویی با تقویت تیمش این بار تنها دنبال انتها دادن به طلسم پنج ساله ناکامی زردپوشان دیار نصف جهان در فتح کاپ لیگ و پیش افتادن مجدد این تیم از سرخ های تهران در جدول پرافتخارترین تیم تاریخ برگزاری این رقابت ها است.

امید نورافکن، شایان مصلح، جورجی ولسیانی، محمد محبی، رضا میرزایی، محمدرضا حسینی، علیرضا نقی زاده و مرتضی منصوری در فهرست سپاهان جانشین سیاوش یزدانی، محمد ابراهیمی، جلال علی محمدی، محمد مسلمی پور، محمد زینالی، خالد شفیعی، حسن جعفری، رضا دهقانی، میلاد سرلک، محمد پاپی، مهرداد محمدی و بختیار رحمانی شدند.

شهرداری چی های بوشهری برخلاف دیگر تیم تازه لیگ برتری شده فعالیت چندانی در جابجایی نداشتند و ابوالفضل درویش وند، پیمان شیرزادی، حسن حاجب، سلمان بحرانی، دانیال ماهینی، محمد صادق بارانی و سعید کریمی جای محمد مشایخ، سعید بیگی، کمال نیک خوی و محمد محبی را در این تیم دریافتد.

اتفاق های دیدار سپاهان و پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی فصل پیش سبب محرومیت امیر قلعه نویی، جلال امیدیان و میگل تکسیرا (2 مربی سپاهان) و البته کی روش استنلی (آقای گل سال گذشته) در بازی با شاهین شد.

 • داور: وحید کاظمی
 • کمک ها: حسن ظهیری - علی اکبر عظیم پور
 • کمک داوران اضافی: علی بای - حسین زکمک
 • داور چهارم: هادی طوسی
 • ناظر: رحیم رحیمی مقدم

7ronaldo7.ir: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5509

به "رونمایی استراماچونی از آبی های مایل به لاجوردی، آغاز حرکت ماشین تبریزی با راننده جوان در جاده لیگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی استراماچونی از آبی های مایل به لاجوردی، آغاز حرکت ماشین تبریزی با راننده جوان در جاده لیگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید