راهبردهای حفاظت از بافت های باارزش تاریخی خراسان شمالی تبیین شد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: شورای راهبردی بافت های باارزش استان با حضور مدیران کل دفتر امور پایگاه های میراث جهانی و دفتر حفظ و احیای بناها و محوطه های تاریخی سازمان مرکزی در محل بافت تاریخی روستای روئین برگزار گردید.

راهبردهای حفاظت از بافت های باارزش تاریخی خراسان شمالی تبیین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه گفت: فرآیند تمام اقدامات مربوط به ساخت وساز و مداخله در بافت های با ارزش استان ازجمله ساخت و سازهای جدید، تعمیر، مرمت و... در سازمان مرکزی آنالیز، تصویب و ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

یزدان پناه با اشاره به ضرورت تهیه طرح اجرایی جهت مداخلات معماری، حفاظت، مرمت و ساماندهی سیما و منظر این بافت ها، اضافه نمود: اداره کل بنیاد مسکن استان به منظور حل مشکل مسکن ساکنان در بافت روستا در جهت توسعه اقدام خواهد نمود.

وی توضیح داد: در این نشست مقرر شد ساخت و سازهای غیرمجاز در سال های گذشته توسط دهیاری احصا و پیگیری های حقوقی و قانونی انجام گردد، همچنین پلاک های ارزشمند در بافت روستا شناسایی و مورد حفاظت جدی قرار گرفته و از هرگونه تخریب و نوسازی جلوگیری گردد.

وی با بیان اینکه مالکان و ساکنان در بافت تاریخی به منظور سرمایه گذاری تأسیسات گردشگری در اولویت هستند، گفت: طرح های مربوط به درخواست های خدمات گردشگری و صنایع دستی در محدوده بافت تاریخی با ارزش باید در شورای راهبردی طرح و مصوبه مورد احتیاج را دریافت نمایند.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5133

به "راهبردهای حفاظت از بافت های باارزش تاریخی خراسان شمالی تبیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهبردهای حفاظت از بافت های باارزش تاریخی خراسان شمالی تبیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید