راهنمای کامل انتخاب پیراهن مجلسی بر اساس شکل اندام

به گزارش کنفرانس هکا، برای اینکه برترین استایل را داشته باشید و در مهمانی ها بدرخشید، مهم است که پیراهن را متناسب با شکل اندام خود انتخاب کنید. برش پیراهن و مدل دوخت آن می تواند نقش مهمی در نحوه به نمایش گذاشتن شکل اندام داشته باشد. گاهی با یک انتخاب اشتباه، مسائل موجود در اندام، بیشتر و واضح تر به نظر می رسند. در ادامه در خصوص شکل اندام و انتخاب پیراهن مجلسی بر اساس شکل اندام بیشتر بخوانید.

راهنمای کامل انتخاب پیراهن مجلسی بر اساس شکل اندام

انواع اندام زنانه

هر فردی با دیگری فرق دارد و شکل اندام هیچ دو نفری مثل هم نیست. اما در مجموع با توجه به مجموعه ای از ویژگی های کلی، شکل اندام در زنان را می توان به پنج دسته بندی اصلی تقسیم کرد:

  • ساعت شنی
  • سیب
  • گلابی
  • مستطیلی
  • مثلث وارونه

قبل از انتخاب برترین پیراهن مجلسی بر اساس شکل اندام ضروری است که دقیقا نوع اندام خود را تعیین کنید. ممکن است اندام شما به طور دقیق در یکی از این دسته بندی ها قرار نگیرد. در این صورت شما باید لباس مناسب برای هر دو دسته بندی را در نظر بگیرید و آن چیزی که بین هر دو مشترک است انتخاب کنید.

در ادامه در خصوص نکات انتخاب پیراهن مجلسی بر اساس شکل اندام بیشتر بخوانید.

اندام سیب شکل

اندام هایی که بیشتر شبیه به دایره هستند و میان تنه فرد بزرگ تر از سایر قسمت ها دیده می گردد، اندام سیب شکل نام گرفته اند. این افراد اندامی کاملا متفاوت از اندام مستطیلی دارند. افرادی که اندام سیب شکل دارند معمولا در قسمت شکم و پهلوها، تناسب اندام ندارند. هر چند که ممکن است پاهای آنها باریک باشد یا شانه های پهنی نداشته باشند.

برای کسانی که اندامی شبیه این دارند باید مجموعه ای اهداف را موقع خرید و انتخاب پیراهن مجلسی بر اساس شکل اندام در نظر بگیرید. البته در نظر گرفتن این نکات موقع خرید هر لباسی ضروری است.

اول و مهم تر از همه این است که باید لباس هایی را انتخاب کنید که بتوانند شکم و برآمدگی آن را بپوشانند. علاوه بر این باید کوشش کنید لباس هایی بپوشید که کمر را باریک تر نشان دهند.

این چهار مدل پیراهن برای این نوع اندام مناسب است:

تمام این پیراهن ها باعث می شوند که کمر کمی باریک تر به نظر برسد و علاوه بر نشان دادن کمر، یاری می نمایند که اندام شما کشیده تر دیده گردد. پس در آن واحد دو مزیت دارند و می توانند برای کسانی که قد کوتاهی دارند، مناسب باشند.

مورد مهم بعدی این است که افرادی که چنین اندامی دارند باید کوشش نمایند اندام خود را بلندتر و کشیده تر نشان دهند. کشیده تر نشان دادن اندام فقط مخصوص زنان قدکوتاه نیست. هر فردی که اندام سیب شکل دارد می تواند با کشیده تر نشان دادن بدن خود، تعادلی در شکل اندام ایجاد کند.

اندام ساعت شنی

اگر اندام ساعت شنی دارید خوش شانس هستید چون برای این دسته از افراد، تقریبا هر پیراهنی مناسب است و اندام آن ها تعادل خوبی در قسمت بالاتنه و پایین تنه دارد. با وجود اینکه بیشتر انواع پیراهن ها برای این دسته از افراد مناسب است، اما برخی مدل ها یاری می نماید که اندامی زیباتر داشته باشید.

بیشتر متخصصان مد توصیه می نمایند که این دسته از افراد هم برای تاکید بر قسمت میان تنه و افزایش مجذوب کنندهیت تعادل طبیعی که در اندام این افراد وجود دارد، از پیراهن هایی استفاده نمایند که در قسمت کمر، باریک تر است.

اندام گلابی شکل

در این نوع اندام ها معمولا قسمت پایین تنه و میان تنه پهن تر از بالاتنه است و تعادلی بین پایین تنه و بالاتنه وجود ندارد. در این صورت برای انتخاب پیراهن باید به سه نکته توجه کنید. یکی اینکه سعی کنید پیراهن هایی انتخاب کنید که روی بخش بالاتنه تمرکز دارند و آن را پهن تر نشان می دهند. دوم اینکه سعی کنید بدن را کشیده تر نشان دهید و در نهایت، باید کوشش کنید تا قسمت کمر، بیشتر نشان داده گردد.

پیراهن هایی که در ادامه تصویر آن ها را می بینید می توانند شما را به این سه هدف برسانند:

در مجموع هر پیراهنی که جزییات مجذوب کننده و قابل توجه در قسمت بالاتنه دارد می تواند تعادلی در اندام این افراد ایجاد کند.

اندام مستطیل شکل

افرادی که اندام مستطیل شکل دارند باید پیراهن هایی را انتخاب نمایند که کمر را بهتر نشان دهد و کمی قوس به اندام اضافه کند. در واقع در این نوع اندام ها باید سعی کنید پیراهن هایی را بپوشید که در قسمت میان تنه و کمر قوس دار باشد. خوشبختانه با پیراهن می توان به خوبی این قوس ها را به بدن افزود. پیراهن هایی با مدل های زیر می توانند این کار را به خوبی انجام دهند.

اندام مثلث وارونه

اندام مثلث وارونه تقریبا برعکس اندام گلابی شکل است یعنی در قسمت بالاتنه پهنای زیادی دارد و در قسمت پایین تنه، تعادلی از نظر پهنا با بالای بدن وجود ندارد. در این نوع اندام، شانه ها و قفسه سینه پهن تر از کمر و باسن هستند. در نتیجه در این نوع اندام باید تمرکز شما در ایجاد حجم و تمرکز در قسمت پایین تنه و میان تنه باشد.

برای انتخاب پیراهن باید سعی کنید مدل هایی را انتخاب کنید که در قیمت بالاتنه، ساده تر هستند و جزییات کمتری دارند. پیراهن هایی که در تصویر بالا می بینید برای این نوع اندام، مناسب است.

در مجموع باید پیراهن هایی را خریداری کنید که در قسمت دامن، توجه بیشتری جلب نمایند.

برترین پیراهن مجلسی برای قد کوتاه

اگر قد کوتاهی دارید برای انتخاب پیراهن باید دو نکته را در نظر بگیرید: قد لباس و متناسب بودن آن را با توجه به سایز.

البته متناسب بودن سایز در تمام اندام ها اهمیت دارد ولی برای افراد کوتاه قند مهم تر است. لباس های گشادی که خوب در تن قرار نمی گیرند می توانند اندام را کوتاه تر نشان دهند. با پوشیدن لباس با سایز مناسب، شکل کلی اندام شما بهتر تعیین می گردد و پهن تر و کوتاه تر از آن چیزی که هست، به نظر نمی رسد.

برای انتخاب قد پیراهن هم همواره این نکته را در نظر داشته باشید. از پوشیدن لباس هایی که در پهن ترین قسمت پا قرار می گیرند خودداری کنید.

این قسمت می تواند ساق پا، ران و… باید و توجه به این نکته، فوق العاده مهم است. در واقع اگر قد کوتاهی دارید می توانید لباسی با هر قد و ارتفاعی بپوشید به شرطی که انتهای لباس در پهن ترین قسمت پا قرار نگیرد؛ یا بالاتر از آن باشد یا پایین تر.

برترین پیراهن مجلسی برای کسانی که شکم دارند

برخی از زنانی که شکم دارند دوست دارند این قسمت از اندام خود را در پیراهن های مجلسی بپوشانند. اگر شما هم دنبال پوشاندن بزرگی میان تنه باشید ممکن است در انتخاب پیراهن مناسب با مشکل روبرو شوید. اما نکاتی وجود دارند که با یاری آن، جست وجوی شما راحت تر می گردد.

ابتدا در پی لباس هایی باشید که شکم را بدون اینکه خیلی شل یا گشاد یا خیلی تنگ باشند، بپوشانند. اگر در قسمت میان تنه پارچه روی بدن قرار بگیرد بدون اینکه شل یا آویزان باشد، شکم را بزرگ تر از آن چیزی که هست نشان نمی دهد. در مقابل، اگر لباس هایی بپوشید که در قسمت میان تنه شل یا پر از پف هستند، میان تنه بزرگ تر نشان داده می گردد.

نکته دیگری که باید بدانید این است که لباس هایی انتخاب کنید که توجه بیننده را قسمت های دیگری از بدن جلب کند. مثلا اگر می خواهید نظر مخاطب را از شکم خود به سمت پاها جلب کنید، پیراهن هایی را انتخاب کنید که پاها را نشان می دهند و در سایر قسمت ها ساده هستند.

پیراهن های پپلوم یعنی پیراهن هایی که در قسمت کمر دارای قسمتی جداگانه هستند که چین دارد می توانند چربی پهلو را بپوشانند. نکته کلیدی این است که مطمئن شوید این قسمت چین دار تمام پهلو و شکم را می پوشاند.

برترین پیراهن مجلسی برای پوشاندن سینه های بزرگ

اگر دوست دارید در پیراهن های مجلسی، سینه های بزرگ را بپوشانید تا اندامی متناسب تر داشته باشید، معمولا پیدا کردن پیراهن مجلسی مناسب سخت می گردد. چون بسیاری از لباس های مجسلی معمولا در قسمت بالاتنه بازتر هستند و پوشش کمی دارند. نکته ای که باید بدانید این است که پیراهن هایی را انتخاب کنید که در قسمت بالاتنه ساده باشند. پیراهن هایی که در قسمت بالاتنه گشاد و شل هستند معمولا سینه ها را بزرگ تر نشان می دهند.

پیراهن هایی با مدل های زیر برای آن دسته از افراد که دوست دارند سینه ها را کوچک تر نشان دهند مناسب است:

جمع بندی

انتخاب پیراهن مجلسی بر اساس شکل اندام کار سختی نیست اگر شکل اندام خود را به درستی پیدا کنید و ویژگی های آن را بشناسید می توانید برترین پیراهن مجلسی را انتخاب کنید. با این راهنما می توانید برترین مدل پیراهن را برای خودتان انتخاب کنید و مطمئن باشید لباسی که می پوشید، باعث جلب توجه به ایرادات اندام نمی گردد.

منبع: Petitedressing

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13552

به "راهنمای کامل انتخاب پیراهن مجلسی بر اساس شکل اندام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کامل انتخاب پیراهن مجلسی بر اساس شکل اندام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید