روایت زندگی آدم ها را در مهر گیاه بخوانید

به گزارش کنفرانس هکا، انتشارات نگاه کتاب مهر گیاه اثر امیرحسن چهل تن را منتشر نموده است.

روایت زندگی آدم ها را در مهر گیاه بخوانید

خبرنگاران - کتاب مهر گیاه اثر امیرحسن چهل تن در انتشارات نگاه منتشرشد. این اثر از جمله رمان های ایرانی است که به روایت زندگی آدم ها می پردازد.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

این خصلت آدم های معمولی است تا وقتی راهی راست جلوی پای آدم هست مسئله ای پیش نمی آید. اما برخی وقت ها هم باید انتخاب کنی. آن وقت دست خودت است. می توانی معقول و سر به راه باشی، یا پایت را جا هایی بگذاری که مردم به آن عادت ندارند، کمی خطرناک است، کمی ناجور …

می خواست همه گذشته را دوباره بسازد. درون همین خانه، همین حیاط، سال ها بلوغ و نوجوانی، سال هایی تلف شده بود. سال هایی که به جای گرما و نور این خانه در سرمای بطرزبوغ گذشته بود و بعد دوازده سالگی را دید. فواره ها باز بود و سرخی خوشه های تاک محو می زد. شمس الضحی سرچرخاند. نگاهش می درخشید و چهره زیر غباری قدیمی در آیینه می شکفت. مردی در گذری تنگ صدایش می زد. او می دوید می دوید و از دریچه کوچک بالاخانه دستمالی پر از نقل بیدمشک پیش پایش می انداخت.

امیرحسن چهل تن زاده 9 مهر 1335 نویسنده ایرانی و عضو کانون نویسندگان ایران است. آثار او بار ها نامزد جوایز مختلف ادبی از جمله جایزه هوشنگ گلشیری و کتاب سال جمهوری اسلامی بود.

رمان روضه قاسم، تالار آیینه، مهرگیاه، عشق و بانوی ناتمام، تهران، شهر بی آسمان، سپیده دم ایرانی، مجموعه داستان: صیغه، دخیل بر پنجره فولاد، دیگر کسی صدایم نزد، چیزی به فردا نمانده است و ساعت پنج برای مردن دیر است از جمله آثار این نویسنده است که می توان به آن اشاره نمود.

خبرنگاران فرهنگی هنری ادبیات

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13129

به "روایت زندگی آدم ها را در مهر گیاه بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت زندگی آدم ها را در مهر گیاه بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید