برطرف جهل سبب کاهش ارتکاب جرم خواهد شد

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/قم رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم گفت: بسیاری از افراد به دلیل ناآگاهی و جهل در قانون مرتکب جرم می شوند و ما با آموزش از راه های مختلف باید سبب کاهش این بی اطلاعی ها شویم.

برطرف جهل سبب کاهش ارتکاب جرم خواهد شد

حسین صیدی روز چهارشنبه در نشست خبری در محل سازمان قضایی مسلح استان قم، با اصحاب رسانه بیان کرد: سال گذشته 13 هزار و 691 ساعت کلاس آموزشی برای کارکنان رسمی و 3هزار و 597 ساعت کلاس آموزشی برای نیروهای وظیفه برگزار شده است.

صیدی ادامه داد: سرعت و قاطعیت در رسیدگی به پرونده های ناشی از تخلفات نیروهای مسلح و همچنین حمایت از این قشر از اهداف تشکیل سازمان قضایی نیروهای مسلح است.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم گفت: پیشگیری از وقوع جرم و رعایت حقوق شهروندی از وظایف مهم سازمان قضایی نیروهای مسلح است. یکی دیگر از وظایف سازمان قضایی نیروهای مسلح رسیدگی به جرایم و تخلفات کارکنان نیروهای مسلح کشور است.

وی اضافه کرد: در حوزه پیشگیری از وقوع جرم اقدامات گوناگونی صورت گرفته است که تشکیل مستمر مجامع استانی پیشگیری از وقوع جرم، آسیب شناسی در این مجامع و همچنین ارائه راه چاره برای پیشگیری از وقوع جرم نقش مهمی در کاهش وقوع جرائم داشته است.

صیدی در ادامه با اشاره به حضور قضات سازمان قضایی در یگان های نظامی و انتظامی اظهارکرد: به منظور مطلع سازی نیروهای مسلح، تشریح جرایم و قوانین مرتبط با نیروهای مسلح، حقوق شهروندی و موضوعات امنیتی قضات سازمان قضایی در یگان های نظامی و انتظامی حضور پیدا می نمایند.

وی ادامه داد: آمار ورودی پرونده های سازمان قضایی در سال 98 نسبت به سال 97، 4 درصد کاهش داشته و این نتیجه اقدامات سازمان قضایی به منظور پیشگیری از وقوع جرم بوده است.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم توضیح داد: بسیاری از افراد به دلیل نامطلعی و جهل در قانون مرتکب جرم می شوند و ما با آموزش از راه های مختلف باید سبب کاهش این بی اطلاعی ها شویم.

وی گفت: بازداشتگاه ها و زندان های نظامی به صورت مستمر مورد بازدید قرار می گیرند تا حقوق شهروندی به صورت کامل اجرا گردد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 11008

به "برطرف جهل سبب کاهش ارتکاب جرم خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف جهل سبب کاهش ارتکاب جرم خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید